Słowianie Zachodni: dzieje. obyczaje. wierzenia. tom drugi. część trzecia: Dzieje Słowiańszczyzny północno-zachodniej do połowy XIII wieku. Rozwój cywilizacji Słowiańszczyzny północno-zachodniej

Autor: Wilhelm Bogusławski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Tom drugi. część trzecia dzieła „Słowianie Zachodni” omawia następujące tematy: Rozwój cywilizacji Słowiańszczyzny. Północno-Zachodniej. Byt pasterko-rolniczy i przemysłowy. 1. Jedność obyczajów zapewnia jednakowy rozwój społeczny. 2. Gospodarstwo domowe. Pasterstwo. Rolnictwo. Ochodze. Ujazdy. Lgoty. Wole. Granice. 3. Łowiectwo leśne i wodne. 4. Bartnictwo i pszczelnictwo. 5. Ogrodnictwo. sadownictwo. chmielnictwo. winiarstwo. 6. Mielnictwo. 7. Piwowarstwo i miodowarstwo. 8

8: https://woblink.com/ebook/z-kresow-polabskich-jan-grzegorzewski-31622u

Cena:


Nocni goście

Autor: Tadeusz Wodzicki

Okres stanu wojennego. Pracownicy największego zakładu pracy na warszawskiej Pradze Południe organizują strajk w celu uwolnienia swoich internowanych kolegów. Przewodzi mu Roman Dobromierski. Konfrontacja z milicją i ZOMO staje się nieuchronna. Czy zręczne zagrania i mediacje przewodniczącego komitetu strajkowego pozwolą uniknąć rozlewu krwi?

Roman

Pan wybaczy. panie dyrektorze. ale nie podzielam pana uznania dla komendanta. Przecież to on umieścił na liście osób przewidzianych do internowania także nazwiska tych niewinnych robotników. Zrobił to po to. aby nas sprowokować do protestu. Moje nazwisko znalazło się na tej liście tylko dlatego. że komendantowi wojskowemu nie podobały się nasze wzajemne relacje. Że kierując się dobrem zakładu. na naradach dyrekcji ze stroną związkow

19: https://woblink.com/ebook/moja-mama-jest-aniolem-malgorzata-friedel-31803u

Cena:


Ty przeciwko mnie

Autor: Jenny Downham

Jeżeli ktoś skrzywdzi twoją siostrę – czy będziesz szukać rewanżu?

Jeżeli twój brat zostanie oskarżony o straszne przestępstwo – czy będziesz go bronić?

Mikey czuje bezsilny gniew. gdy jego siostra wyznaje. że została zgwałcona.

Ellie jest zdruzgotana. kiedy jej brat zostaje posądzony o napaść.

Teraz się spotykają.

Odważna powieść autorki „Zanim umrę”. To książka o lojalności i o wyborach. jakie się z nią wiążą. Ale przede wszystkim to książka o miłości.       

Jenny Downham urodziła się i wychowała w Hertfordshire jako najmłodsza z czwórki rodzeństwa. Po studiach aktorskich zaczęła pracę w niezależnym teatrze. Siedem lat występowała w najróżniejszych miejscach w Anglii – domach opieki. świetlicach. więzieniach. Pisaniem na poważnie zajęła się w 2002 roku. W 2007 roku ukazała się jej bestsellerowa i wielokrotnie nagradzana powieść „Zanim umrę”. Jenny mieszka we wschodnim Londynie. Ma dwóch synów.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 32.9


Przerwane igrzyska

Autor: Gabriela Jatkowska

Kto był ojcem polskiego sportu?

Czy najpopularniejsza lekkoatletka II RP była mężczyzną?

Jak pływak został agentem?

Dlaczego wybitnego piłkarza skazano na zapomnienie?

Jak zdjęcie z Hitlerem ratowało życie?

Książka przedstawia sylwetki dziewięciu znanych polskich sportowców. których szczyt kariery przypadł na dwudziestolecie międzywojenne. a pasmo ich największych sukcesów gwałtownie przerwała II wojna światowa. Co ich łączy? Silne osobowości i fascynujące życiorysy: tajemnica. dramat. osobista tragedia. Niejednokrotnie życie prywatne tych bohaterów było ciekawsze od ich kariery sportowej albo chociaż równie ciekawe. Losy wielu z nich uwikłane są w wydarzenia wojenne:

29.99: https://woblink.com/ebook/aktorki-lukasz-maciejewski-32222u

Cena:


Dzieje wypraw krzyżowych

Autor: Antoni Lange

Szereg ośmiu wypraw prowadzonych przeciw muzułmanom w XI. XII i XIII wieku w celu odzyskania Ziemi Świętej. a zwłaszcza Jerozolimy. Wyjątek stanowiła IV wyprawa krzyżowa. ostatecznie skierowana przeciw prawosławnemu Konstantynopolowi.

 

W okresie średniowiecza ogromne poruszenie w świecie chrześcijańskim wywołało zdobycie Jerozolimy przez muzułmanów w 638 i ponownie przez Turkówseldżuckich w 1072 roku. Wskutek tego wiele cennych relikwii chrześcijańskich trafiło w ręce innowierców i zostało przewiezionych w głąb Persji. Pierwszym celem wypraw krzyżowych było odbicie Jerozolimy. w której znajdowały się ważne dla chrześcijan miejsca kultu.

 

Autor ukazuje czytelnikowi. jak wyglądały wyprawy krzyżowe

20: https://woblink.com/ebook/projekt-maz-aleksandra-krupa-31807u

Cena:


:

:

Cena: 9.99karbala pobierz, marta kuszakiewicz, zdrada kontrolowana czy warto, hańbi, bezbożnica, przemiana franz kafka, zuzanna kowalczyk, percy jackson 3 pdf, kościoły w przasnyszu, operacje informacyjne, pięćdziesiąt twarzy greya pdf, exsite pl darmowe ebook download ksiazki 1077017 jakub zulczyk slepnac swiatel, zespół sudeca, córka gangstera pdf, paulo coelho alchemik pdf, hashimoto pdf…