Wkłady niepieniężne (aporty) – rozliczenie podatkowe i rachunkowe

Autor: Paweł Muż

Wspólnicy (akcjonariusze) spółek często decydują się na wnoszenie do spółek aportów (wkładów niepieniężnych) na pokrycie wartości wydawanych im udziałów/akcji w spółce kapitałowej lub udziału w spółce osobowej. W opracowaniu przedstawiamy najważniejsze podatkowe skutki takich działań i to jak powinny być one ewidencjonowane. Opracowanie odpowiada m.in. na pytania

· jakie są skutki podatkowe wniesienia i otrzymania aportu

· jak zaewidencjonować aport w księgach wnoszącego i otrzymującego

· kiedy wniesienia aportu jest opodatkowane PCC

· jaką stawka VAT opodatkowywać wniesienie aportu

Raport zawiera przykłady rozliczeń podatkowych i wzory ewidencji rachunkowej.

Wydawnictwo: INFOR

Cena:


PKPIR Ewidencjonowanie wydatków gotówkowych po zmianach

Autor: Grzegorz Ziółkowski

W 2017 r. z 15000 euro do 15000 zł został obniżony limit wartości transakcji zawieranych między przedsiębiorcami. za które płatność może następować gotówką. Nieprzestrzeganie tego obowiązku ma swoje negatywne konsekwencje podatkowe w postaci wyłączenia z kosztów wydatków zapłaconych wbrew obowiązkowi gotówką. W publikacji omawiamy nowe zasady rozliczania wydatków gotówkowych w kosztach. przedstawiamy wzory dokumentów stanowiących podstawę ewentualnej korekty kosztów/przychodów oraz ewidencję tych zdarzeń w pkpir na przykładach. 

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9


:

:

Cena:


Gniazdo

Autor: Maria Dahvana Headley

Aza Ray znowu przebywa na ziemi. Jej chłopak Jason nie posiada się z radości. rodzina zaleczyła rany. Aza prowadzi zwyczajne życie. a raczej na tyle zwyczajne. na ile to możliwe dla kogoś. kto w poprzednim roku zmarł. obudził się na podniebnym statku i odkrył. że swoją pieśnią jest w stanie zmieniać świat.

Jakaś część Azy wciąż tęskni za chmurami. niezależnie od tego. jak bardzo dziewczyna kocha ludzi na ziemi.

Jason. obsesyjnie pragnąc zapewnić ukochanej bezpieczeństwo. popełnia straszliwy błąd. a ona staje się zbiegiem w Magonii. gdzie sprzeciwia się własnej matce – surowej. żądnej krwi Zal Quel – i swojemu śpiewającemu partnerowi Daiemu. Aza musi odbyć podróż na skraj świata w poszukiwaniu legendarnej broni. Ta podróż zupełnie ją zmieni.

Ta książka – o

31.9: https://woblink.com/ebook/przeklety-prom-mats-strandberg-dominika-gorecka-krystyna-podhajska-29949u

Cena:


Gniazda. Tom I.

Autor: Piotr Walczak

Dwudziestopięcioletni Jack jako dziecko uległ wypadkowi samochodowemu. w którym zginęli jego rodzice. Gdy leżał w szpitalu. na jego piersi pojawiły się cztery znamiona. a w powracającym śnie widział cztery dwuletnie dziewczynki i słyszał słowa: znajdź. ucz. chroń.

Jako dorosły mężczyzna odszukał cztery dziewczyny. Każda ma na ciele jedno z jego znamion. Wszystkie są pięknymi kobietami o nieprzeciętnej inteligencji. urodzonymi czternastego czerwca. dokładnie dwa lata po narodzinach Jacka. Pięcioro młodych ludzi dochodzi do wniosku. że zostali naznaczeni przez obcych. Teraz muszą się dowiedzieć. jaki był tego cel.

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 33


Przemiany tom II

Autor: Owidjusz

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

Jest to reprint oryginalnego pierwszego wydania ‚Przemian’. Oferujemy trzy tomy. które zwierają tekst łaciński jego znakomite tłumaczenie na język polski. oraz wstęp. streszczenia poszczególnych ksiąg i bardzo obszerne objaśnienia i przypisy. ‚Przemiany’ inaczej ‚Metamorfozy’ (łac. Metamorphoseon. Libri Quindecim) to złożony z piętnastu ksiąg poemat epicki. napisany przez rzymskiego poetę Owidiusza. przedstawiający przy pomocy wątków mitologii greckiej i rzymskiej stworzenie i historię świata. Owidiusz opowiada lub wspomina 250 mitów zawierających motyw przemiany. Utwór miał na celu stworzenie oryginalnej. rzymskiej wersji kosmogonii i był tworzony pod mecenatem Oktaw

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9


Bracia

Autor: Pit Bass

Układ grecki. który na zawsze zmienił bieg wielu historii.

Październik 1944 roku. Do Grecji na potajemne spotkanie przybywają przywódcy aliantów i Reichsführer-SS. Tam Himmler. świadomy nieuchronnego rychłego końca wojny. wtajemnicza ich w pewien plan. W wyniku wieloletnich badań i doświadczeń możliwe jest stworzenie człowieka o dowolnie wybranych cechach. Daje to niemal nieograniczone możliwości wpływania na dzieje świata. Nagle oczom zebranych ukazują się dwa naczynia z zanurzonymi w wodzie noworodkami. Wielcy przywódcy podejmują grę o to. kto otrzyma niezwykłą nagrodę. Czy bracia zostaną marionetkami w rękach wielkiego układu?

Lektura godna uwagi. Ciekawa. zaskakująca. dająca do myślenia. Podnosi ciśnienie. przenosi do świata. gdzie przywódcy podejmują grę o cenną

15: https://woblink.com/ebook/basquiat-czarny-picasso-mirek-konieczny-30139u

Cena:


The Secret Places of the Heart

Autor: Herbert George Wells

H.G. Wells is best remembered as a central figure in the development of the science fiction genre. However. much of his literary output was more conventional in nature. and he published a number of novels dealing with interpersonal relationships and social themes. H.G. Wells was so charmed by Margaret Sanger that he based „The Secret Places of the Heart” on his time with her. The novel is a thinly-veiled autobiography that depicts an English gentleman. Sir Richard Hardy. who is attempting to sort out his marital problems while he travels the English countryside in the company of a psychiatrist and much brilliant discussion ranging over the past and future topics of world-wide significance. „The Secret Places of the Heart” was. in many ways. a love letter from Wells to Sanger… Many critics regard „The Secret Places of the Heart” as a heavily autobiographical account of one of Wells’ failed love affairs.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9jaja faceta, chańbi, kraje biedne i bogate, freud malarz, kronika polska gall anonim, ks tomasz jegierski, prawo urzędnicze, allen carr audiobook free, jon frederickson, życiński józef, kombinat zbrodni pdf, sfałszowane wybory, ebuk libra, stowarzyszenie umarłych poetów pdf, a co jesli…