Czarownice z Manningtree

Autor: Beth Underdown

Mój brat. Matthew. zabił sto sześć kobiet. pisze Alice Hopkins na kartach swego dziennika. Jest rok tysiąc sześćset czterdziesty piąty. Młoda wdowa powraca do Manningtree. niewielkiej miejscowości w hrabstwie Essex. gdzie się wychowała i gdzie wciąż mieszka jej brat.
Wkrótce odkrywa. że jej dawny dom przestał być bezpiecznym miejscem. Matthew się zmienił. a po okolicy krążą dziwne plotki. Ludzie szepczą o czarach i wielkiej księdze. w której Mathew Hopkins zapisuje nazwiska czarownic.

Do czego doprowadzi jego obsesja? Jakiego wyboru dokona Alice znalazłszy się w samym sercu szatańskiego planu?

Inspirowana prawdziwą historią niesławnego Tropiciela Czarownic wstrząsająca debiutancka powieść Beth Underdown łączy fascynujący wątek historyczny z narracją. w której pobrzmiewają echa Opowieści Podręcznej Margaret Atwood tworząc prawdziwie niepokojące doznanie literackie.

Powieść na miarę naszych czasów […] obnaża potworne bestialstwo polowań na czarownice.
‚The New York Times’

Sugestywna i przerażająca.
Paula Hawkins. autorka powieści ‚Dziewczyna z pociągu’

Budzi pochlebne skojarzenia z klasycznymi dystopiami takimi jak ‚1984’ czy ‚Opowieść Podręcznej’.
‚Booklist’

Zajmująca i prowokująca do myślenia – z ważnym współczesnym przesłaniem.
‚The Washington Post’

Ta trzymająca w napięciu lektura spodoba się miłośnikom powieści historycznych o czarach. a także tym. którzy cenią sobie prozę w stylu ‚Miniaturzystki’ Jessie Burton. w której główna postać kobieca buntuje się przeciwko opresyjnym rolom społecznym i przeprowadza prywatne śledztwo na temat otaczających ją mężczyzn. Ze wszech miar godna polecenia.
„Library Journal”

Świetnie napisana debiutancka powieść historyczna Beth Underdown dobrze oddaje klimat siedemnastowiecznej Europy w kontekście procesów czarownic […] Prawdziwa gratka dla wszystkich. którzy interesują się tym tematem.
‚Publisher’s Weekly’

Beth Underdown studiowała Literaturę Angielską w University of York oraz odbyła staż w magazynie kulturalno-artystycznym Aesthetica. Po objęciu posady redaktora w wydawnictwie Phaidon Press ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie w University of Manchester ze specjalizacją z kreatywnego pisania. Natrafiła na historię Matthew Hopkinsa czytając książkę o położnictwie w siedemnastym wieku. Obecnie wykłada w University of Manchester i mieszka w Peak District. niedaleko miejsca. w którym się urodziła. Przesycone historią krajobrazy rodzinnych stron są dla niej ważnym elementem procesu twórczego. Jest to jej pierwsza powieść.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Odwet oceanu

Autor: Frank Schätzing

Jak wiele ingerencji człowieka może znieść natura?

Co się wydarzy. gdy żywioł w końcu się zbuntuje?

Peruwiański rybak ginie bez śladu na morzu. U wybrzeży Norwegii

eksperci od odwiertów naftowych odkrywają na dnie zagadkowe

kolonie robaków. Potem wydarzenia następują jedno po drugim.

Wieloryby i delfi ny atakują łodzie z pasażerami. Parzące meduzy

przepędzają turystów z plaż. W restauracjach eksplodują homary.

rozpryskując śmiertelnie niebezpieczną substancję. Miliardy krabów

wychodzą z morza i zatruwają miasta na wschodnim wybrzeżu Ameryki.

I wreszcie połowa Europy znika pod wodą na skutek potężnego

tsunami…

Świat morski. zagrożony przez bezmyślną działalność człowieka.

musi się bronić.

Thriller ekologiczny bazujący na rzetelnej wiedzy naukowej.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 47.9


ISBN

9788380755734: Wydawnictwo

Format

26.9: https://woblink.com/ebook/zycie-na-zamowienie-czyli-espresso-z-cukrem-wilczynska-karolina-135145u

Cena:


ISBN

9788365778734: Wydawnictwo

Format

30: https://woblink.com/ebook/zapadnia-zbigniew-kosiorowski-135673u

Cena:


Przyjacielska przysługa

Autor: Kat Cantrell

 

„Cały czas wpatrywali się sobie w oczy. Miał wrażenie. że topi się w jej źrenicach. w niej samej. Nie rozumiał tego zjawiska. ale nawet nie próbował. Viviana przepełniała go. płynęła w jego żyłach. biła w jego sercu. Świat znikł. Byli tylko on i ona. Zachwycał się nią. a ona nim…”. 

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99proces o czary, witold płowiec, wyszłam z niemocy i depresji ty też możesz, zjazd absolwentów musso pdf, jak mówić żeby dzieci nas słuchały pdf za darmo, angielski ćwiczenia słownictwo pdf, czy koty myślą, porwanie baltazara gąbki, sapkowski mobi, kate morton córka zegarmistrza, sowa andrzej leon, mazanek pkm, tanya valko arabski raj, paweł rochala, sierra cartwright boss pdf, poradnictwo psychologiczne czabała pdf…