Medycyna stylu życia

Autor: Artur Mamcarz

Pierwsza w Polsce publikacja na temat medycyny stylu życia napisana na podstawie najnowszych badań EBM. Zawiera rzetelne informacje na temat zdrowego stylu życia i skutecznego zalecania go pacjentom. Pokazuje jego wpływ na terapię i prewencję chorób cywilizacyjnych. co w wielu przypadkach jest skuteczniejsze niż leczenie farmakologiczne. Książka podzielona została na części. które obejmują wszystkie filary zdrowia. Skierowana jest zarówno do lekarzy. specjalistów zdrowia publicznego. dietetyków. fizjoterapeutów. jak i fanów zdrowego stylu życia.

W naszym kraju stopniowo rozpowszechnia się przekonanie. że styl życia jest główną determinantą stanu zdrowia. Dlatego z wielką ciekawością przeczytałem monografię zatytułowaną „Medycyna stylu życia”.

39.9: https://woblink.com/ebook/ortoreksja-zdrowe-odzywianie-rozsadek-czy-juz-obsesja-renee-mcgregor-135079u

Cena:


Kultura języka polskiego

Autor: Andrzej Markowski

Nowe. zaktualizowane i uzupełnione wydanie cenionego i nowoczesnego podręcznika akademickiego z dziedziny kultury języka. Profesor Andrzej Markowski omawia najważniejsze tendencje współczesnej polszczyzny. pokazuje żywe związki zachodzące pomiędzy językiem a kulturą. zapoznaje studentów z podstawami teoretycznymi językoznawstwa normatywnego. Objaśnia. jak zmieniły się warunki socjolingwistyczne i pragmalingwistyczne komunikacji językowej Polaków w ostatnich latach. analizuje aktualne tendencje leksykalne. zwraca uwagę na nowe wyrazy i związki wyrazowe.

Przedmiot Kultura języka polskiego służy zapoznaniu studentów z podstawami teoretycznymi językoznawstwa normatywnego oraz kształtowaniu umiejętności właściwego (tj. poprawnego oraz zgodnego z zasadami et

:

Cena:


Weselny taniec

Autor: Carol Marinelli

 

Organizatorka wesel Gabi Deramo jest zauroczona Alimem al-Lehan. właścicielem rzymskiego hotelu Grande Lucia. Snuje fantazje na jego temat. choć wie. że on nigdy nie zwróci na nią uwagi. Tymczasem. podczas wesela jego przyrodniego brata. Alim prosi Gabi do tańca. który kończy się w sypialni. Następnego dnia proponuje jej . by została jego kochanką. Rozczarowana Gabi odrzuca tę propozycję. Wkrótce jednak okaże się. że życie napisze własny scenariusz…

Trzecia część miniserii ukaże się w listopadzie.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Triki badawcze w socjologii

Autor: Howard S. Becker

Czerpiąc z ponad czterdziestu lat doświadczenia jako naukowiec i dydaktyk. Howard Becker oferuje teraz uczniom i badaczom wiele cennych technik.

Triki badawcze w socjologii pomogą studentom nauczyć się właściwego podejścia do projektów badawczych. lepiej zrozumieć otrzymane rezultaty i podpowiedzą. gdzie szukać nowych danych.

Porady Beckera zawierają zarówno proste sztuczki. takie jak zmiana pytania wywiadu z „Dlaczego?” na „Jak?” jako sposób na skłonienie ludzi do rozmowy bez pytania o usprawiedliwienie. oraz bardziej techniczne metody. jak wykorzystanie matryc logicznych.

Becker wyodrębnił te sztuczki z różnych dziedzin. takich jak historia sztuki. antropologia. socjologia. literatura i filozofia. oraz

34.8: https://woblink.com/ebook/ciemnosc-ragnar-jonasson-andrzej-jankowski-malgorzata-stefaniuk-135713u

Cena:


Życie na zamówienie. czyli espresso z cukrem

Autor: Wilczyńska Karolina

Miłka trafiła do ‚Kawiarenki za rogiem’ zupełnym przypadkiem. W pierwszej chwili poczuła się zniechęcona – mrukliwy barman i niemiła kelnerka nie nastrajali pozytywnie do tego miejsca. Wtedy jednak dziewczyna skosztowała pysznej herbaty jaśminowej w towarzystwie pewnej wróżki. poznała egzotycznego bluesmana Bogdana. a także zaprzyjaźniła się z kotem Włóczęgą.

 

No i stało się – Miłka zdecydowała się zostać w Kawiarence na dłużej. Co z tego wyniknie? Kobieta wciąż musi uporać się z prześladującym ją Rafałem. zmierzyć z rodzinną tajemnicą powierzoną jej przed śmiercią babci. a także przekonać się. jakie miejsce w jej życiu zajmie mały Franek.

 

‚Życie na zamówienie. czyli espresso z cukrem’ to opowieść pełna miłości. ważn

Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekarskie PZWL

Cena: 79


https://woblink.com/product-publication/download/138377/epub

1:

:

Cena:


Święto odległości

Autor: Jerzy Franczak

Trzech przyjaciół. trzy odmienne losy. trzy różne osobności. Michał – dziennikarz. ojciec dwójki dzieci. człowiek z pozoru spełniony i ustatkowany – musi zmierzyć się z nudą codzienności i z dyskretnym rozkładem życia rodzinnego. Tomek. który po rozwodzie usiłuje utrzymać relację z synem. nagle pozostaje bez grosza przy duszy i bez stałego miejsca zamieszkania. Paweł – wykładowca matematyki – nie potrafi ani nawiązać bliskich relacji. ani przerwać pępowiny łączącej go z matką i ucieka w świat fantazji. które z wolna przejmują nad nim kontrolę. ‚Święto odległości’ opowiada o triumfie wyobcowania. ale także o próbach przełamywania samotności. Misternie skomponowana narracja naśladuje kapryśny ruch skojarzeń. zagarnia wielość egzystencjalnych drobin i chaos wsp

Autor: Mikołaj Weiner January

Cena:bez zobowiązań pdf, dzieci norwegii, naturalne planowanie rodziny książka, william szekspir cytaty, język włoski pdf, dziady cz 1 pdf, treny broniewskiego, sławomir mrożek opowiadania pdf, środki kompensacyjne, archeologia wiedzy, audio buki, opowiesci z narnii pdf, virion tom 3, dermatologia w praktyce pdf, indywidualizm co to, przyroda klasa 4 zadania…