Athenia: miłość i torpeda

Autor: Piotr Kitrasiewicz

Przejmująca opowieść o miłości rozgrywającej się na tle pierwszych dni września 1939 roku. Świetny wątek psychologiczny autor połączył z elementami sensacyjnymi. politycznymi i militarnymi. dając wiarygodny opis realiów wojny na terenie Wielkiej Brytanii tuż po wygaśnięciu ultimatum postawionemu przez ten kraj Trzeciej Rzeszy.

Z Glasgow wypływa do Kanady pod brytyjską banderą luksusowy pasażerski transatlantyk wiozący kilkuset pasażerów. Są wśród nich angielskie damy. amerykańscy biznesmeni. Irlandczycy podążający za ocean za pracą. żydowscy emigranci. tłumy Europejczyków uciekających przed wojną. a także zrujnowany przedsiębiorca. nałogowy gracz w pokera oraz niemiecki dywersant. Jest również Laura. spragniona miłości nauczycielka z Londynu. płynąca do Montrealu. ż

24.9: https://woblink.com/ebook/przypadki-robinsona-crusoe-daniel-defoe-28198u

Cena:


ISBN

9788365573506: Wydawnictwo

Format

35: https://woblink.com/ebook/od-kroniki-do-filmu-posttraumatycznego-filmy-dokumentalne-o-zagladzie-tomasz-lysak-28520u

Cena:


1

:

:

Cena:


ISBN

9788379007493: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/wyrok-nocy-z-serii-petla-czasu–28245u

Cena:


Placówka postępu

Autor: Joseph Conrad

Placówka postępu Josepha Conrada to utwór. który jest postrzegany jako pierwowzór Jądra ciemności. Oba te dzieła łączy bowiem założenie o destrukcyjnym wpływie mentalności kolonialnej na moralność.

Opowiadanie traktuje o dwóch białych. którzy przebywają w placówce handlowej w głębi Afryki. Ich jedynym zadaniem jest pobieranie od miejscowych plemion kości słoniowej. Sytuacja komplikuje się. gdy jeden z ich podwładnych uznaje. że więcej tego materiału można pozyskać. handlując żywym towarem. Europejczycy. postawieni wobec faktu dokonanego. reagują oburzeniem. Cała sytuacja uruchamia w nich jednak emocje. które w końcu doprowadzają do zbrodni.

Wydawnictwo: Wolne Lektury

Cena: 0


The Woman in White

Autor: Wilkie Collins

Often considered one of the first mystery novels. The Woman In White follows protagonist Walter Hartright. an art teacher. as he has a mysterious late night encounter on a London street with a lost woman. dressed all in white. who he later finds out had escaped from an asylum. The figure of this woman and the words they exchanged during their meeting come to haunt Walter. even as he accepts a job at Limmeridge House outside of London to instruct heiress Laura Farlie in art. Walter soon recognizes the astonishing resemblance between Laura and The Woman In White. and finds out that the mystery woman also used to live near Limmeridge and has connections to the Farlie family. A tragic. haunting tale about mistaken identities. unbelievable selfishness and cruelty. bust also true love and persevering friendship. A true classic.

19.95: https://woblink.com/ebook/ryszard-kilvington-robert-podkonski-28443u

Cena:


Trzecia osoba

Autor: Małgorzata Hayles

Barbara jest wytrawną czytelniczką. wdową po bogatym Angliku. Od dwóch lat nie wychodzi z domu. Ma liczne fobie. wszystkie zakupy robi przez Internet. Przypadkiem w jej ręce wpada debiutancka powieść Jerzego „Zanim stanęła w oknie”.  

Jerzy to pisarz z kryzysem twórczym. Małe dzieci. hipoteka. małżeństwo sfrustrowanych. niespełnionych artystów – ona fotograf. on pisarz zblokowany po debiucie bez sukcesu. 

W ich życie wkracza Barbara. która twierdzi. że Jerzy napisał książkę właśnie o niej. Kobieta wierzy. że jej życie zostało zawieszone przez zakończenie książki. Oferuje Jerzemu kontrakt.

Zacierają mu się powoli granice między fikcją i rzeczywistością. a pytanie. kim jest naprawdę Barbara. pozostaje bez odpowiedzi. 

Małgorzata Hayles – anglistka. anglofilka. wielbicielka mody retro. przez chwilę mieszkała w Londynie. by ostatecznie wybrać Poznań. Od pewnego czasu dzieli swoje życie między Poznań pełen bliskich jej ludzi a Pojezierze Drawskie. w którym zakochała się bez pamięci. Ze współczesnych pisarzy inspirują ją przede wszystkim Anne Tyler. Elizabeth Strout i Jonathan Franzen. W świecie. w których coraz więcej ludzi mówi. a coraz mniej słucha. pisze wtedy. kiedy czuje. że historia dojrzała do opowiedzenia. Autorka powieści „Tymczasowa” i „Sekretne życie Roberty”.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28


ISBN

9788365573506: Wydawnictwo

Format

35: https://woblink.com/ebook/od-kroniki-do-filmu-posttraumatycznego-filmy-dokumentalne-o-zagladzie-tomasz-lysak-28520u

Cena:uczeń zagrożony niedostosowaniem społecznym, zaraza laura thalassa, zdrada kontrolowana, kordian ebook, adam smith bogactwo narodów pdf, pan lodowego ogrodu tom 3 audiobook, lot 202 audiobook chomikuj, człowiek w obliczu izolacji więziennej pdf, polish grammar pdf, zakład paskala, cesarz meiji, mateusz żyła, hobfoll, krótka wycieczka na tamten świat, potega podswiadomosci pdf, mgły avalonu pdf, jak przestać się martwić i zacząć żyć, turysta polski w zsrr, libra nowy sącz, chłopcy z placu broni mobi…