Miesięcznik ZNAK nr 724 (9/2015)

Autor: autor zbiorowy

Człowiek od zawsze był istotą złączoną z rzeczami. Jak oddziałują na nas przedmioty? Czy rzeczy mają prawa. pamięć. zdolność sprawczą? I czy człowiek ma prawo absolutnie podporządkowywać sobie świat rzeczy?

Wydawnictwo: Znak

Cena: 11.9


Jak stosować zwolnienia z VAT ze względu na wartość sprzedaży – odpowiedzi na pytania

Autor: Tomasz Krywan

Przepisy VAT zwalniają od podatku sprzedaż dokonywaną przez podatników. u których jej wartość nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 150 000 zł (art. 113 ust. 1 ustawy o VAT). W przypadku podatników rozpoczynających działalność w trakcie roku podatkowego zwolnienie ma zastosowanie. jeżeli przewidywana przez nich wartość sprzedaży nie przekroczy. w proporcji do okresu prowadzonej działalności gospodarczej w roku podatkowym. kwoty 150 000 zł (art. 113 ust. 9 ustawy o VAT). Mimo stosunkowo prostej. wydawałoby się. konstrukcji przepisów regulujących zakres zwolnienia. z jego stosowaniem wiąże się sporo problemów – od wyboru zwolnienia poczynając. poprzez kwestie związane z ustalaniem limitu. utratą prawa do zwolnienia. rezygnacją

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 27


Ona wraca na dobre. Podróż terapeutyczna

Autor: Grażyna Jagielska

– Czy pamięta pani chwilę. kiedy była pani szczęśliwa – powtórzył [lekarz]. – Obojętnie kiedy i z jakiej przyczyny. Po prostu szczęśliwa. Szukałam w myślach nie tyle takiego momentu w życiu. ile jakiejś definicji tego szczęścia. o które drań mnie pytał. Co to mogło być? Szczęśliwa? Jasna cholera! − Nie jedź − powiedział Wojtek. kiedy odprowadzał mnie na samolot do Manaus. − Wróć ze mną do domu. Wszystko rozpracujemy. Będziesz. kim zechcesz”. Autorka głośnych książek „Miłość z kamienia” i „Anioły jedzą trzy razy dziennie” rozpoczyna najważniejszą walkę. Grażyna Jagielska. matka. żona. tłumaczka wiele lat żyła wbrew sobie. Teraz kiedy po zakończonej terapii wychodzi ze szpitala psychiatrycznego. samotnie rusza w wymarzoną od dzieciństwa podróż w głąb amazońskiej dżungli. w górę rzeki Rio Negro. Ta podróż to jedyna szansa. by znaleźć odpowiedź na pytanie. kim jest. i przypomnieć sobie. co sprawia. że czuje się szczęśliwa. Czy niespodziewane pojawienie się Ewy. przyjaciółki z psychiatryka. pozwoli jej rozpocząć nowe życie? Czy u zbiegu rzek odnajdzie szczęście? Czy uda jej się wrócić do domu?

Wydawnictwo: Znak

Cena: 28.99remigiusz mróz chyłka tom 11, gra twierdza krzyżowiec, justyna trubalska, zabic ksiedza, spełniony, rzeka kłamstwa online, kawaly o chucku, złe serce pdf chomikuj, foucault historia seksualności, malarz dusz, krzyżówki pdf, anjarubik, studnie przodków, kidyba andrzej, marzena kopta, avanti marzec 2019, strategie rozwoju przedsiębiorstwa rodzaje, historia archeologii…