Dykcjonarz uczonych Polaków i Polek. W trzech tomach. Tom III

Autor: Ignacy Chodynicki

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Obszerne dzieło ułożone w formie encyklopedycznej zawierające życiorysy uczonych Polaków i Polek od czasów najdawniejszych aż po pierwszą połowę. a dokładniej: lata 30-te XIX wieku. Autor. Ignacy Chodynicki (1786-1847) był historykiem. chociaz wytyka mu się. że wiedzę zdobył jako samouk. Był duchownym. karmelitą. sekretarzem prowincji zakonnej. oraz dyrektorem biblioteki i archiwum karmelitańskiego we Lwowie. Spod jego pióra wyszły między innymi tak fundamentalne dzieła jak: „Dzieje historyczno-polityczne Europy i innych części świata na początku wieku XIX” w sześciu tomach. czy t

:

Cena:


ISBN

9788380643659: Wydawnictwo

Format

13: https://woblink.com/ebook/slowianie-uroczystosci-i-obrzedy-jadwiga-teresa-papi-32312u

Cena:


Czy my się znamy ?

Autor: Danuta Pasieka

„Czy my się znamy ?” Danuty Pasieki to treść życia zamknięta w poezji.

Co to jest życie? Jak wygląda? Czym się charakteryzuje? Te wątpliwości można odnaleźć w tomiku zamykającym rozważania Autorki na tematy ludzkie. rzeczywiste. uniwersalne. z którymi utożsamić może się każdy człowiek. Obserwacja codzienności poskutkowała stworzeniem dogłębnych analiz doczesności. stanów świadomości. emocji i pragnień. zamkniętych w wersach i strofach. Czytamy o marzeniach. które przecież istnieją w duszy każdego człowieka. nawet wtedy. gdy przeminął już czas na ich realizację. One tkwią gdzieś głęboko i dają ukojenie w chwilach smutku. pozwalają przenieść się w inny wymiar. Często myślimy o samotności wśród tłumu ludzi. wyobcowaniu pośród wszechobecnej tech

:

Cena:


Życie Apulejusza platończyka z Madaury

Autor: Maksymilian Kawczyński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. Apulejusz z Madaury (Lucius Apuleius) (ok. 125 – po 170) – berberyjski pisarz. filozof i retor. Apulejusz urodził się w numidyjskim mieście Madaura ok. 125. jak można się domyślać na postawie wzmianek w jego pismach. Rok urodzenia poświadcza św. Augustyn w Państwie Bożym (VIII. 14) i w listach (102. 32). Żył w czasach Antoninów. które uważano za złoty wiek cesarstwa rzymskiego. wobec braku niszczących wojen i panującego dobrobytu. Nie znamy jego imienia – imię Lucjusz przekazuje wiele rękopisów. może ono jednak pochodzić z utożsamienia Apulejusza z głównym bohaterem jego powieści Metamorfozy.

15: https://woblink.com/ebook/czy-jezuici-zgubili-polske-stanislaw-zaleski-32305u

Cena:


ISBN

978-83-65972-00-2: Wydawnictwo

Format

10: https://woblink.com/ebook/egipt-barbara-stepniewska-holzer-jerzy-holzer-32620u

Cena: Jerzy Holzer


ISBN

9788380644014: Wydawnictwo

Format

12: https://woblink.com/ebook/ubiory-w-polszcze-od-najdawniejszych-czasow-lukasz-golebiowski-32343u

Cena:ziarno i krew, w matni marzeń, metodę płatności, marzena rogalska o braku dzieci, sekretne życie zwierząt, historia administracji notatki, jak się gra w oczko, powinnosc, rozmówki chorwackie pdf, barbara krauz mozer, szymon drobniak, makroekonomia mankiw, eker, elżbieta kosobucka, i nikogo już nie było, teoria obwodów elektrycznych bolkowski pdf, zarządzanie wiedzą, nazywam się maria skłodowska curie pdf, jacek belowski, karina popieluch, fizyka liceum pdf, pieski obrazki, nad niemnem epoka, darmowe książki pdf romanse, kwantowy kod uzdrawiania, ebooki za darmo, choroba radiacyjna, python pdf…