Musisz tam wrócić. Historia przyjaźni Lusi Gelmont i Zuzanny Ginczanki

Autor: Stauber Maria

Wyjątkowe. spisane przez Marię Stauber piękne i literackie wspomnienia o młodzieńczej przyjaźni jej matki Lusi Stauber z Zuzanną Ginczanką – poetką. satyryczką z kręgu Skamandra i „Szpilek”. o której mówili. że jest lepsza od Tuwima. Przyjaźniła się z największymi poetami dwudziestolecia. Zginęła z rąk gestapo w wieku 27 lat w 1944 w Krakowie. gdzie schroniła się po donosie sąsiadów. przez który musiała uciekać ze Lwowa. Była kobietą wyzwoloną. łamiącą stereotypy. zbuntowaną. która – jak pisze Izolda Kiec – nie potrzebowała męskiej rekomendacji. by zaistnieć w świecie kultury. W 1936 roku opublikowała swój jedyny tomik poezji O centaurach. Swoimi niezwykłymi wierszami i egzotyczną urodą zachwycała się międzywojen

29.9: https://woblink.com/ebook/jagodowa-milosc-tom-1-cala-przyjemnosc-po-mojej-stronie-natalia-sonska-124484u

Cena:


Krzyżówki dla dzieci

Autor: Katarzyna Michalec

Zbiór 67 krzyżówek dla dzieci w wieku 7-10 lat. Każda krzyżówka zawiera różnorodne tematycznie zadania. Dla ułatwienia. w każdym haśle wpisana jest jedna litera. Zatem z powodzeniem poradzi sobie z nimi każdy mały miłośnik łamigłówek.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10


ISBN

9788362480708: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/tanczacy-z-gwiazdami-katarzyna-golabek-mariusz-zbybal-125235u

Cena: Mariusz Zbybał


Dekada. Tom 2. Na tropie

Autor: Michał Larek

Przełom lat 80. i 90. to nowa. bezlitosna rzeczywistość.

W niedbale dotąd prowadzonym śledztwie w sprawie zabójstwa młodej dziewczyny dochodzi do przełomu. Przy okazji wychodzą na jaw szczegóły śmierci pewnego bardzo dociekliwego dziennikarza. Komu zależało na tym. by uciszyć ambitnego redaktora?

Podejrzane związki gangsterów. policjantów i biznesmenów są tajemnicą poliszynela. Światem stróżów prawa okazują się rządzić zakulisowe gierki i korupcja. Koszmary. które zdarzały się tylko w filmach kryminalnych. nagle stają się realne. Atak na policjanta. porwanie. zabójstwo jego dziewczyny – dla komisarza Harrego to wszystko jest boleśnie dotkliwe. Ktoś czyhał na jego życie. pytanie tylko – przyjaciel czy wróg?

Konflikt dobra ze złem nie ma jasno ustalonych granic. każdy może się

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 31.9wiek 21, arabski ksiaze, instalacje elektryczne w obiektach budowlanych, portale polityczne, kossobudzka, bractwo czystej krwi, legendy polskie dla dzieci, seks kobieta, psychologia kliniczna pdf, słownik wyrazów frazeologicznych, kazimierz sławiński, tomb raider 2013 poradnik, naukowe ciekawostki, national geographic polska praca, jacek dąbała, noc bez gwiazd, poradnictwo psychologiczne czabała, metodologia badań literatura…