Najwspanialsze widowisko świata

Autor: Richard Dawkins

„Barbarzyńcy stoją u bram”. jak pisał John Brockman we wstępie do książki Nauka a kreacjonizm. Trudno w to uwierzyć. ale prawie wszędzie na świecie z roku na rok zmniejsza się stopień akceptacji teorii ewolucji i coraz powszechniej daje się słyszeć głosy. że to „tylko teoria”. Świadomie lub nie (choć bardzo często z pełną premedytacją) ludzie mylą różne znaczenia słowa „teoria” i zapominają – lub nie chcą wiedzieć – że ewolucja jest teorią w takim samym znaczeniu jak teoria heliocentryczna czy teoria grawitacji. Ewolucja jest faktem.

Takie niepokojące zjawiska obserwujemy nie tylko w państwach zacofanych i islamskich teokracjach. ale nawet w krajach najbardziej rozwiniętych i cywilizowanych. Tę niechlubną statystykę ot

:

Cena:


La Reine Margot

Autor: Alexandre Dumas

Gloire à Dieu. gloire à la France! En cet heureux jour de la Saint-Barthélemy Marguerite de Valois. qui est la soeur de sa Majesté Charles IX. a épousé en justes noces Henri de Navarre. qui est prince des huguenots français. Alors. est-ce que les batailles entre catholiques et protestants viennent de prendre fin? C’est l’heure est aux réjouissances. à la fraternisation. au bon vin coulant à flots dans les auberges de la capitale! Mais quelques sombres événements dans les rues de Paris…

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Poza napisanym

Autor: Jarosław Czechowicz

POZA NAPISANYM to zbiór wywiadów ze znakomitymi pisarzami takimi jak: Katarzyna Tubylewicz. Wit Szostak. Hanna Samson. Andrzej Muszyński. Sylwia Chutnik. Małgorzata Warda. Mateusz Lemberg. Magdalena Parys. Zośka Papużanka. Jacek Melchior. Jakub Małecki. Greg Baxter. Z autorami rozmawiał twórca jednego z najpopularniejszych blogów – krytycznymokiem.blogspot.com – Jarosław Czechowicz. Dr hab. Bernadetta Darska napisała o książce: „To efekt wiary w to. że z pisarzami trzeba rozmawiać. a wywiady stanowić mogą znakomite uzupełnienie literatury i dowód pisarskiego zaangażowania w rzeczywistość.”

Wydawnictwo: Od deski do deski

Cena: 25.01gietrzwałd sanktuarium maryjne, rachel e. carter, tomasz mincer, atopowe zapalenie pluc, fusion 360 po polsku, jezyk suahili, drań z manhattanu pdf docer, immunopatologia, angielski dla przedszkolaków pdf, zachłysnąć, centralne biuro śledcze policji, czerwone maki na monte, park avenue vi keeland pdf, sprawdzian dodawanie i odejmowanie w zakresie 100 klasa 2, e-książki, david weber na znak triumfu chomikuj…