29.9: https://woblink.com/ebook/w-oblokach-marzen-izabela-m-krasinska-123208u

Nieodparta pokusa

Autor: Diana Palmer

Każde spotkanie Sary i Wolfa kończy się gwałtowną kłótnią. Ona wyzywa go od najgorszych – najczęściej po persku. On niezmiennie radzi. by szybko wracała do swej chatki na kurzej nóżce i nakarmiła wygłodniałe nietoperze. Próbują się unikać. ale życie wciąż krzyżuje ich drogi. Są sąsiadami. robią zakupy w tych samych sklepach. a kiedy wybierają się do Houston lub San Antonio. to zawsze na to samo przedstawienie. W miarę jak coraz lepiej się poznają. początkowa wrogość ustępuje miejsca zrozumieniu i sympatii. Chętnie zaczęliby się spotykać na innych zasadach. ale najpierw muszą rozliczyć się z przeszłością.

Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Urodziłem się pewnego błękitnego dnia

Autor: Daniel Tammet

Daniel Tammet urodził się 31 stycznia 1979 roku. W środę. Dla zwykłego śmiertelnika nie jest to szczególnie ważna informacja. ale Daniel cierpi na zespół Aspergera i zaburzenie zwane synestezją. które sprawia. że widzi kolory. kształty i faktury liczb. Dlatego data jego urodzin jest niebieska. a cyfry. które ją tworzą. kształtem przypominają gładkie otoczaki.

Daniel potrafi dokonywać obliczeń. których wynik możemy sprawdzić jedynie za pomocą komputera. Liczby są od najmłodszych lat jego najwierniejszymi przyjaciółmi – najbardziej lubi cyfrę cztery. podobnie jak on „cichą i nieśmiałą”.

Daniel Tammet nie jest jednak oderwany od rzeczywistości. Opowiada o swoim niełatwym dzieciństwie i dorastaniu. a także problemach. z którymi styka się na co dzień jako dorosły człowiek. „Urodziłem się pewnego błękitnego dnia” daje czytelnikowi klucz do niezwykłego umysłu człowieka dotkniętego autyzmem i szansę spojrzenia na świat jego oczami.

„Daniel Tammet potrafi wykonywać w pamięci najbardziej złożone obliczenia matematyczne i w tydzień nauczyć się nowego języka. Każdego ranka zjada na śniadanie dokładnie 45 gramów owsianki i zanim wyjdzie z domu. liczy wszystkie rzeczy. które na siebie zakłada. Jego niezwykła książka to poruszające spojrzenie do wnętrza człowieka cierpiącego na niezwykle rzadką i wciąż tajemniczą chorobę.” „The Independent”

„Danniel Tammet jest człowiekiem o niezwykłym umyśle. Dlatego tym bardziej godne podziwu są jego skromność i prostoduszność. które przebijają z tej arcyciekawej książki. Jeszcze do niedawna ludzie tacy jak on nazywani byli ‘idiotami-sawantami’. ale na szczęście cząstka „idiota” została słusznie odrzucona. W tym człowieku nie ma bowiem nic idiotycznego.” „The Sunday Times”

„„Urodziłem się pewnego błękitnego dnia” jest przypuszczalnie pierwszym raportem z wnętrza umysłu sawanta (…). W Tammecie zdumiewająca jest przede wszystkim nie tyle niezwykłość jego umysłu. ile fakt. że potrafi nam o nim opowiedzieć.” „Daily Mail”

„Można powiedzieć. że Tammet powrócił z podróży w świat autyzmu. miejsca niemal niedostępnego dla naukowców i rodziców.” ABC News

Wydawnictwo: Czarne

39.2: https://woblink.com/ebook/zatrudnianie-pracownikow-samorzadowych-ewa-lukasik-125292u

Judenjagd. Polowanie na Żydów 1942-1945

Autor: Jan Grabowski

Książka ta opisuje ostatnią fazę zagłady żydowskiej ludności powiatu Dąbrowa Tarnowska. Na podstawie bogatej dokumentacji z archiwów polskich. niemieckich i izraelskich autor odtwarza wydarzenia z lat 1942–1945. kiedy to Niemcy próbowali wyłapać żydowskich niedobitków. tych. którzy latem 1942 r. uniknęli wywiezienia do obozu zagłady w Bełżcu. Książka opisuje z jednej strony działania policji niemieckiej. a z drugiej rolę polskiej policji granatowej. wiejskich straży nocnych. junaków z Baudienst czy też miejscowych strażaków w wykryciu i zamordowaniu żydowskich ofiar. Na tle trwającego aż do końca wojny Judenjagd („polowania na Żydów”) zostały również zarysowane dramatyczne wybory stojące przed ludźmi ratującymi Żydów.

21.75: https://woblink.com/ebook/zgrzewka-pandory-pawel-przywara-125409u

31: https://woblink.com/ebook/od-banjo-patersona-do-meliny-marchetty-adaptacje-literatury-australijskiej-opracowanie-zbiorowe-125704u

teaching english to young learners, wiedźmin 3 róża pamięci, procesy poznawcze psychologia pdf, dzieci z bullerbyn ebook za darmo, metodyka edukacji polonistycznej w okresie wczesnoszkolnym chomikuj, wirusologia pdf, wymyślić czy wymyśleć pwn, demony wojny, czarny łabędź taleb, sztuka prowadzenia sporów, lego marvel super heroes solucja, organizacje pozarządowe książki pdf, mity greckie pdf, ebook nauka angielskiego, hobbit mobi…