Piosenki pikinierów

Autor: Joanna Lech

‚Piosenki pikinierów’ to wiersze. które śpiewają o śnie i zmysłach. życiu nocnym i dziennych poruszeniach. czasie utraconym i odzyskiwanym; to pieśni mijających się ludzi. melodie zakwitających dziewcząt i wkraczających w muzykę młodości chłopców. W cieniu losowych ironii. karuzeli żywota. pędzie doświadczeń biegnie bohaterka tych lirycznych wyścigów ze śmiercią i niepewnością. z przypadkowością zdarzeń i goryczą wiedzy o tym. czym jest egzystencjalny krach. Motta wierszy – cytaty z piosenek. czy tytuły piosenek. to nie tylko impulsy do opowieści. to nieodłączny element minut. to jasne punkty w ciemności bycia.

W poetyckich miastach Joanny Lech kruszy się świat. a muzyka połączona ze słowami różnych wykonawców (m.in. Hole. Łoskot. Morphine. Nick Ca

18.75: https://woblink.com/ebook/graffiti-marta-zelwan-28231u

Cena:


Granice zła

Autor: Rebecca Griffiths

Sarah D’Villez jako nastolatka została uprowadzona. lecz udało się jej uciec od porywacza. który więził ją przez jedenaście dni. Wokół zdarzenia zrobiło się głośno. twarz Sarah pojawiała się w telewizji i na pierwszych stronach gazet. Dziś. po siedemnastu latach. nadchodzi wiadomość o zwolnieniu z więzienia sprawcy porwania. W obawie. by znów nie znaleźć się w centrum zainteresowania mediów. Sarah. nie informując o tym nikogo. postanawia wyjechać z Londynu i zaszyć się w małej wiosce w odległym zakątku Walii. zmieniając nazwisko i wygląd. Stara się odzyskać poczucie bezpieczeństwa w swojej idyllicznej kryjówce. nawiązując znajomości z sympatycznymi Walijczykami. wkrótce jednak zdaje sobie sprawę. że ktoś ją obserwuje. ktoś. kto najwyraźniej wie o niej bardzo dużo.

Ponownie przykłada lornetkę do oczu. kieruje ją w stronę spacerującej po wzgórzu dziewczyny i czuje. jak czerwone znamię na policzku pali go z podniecenia. Przeszywa go dreszcz zachwytu. W swojej kryjówce jest na tyle bezpieczny. że może bez pośpiechu chłonąć jej widok…  I zastanawia się. nie po raz pierwszy od kilku dni. co może zrobić. żeby się do niej zbliżyć.

Fragment książki

Znakomicie kreśli obraz tajemniczego piękna wsi i grozy. która czai się za żywopłotami… Zgrabnie napisana. klimatyczna. pełna zaskakujących zwrotów akcji powieść. której atmosfera paranoicznego lęku przywodzi na myśl prozę Daphne du Maurier i nadaje nowy wymiar gatunkowi domestic noir. 

„Daily Mail”

Mrożący krew w żyłach thriller… i doskonale napisana książka. 

„Sun”

Przepyszna. nastrojowa opowieść kryminalna osadzona w wiejskiej scenerii. ze smakowitą woltą na koniec. Były chwile. które przyprawiały mnie o dreszcze. 

Alex Marwood

Wywołuje ciarki na plecach.

„Heat”

Trzymający w napięciu thriller. który odsłania podskórną. mroczną stronę wsi; ukazuje sekrety. kłamstwa i zimne okrucieństwo. kryjące się pod maską idyllicznego życia małej wiejskiej społeczności. Przenikliwa charakterystyka postaci. świetnie skonstruowana intryga i sugestywna proza każą przypuszczać. że Rebecca Griffiths to przyszła gwiazda gatunku domestic noir.

Eva Dolan. autorka serii „Zigic i Ferreira”

Rebecca Griffiths wychowała się w środkowej Walii. studiowała literaturę angielską. Po udanej karierze w biznesie w Londynie. Dublinie i Szkocji wróciła na walijską wieś. gdzie mieszka z mężem. psem i dwiema owcami.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


ISBN

9788364476822: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/gorzkie-lata-stanislawa-sowinska-28233u

Cena:


ISBN

9788301192419: Wydawnictwo

Format

99: https://woblink.com/ebook/wspolczesna-wiedza-o-polimerach-tom-2-jan-f-rabek-28524u

Cena:


1

:

:

Cena:


Fraszki igraszki 6

Autor: Witold Oleszkiewicz

„Fraszki igraszki 6” Witolda Oleszkiewicza to zbiór krótkich liryków na temat współczesnego świata. wyrażonego za pomocą własnych spostrzeżeń i poglądów autora.

Poruszał on już wiele najróżniejszych tematów w poprzednich częściach tego utworu. jak na przykład rozmyślanie nad samotnością. sensem życia. ale i temat kobiet. małżeństwa czy też śmierci. religii i wiele innych interesujących zagadnień. W części szóstej dalej pozostajemy w podobnym klimacie. Różnorodność. starość. tusza. emocje. dobroć nasze wybory. to kilka z wielu poruszanych tematów. Oto przykład: „Śnieżyca”: „Jak łupież już w brwiach się pojawia. To tylko rzęsy w spokoju zostawia. A męski zarost ostatnio hołubiony. Zdaje się być też zagrożony”. czy „Cieniutki włos”

22.9: https://woblink.com/ebook/druga-strona-aniola–28919u

Cena:


Jacob’s Room

Autor: Virginia Woolf

„Jacob’s Room” is an impressionistic novel in which there is no defined plot; rather. random circumstances in the central character’s life. Jacob Flanders. are portrayed as observations of the people who come in contact with him. Set in early 20th century England. Jacob’s Room is simply the story of a young man who dies in the first world war. Jacob Flanderrs. as told in fleeting recollections by his mother and his close friends. The novel follows Jacob’s life. but he is seen mainly at a distance. through the eyes of women who knew him more or less well. and the narrative itself is quite fragmentary. so that the reader experiences the same problem faced by Jacob’s survivors – how to piece together his life. „Jacob’s Room” marks the beginning of Woolf’s experimental literary techniques. stream of consciousness and interior monologue. Also. this novel defies the traditional style of time sequence by moving from the present to the future and back to the past.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Echa

Autor: Michał Cholewa

Zbiór opowiadań ze świata „Algorytmu wojny”. Niezwykłe historie. echa wydarzeń z czasów po Dniu. 

 

Doskonały sposób. by dowiedzieć się więcej o uniwersum Michała Cholewy lub rozpocząć przygodę. która rozwija się w Gambicie. Punkcie cięcia. Forcie oraz Inwicie.

 

Co szmugluje frachtowiec ‚Verona’? Jakie tajemnice Łeby odkrywa pozornie niegroźna awaria? Jak radzi sobie z odosobnieniem załoga wojskowej stacji łącznościowej? Do czego zmierza kult na pokładzie Arki? Czy ‚Mephisto’ przywiózł do bazy Sheringham złe wieści?

Sprawdź. czy bez żadnego wsparcia przetrwasz ciszę po katastrofie ludzkiej cywilizacji.

Wydawnictwo: WarBook

Cena: 34.9mowa zależna angielski ćwiczenia pdf, projekt socjalny pdf, stefan żeromski syzyfowe prace, uzależnienie od internetu pdf, matematyka w fizyce, szczęście diabła meghan march pdf, chorwacka przystań, zona mordercy, nęcka psychologia poznawcza pdf, sprawdzian klasa 1 matematyka, dostojewski pdf, www.ibuk.pl, cities skylines jak budować drogi, arabska córka pdf, mowa niezależna, enzymologia pdf, karolina tetłak, prawie rozwiedzeni…