Judenjagd. Polowanie na Żydów 1942-1945

Autor: Jan Grabowski

Książka ta opisuje ostatnią fazę zagłady żydowskiej ludności powiatu Dąbrowa Tarnowska. Na podstawie bogatej dokumentacji z archiwów polskich. niemieckich i izraelskich autor odtwarza wydarzenia z lat 1942–1945. kiedy to Niemcy próbowali wyłapać żydowskich niedobitków. tych. którzy latem 1942 r. uniknęli wywiezienia do obozu zagłady w Bełżcu. Książka opisuje z jednej strony działania policji niemieckiej. a z drugiej rolę polskiej policji granatowej. wiejskich straży nocnych. junaków z Baudienst czy też miejscowych strażaków w wykryciu i zamordowaniu żydowskich ofiar. Na tle trwającego aż do końca wojny Judenjagd („polowania na Żydów”) zostały również zarysowane dramatyczne wybory stojące przed ludźmi ratującymi Żydów.

21.75: https://woblink.com/ebook/zgrzewka-pandory-pawel-przywara-125409u

Cena:


ISBN

9788395022425: Wydawnictwo

Format

14: https://woblink.com/ebook/niewidoczne-cienie-bressa-zbigniew-126572u

Cena:


Dekada. Tom 2. Na tropie

Autor: Michał Larek

Przełom lat 80. i 90. to nowa. bezlitosna rzeczywistość.

W niedbale dotąd prowadzonym śledztwie w sprawie zabójstwa młodej dziewczyny dochodzi do przełomu. Przy okazji wychodzą na jaw szczegóły śmierci pewnego bardzo dociekliwego dziennikarza. Komu zależało na tym. by uciszyć ambitnego redaktora?

Podejrzane związki gangsterów. policjantów i biznesmenów są tajemnicą poliszynela. Światem stróżów prawa okazują się rządzić zakulisowe gierki i korupcja. Koszmary. które zdarzały się tylko w filmach kryminalnych. nagle stają się realne. Atak na policjanta. porwanie. zabójstwo jego dziewczyny – dla komisarza Harrego to wszystko jest boleśnie dotkliwe. Ktoś czyhał na jego życie. pytanie tylko – przyjaciel czy wróg?

Konflikt dobra ze złem nie ma jasno ustalonych granic. każdy może się

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 31.9


W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT

Autor: Krzysztof Bończak

Prezentowana książka została w całości poświęcona praktykom zwinnym ze szczególnym uwzględnieniem spojrzenia na opisywane zagadnienia z perspektywy roli architekta.

Publikacja pozwala zapoznać się z aspektami zwinnego wytwarzania systemów rozproszonych. zrozumieć wagę jaką stanowi architektura w nowoczesnych systemach oraz przewagę jaką daje stosowanie jej w świadomy sposób.

Omawiane zagadnienia prezentowane są ze szczególnym naciskiem na wspieranie działań biznesowych i dostarczanie maksymalnej możliwej wartości do użytkownika końcowego. Stanowi wprowadzenie w arkana budowania zespołów zwinnych i samoorganizujących się. koegzystujących w ramach struktur liniowych. których wydajność

25.52: https://woblink.com/ebook/hajmdal-tom-1-poczatek-podrozy-dariusz-domagalski-126030u

Cena:


ISBN

9788379081059: Wydawnictwo

Format

47: https://woblink.com/ebook/walka-obrazow-przedstawienia-wobec-idei-w-wolnym-miescie-gdansku-jacek-friedrich-125708u

Cena:


Samoświadomość emocji i percepcja własna kompetencji społecznych a osiągnięcia szkolne uczniów z dysleksją w wieku dorastania

Autor: Izabella Kucharczyk

Podjęte przez Autorki badania miały na celu poszerzenie współczesnej wiedzy z zakresu emocjonalno-społecznego funkcjonowania uczniów z dysleksją oraz porównanie uzyskanych przez nich wyników z wynikami uczniów bez dysleksji. Uzyskane dane empiryczne dostarczyły wielu informacji dotyczących różnic w zakresie samoświadomości emocji i kompetencji społecznych w percepcji uczniów w okresie dorastania. Ukazanie deficytów w funkcjonowaniu emocjonalno-społecznym uczniów z dysleksją pozwoli ukierunkować wszystkie działania terapeutyczne na rozwijanie umiejętności interpersonalnych oraz na rozwijanie strategii radzenia sobie z emocjami. Lektura winna motywować pedag

:

Cena:


ISBN

9788380838918: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/mortem-lukasz-jarosz-129812u

Cena:małżeństwo doskonałe, ziemia planeta ludzi pdf, człowiek roślina, dla wszystkich chłopców których kochałam, skam książka, motyw młodości, baldur’s gate ii: tron bhaala, kartkówki z matematyki klasa 3, kobieta cmentarna, stowarzyszenie umarłych poetów sprawdzian, remigiusz mróz nieodgadniona, corka krola moczarow, marcin wałdoch, audiobook dynastia miziołków, stanisław salmonowicz, wojciech tomasik, spowiedź legionisty, ewa popiołek, oratio, historia wojska polskiego pdf, jan twardowski miłość, śródziemie cień mordoru poradnik, zielnik pdf…