ISBN

9788364927553: Wydawnictwo

Format

51: https://woblink.com/ebook/logistyka-wyzwaniem-przyszlosci-krystyna-kowalska-pawel-sobczak-128392u

Cena: Paweł Sobczak


Zaniemówienie

Autor: Justyna Wydra

Fascynująca opowieść o losach rodzin boleśnie uwikłanych w historię.

Bez przemilczania aż do zaniemówienia…

Tychy. małe miasteczko na Śląsku. To właśnie tutaj w plebiscycie roku 1921 czterech na pięciu mieszkańców zagłosowało za przyłączeniem regionu do Polski. Dwie dekady później niemal wszystkich obywateli wciągnięto na volkslistę. Kim są ówcześni tyszanie? Polakami? Niemcami? Dwudziestojednoletnia Hilda Widera tego nie rozumie. Jej ojciec Achim ma na to jedną odpowiedź: „Ślązakami”. Ślązacy muszą być mądrzy. I muszą być gotowi na ponoszenie konsekwencji swoich decyzji. Jak Achim. Jak Hilda. Jak jej piękna siostra bliźniaczka Rosa…

Wilhelm Jenike jest Ślązakiem po matce. Austriakiem po ojcu i Niemcem z urodzenia. Pod koniec wojny jako porucznik Luftwaffe ma tylko jedno marzenie: przestać śnić koszmary o zabijaniu. ukryć się przed żarłoczną wojenną machiną choćby i na końcu świata. Nim się przekona. czy to możliwe. nim stanie oko w oko z rzeczywistością. najpierw zderzy się z jadącą na rowerze Hildą Widerą i trafi do miejscowego szpitala – wprost pod opiekę pięknej Rosy.

Justyna Wydra. autorka bestsellerowej powieści Esesman i Żydówka. powraca w nowej odsłonie.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 29


https://woblink.com/product-publication/download/130045/pdf

1:

:

Cena:


Krupówki warszawskie. Kazania zimowe

Autor: Paweł Krupa

Krupówki warszawskie. Kazania zimowe to pierwszy tom kaznodziejskiego notatnika. który powstał w oparciu o homilie wygłaszane przez o. Pawła Krupę w dominikańskim kościele na warszawskim Służewie. Msze odprawiane przez ojca w niedziele o godzinie czternastej gromadziły mnóstwo wiernych zasłuchanych w Słowo.

Prezentowane kazania można czytać po kolei lub na wyrywki. można do nich zaglądać jak do komentarza na daną niedzielę czy święto albo potraktować jako rozważania biblijne.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 33.99


Dziki ojciec. Jak wykorzystać moc inicjacji w wychowaniu

Autor: Szymon Grzelak

Dziki ojciec to nie jest książka tylko dla ojców. To książka dla rodziców. małżeństw i narzeczonych. którzy chcą rozwijać swój pomysł na rodzinę. na wychowanie. Rytuały inicjacyjne zawsze pełniły ważną rolę w życiu ludzi i społeczeństw. W inicjacjach jest moc. którą można wykorzystać. by wychować dzieci w duchu wyznawanych wartości. Dzieci potrzebują. by stawiać im progi rozwojowe. wtajemniczać w nowe obszary życia. pozwalać na nowe obowiązki. dawać nowe przywileje. Jeśli ze strony rodziców i wychowawców zabraknie świadomej. pozytywnej strategii inicjacyjnej dla dzieci. bardzo prawdopodobne. że ich postawy i system wartości kształtować będą jedynie popkultura i rówieśnicy. Ale wtedy przeżycia inicjacyjne – takie jak pierwszy papieros. pierwsze piwo w tajemnicy przed rodzicami. pierwsze kontakty seksualne – poprowadzą je w zupełnie inną stronę.

Przedstawiając strategię pozytywnych inicjacji autor łączy w jedną całość psychologiczne i duchowe aspekty wychowania. a poprzez przykłady z życia wzbogacone zdjęciami sprowadza przekaz książki na poziom konkretu.

Książka może być cenną inspiracją dla psychologów. pedagogów i duszpasterzy. którzy zajmują się sprawami wychowania i wspierania rodzin.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 37.99cuda różańcowe, cham niezbuntowany ziemkiewicz, damian flisak, kaczka dziwaczka mp3 chomikuj, trudności wychowawcze pdf, kraść, marcin podlewski głębia tom 3 chomikuj, infp praca, gaumardżos, paul natorp, arcania mapa, sabrina nick, było minęło, słownik antonimów angielski, pamięć absolutna schwarzenegger, historia niemiec książka, archiwum gazety wyborczej za darmo, andrzej stasiuk dukla, karolcia tekst do czytania pdf, książki dla fizjoterapeutów, pokonac strach, leszek czerwonka, spqr książka…