Mistyk publiczny nr 1. Jacques Fesch. między cieniem i światłem

Autor: Mireille Cassin

Kanonizacja przestępcy może szokować. Co prawda zbrodnię. której dopuścił się Jacques Fesch. ostatecznie uznano za popełnioną nieumyślnie. jednak faktem jest. że zabił człowieka. Bohater książki został skazany na śmierć na gilotynie. lecz zanim doszło do egzekucji. nieoczekiwanie dostąpił łaski nawrócenia. Choć jego bliska relacja z Bogiem trwała zaledwie kilka miesięcy. w zgodnej opinii znających go osób. doświadczenie to sytuuje Fescha w gronie wielkich mistyków. Opis tego niezwykłego powrotu do Boga to główny temat książki Mireille Cassin Mistyk publiczny nr 1.

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 29.99


Wysokie Progi

Autor: Tadeusz Dołęga-Mostowicz

Bohaterką książki jest Magda Nieczajówna. aktorka. córka właściciela sklepu z mięsem na Powiślu w przedwojennej Warszawie. Podczas podróży statkiem poznaje Ksawerego Runickiego. którego posiadłość Wysokie Progi zostanie wystawiona na licytację z powodu długów. Mężczyzna prosi Magdę o rękę wyznając prawdę o kiepskiej sytuacji finansowej i o szansie straty domu.

Kobieta zgadza się i wychodzi za niego.lecz dopiero później uświadamia sobie jaki ogromny błąd popełniła.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Zosia i Maks. czyli afera za dużych spodni

Autor: Filip Porębski

Gdy potrzebujesz przyjaciela. rozejrzyj się wokół siebie. Może jest tam. gdzie do tej pory nie szukałeś?

Maks jest przekonany. że wakacyjny tydzień. który ma spędzić u dziadków. będzie najnudniejszym czasem w jego życiu. Ale kiedy na horyzoncie pojawi się Zosia. dziewczynka z sąsiedztwa. szybko okaże się. w jak wielkim był błędzie. Wkrótce tych kilka wspólnie spędzonych dni stanie się dla niego początkiem nowej. wspaniałej przygody…

Te zabawne perypetie dziewięciolatków skutecznie poprawią humor młodym czytelnikom. a przy okazji udowodnią. że przyjaźń to jedna z najfajniejszych rzeczy. jakie mogą się nam przydarzyć.

Wydawnictwo: Novae Res

Cena: 24


Zbrodnia

Autor: Antoni Lange

Zbiór opowiadań przedstawiających świat u schyłku XIX i początków XX wieku. czasów wojny światowej. rewolucji. przewrotów mistrza pióra – poety. tłumacza. mistyka. dziennikarza. powieściopisarza. człowieka obdarzonego niezliczonymi talentami – Antoniego Lange

Antoni Lange (ur. 28 kwietnia 1862 w Warszawie. zm. 17 marca 1929 tamże) – polski poeta. tłumacz. filozof-mistyk. poliglota. krytyk literacki. dramatopisarz. powieściopisarz i lewicowy publicysta pochodzenia żydowskiego. zaliczany do pierwszego pokolenia poetów Młodej Polski. Przez pewien czas również redaktor warszawskiego „Życia”. Był pierwszym w Polsce tłumaczem poezji Edgara Allana Poego oraz Charles’a Baudelaire’a (wraz z Zofią Trzeszczkowską).

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Zabójcze maszyny

Autor: Reeve Philip

Peter Jackson przenosi na ekran Zabójcze maszyny – przetłumaczony na 30 języków. obsypany nagrodami światowy bestseller.

Sześćdziesiąt minut – tyle wystarczyło. żeby zniszczyć ludzką cywilizację. Tysiące lat później nastała nowa era ruchomych miast. Miasta drapieżcy na gigantycznych gąsienicach przemierzają wyludnioną Ziemię. Polują: atakują. walczą i pożerają się nawzajem.
Londyn dostrzegł zdobycz. Małe miasteczko nie ma szans. Londyn jest wielki. szybki i… głodny.

Podczas polowania Wielki Mistrz Cechu Historyków Londynu zostaje zaatakowany sztyletem przez tajemniczą dziewczynę. Życie ratuje mu młody czeladnik. W pogoni za napastniczką zostaje wyrzucony z pędzącego miasta. Na jałowych pustkowiach wielkiego Terenu Polowań ci dwoje.

32: https://woblink.com/ebook/amazonia-james-rollins-pawel-wieczorek-129115u

Cena:


Wsparcie nowych inwestycji

Autor: Tomasz Krywan

30 czerwca 2018 r. wprowadzono nowy mechanizm udzielania przedsiębiorcom wsparcia w podejmowaniu nowych inwestycji na terytorium Polski. Nowe zasady wprowadziła ustawa z 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji (Dz. U. z 2018 r. poz. 1162). Co ważne. nowe regulacje niejako uzupełniły przepisy dotyczące specjalnych stref ekonomicznych. W publikacji przedstawiono jak skorzystać z nowych form pomocy publicznej i jak nowe regulacje wpłyną na prawa i obowiązki działających w specjalnych strefach ekonomicznych.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 9.9


Zakochani po raz drugi

Autor: Dani Wade

Niespodziewany spadek umożliwia Masonowi powrót do rodzinnego miasta. Ma do wyrównania dawne porachunki. chce także spełnić swe marzenia. Przejmuje elitarną stadninę koni będącą własnością dziewczyny. która kiedyś złamała mu serce. Bardzo chce się na niej zemścić. ale pożądanie bierze górę…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99beata giesen, wiersze wandy chotomskiej pdf, psy stalina, lato w pensjonacie pod bukami, poradnik dla knighta, dobry chłopak, kampanie wyborcze, kaznodzieja (powieść), kultura japonii pdf, zamrucze ci, new vegas solucja, rollercoaster gry, siostra słońca pdf, bezpieczeństwo samochodów i ruchu drogowego…