Dotacje dla pracodawców – jak uzyskać i rozliczyć – PGP (PDF )

Autor: INFOR PL SA

Pracodawcy. którzy zatrudnią bezrobotnych. mogą korzystać z wielu form bezpośredniego wsparcia finansowego z urzędu pracy. Wsparcie może dotyczyć zarówno kosztów kursów i szkoleń takich osób. jak i kosztów ich wynagrodzeń oraz składek na ubezpieczenia społeczne opłacanych przez pracodawcę. Ponadto w przypadku bezrobotnych do 30. roku życia oraz 50+ pracodawca może uzyskać 12-miesięczne zwolnienie z opłacania składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych. Równie wymierne korzyści może przynieść zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Wynagrodzenia tych osób są bowiem dofinansowywane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. podobnie jak zorganizowanie dla nich stanowisk pracy.

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 42.4


Narodziny Wenus i inne szkice renesansowe

Autor: Ryszard Kasperowicz

Pierwsze polskie tłumaczenie pism wybitnego historyka i teoretyka sztuki. Na tom składają się jego najważniejsze teksty. poświęcone głównie sztuce włoskiego i niemieckiego renesansu. Warburg przygląda się symbolicznym obrazom Botticellego oraz znaczeniu sztuki dla mieszczaństwa Florencji w epoce Quattrocenta. interpretuje znaczenie sztuki w twórczości Dürera. odczytuje symbolikę fresków w Palazzo Schifanoia w Ferrarze oraz analizuje antyczne wyobrażenia astrologiczno-magiczne i ich wpływ na kulturę wizualną czasów Lutra. Tom został opatrzony wstępem Ryszarda Kasperowicza. prezentującym sylwetkę Warburga i analizującym jego poglądy na sztukę. oraz notą edytorską autorstwa uznanej badaczki twórczości niemieckiego uczonego – Katti Mazzucco.

29.9: https://woblink.com/ebook/oczy-smoka-stephen-king-18615u

Cena:


Jerzy Grotowski. Tom 1: Źródła. inspiracje. konteksty

Autor: Zbigniew Osiński

Książka ukazała się na początku 1999 roku. tydzień po śmierci Grotowskiego. Zamieszczone w niej prace zostały napisane w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Obecna wersja nie jest zwyczajnym wznowieniem tamtego wydania. tekst został bowiem zmieniony i zaktualizowany. Książka omawia twórczość jednego z największych reżyserów teatralnych. a zarazem wybitnego humanisty. Autor porównuje Grotowskiego z innymi artystami teatru. zarówno wcześniejszymi (Stanisławski. Wsiewołod Meyerhold. Osterwa). jak i pracującymi w tym samym czasie (Peter Brook. Eugenio Barba). Pokazuje jego oddziaływanie na współczesną sztukę i refleksję humanistyczną. W osobnym studium Zbigniew Osiński po raz pierwszy zestawia teatry Grotowskiego i Tadeusza Kantora. dochodząc do wniosku. że właśnie między nimi rozegrała się zasadnicza polemika o kształt tej dziedziny sztuki w drugiej połowie XX wieku. Omawia znaczenie laboratoriów teatralnych. współpracę Grotowskiego z architektem Jerzym Gurawskim („teatr przestrzeni”) i Ryszardem Cieślakiem („akt całkowity” aktora).

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 39


Gamedec. Obrazki z Imperium. Część 2

Autor: Marcin Sergiusz Przybyłek

Torkil Aymore powraca! Marcin Przybyłek zasila serię „Horyzonty zdarzeń” kolejnym tomem przygód Gamedeca.

Po Drugiej Wojnie z Thirami w WayEmpire nastały Czasy Szczęśliwości. Ludzkość kontroluje ImBu – cyfrowy byt będący połączeniem programu Budda i wirtualnej reprezentacji Imperatora Gorgona Nemezjusa Ezry. Realną władzę sprawują Błogosławieni – Ranowie wyznaczeni przez ImBu.

Na tym nieskazitelnym obrazie pojawiają się jednak rysy: na jednej z planet wybucha epidemia. anarchista Han Fierce postanawia zamordować Rana. silniki pancerników otaczających Łzę Cheronei przestają działać. a Whale – statki cywilizacji. która współistnieje z WayEmpire – otwierają ogień do tajemniczej obcej floty.

Tymczasem Torkil Aymore odkrywa kult kobiety. która każe się nazywać Imperatorką i chce dzielić władzę z ImBu. Imperatorka twierdzi. że tylko ona może uratować ludzkość…

Biorąc do ręki kolejny tom przygód Gamedeca. aż chciałoby się krzyknąć: »Torkil Aymore powraca!« – Katedra.nast.pl („Gamedec. Sprzedawcy lokomotyw”)

Stworzony przez Przybyłka świat jest niesamowity. – Esensja.stopklatka.pl („Gamedec. Zabaweczki. Sztorm”)

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 22.9


Karbala

Autor: Grzegorz Kaliciak

W kwietniu 2004 roku w środkowym Iraku. w świętym mieście Karbala polscy żołnierze stoczyli krwawą bitwę z radykalnymi bojownikami Muktady as-Sadra. Otoczeni przez wrogów. w nieprzyjaznym mieście. przez kilka dni bez wsparcia z powietrza bronili dwupiętrowego budynku City Hall. Rebelianci mieli wielokrotną przewagę liczebną. Co chwila ponawiali szaleńcze ataki. Mieli moździerze. RPG. granatniki „Pallad” i diektariewy. których pociski potrafią przebić pancerz BRDM-a. Nie przejmowali się prawem wojennym i byli gotowi umrzeć za swoją sprawę. 

To historia dowódcy żołnierzy z City Hall. Relacja z pierwszej ręki. bez retuszu – opowieść o odwadze i okrucieństwach wojny.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 26.9generał duch, życie po zagładzie, rachel abbott seria, słownik wyrazów obcych pdf, okrutny książę pdf, telekardiologia, toksykologia pdf, malwina dziedzic wiek, dziadek po niemiecku, tokarska-bakir, świat ebooków, komunikacja w mediach społecznościowych, dziewczyny z rosji, romantyka, 365 dni ten dzień pdf, aldona marciniak rodzina, socjologia codzienności pdf, diagnoza w socjoterapii, jak nazwać konia…