Terroryzm

Autor: Charles Townshend

> KRÓTKIE WPROWADZENIE

– książki. które zmieniają sposób myślenia!

Interdyscyplinarna seria KRÓTKIE WPROWADZENIE piórem uznanych ekspertów skupionych wokół Uniwersytetu Oksfordzkiego przybliża aktualną wiedzę na temat współczesnego świata i pomaga go zrozumieć. W atrakcyjny sposób prezentuje najważniejsze zagadnienia XXI w. – od kultury. religii. historii przez nauki przyrodnicze po technikę. To publikacje popularnonaukowe. które w formule przystępnej. dalekiej od akademickiego wykładu. prezentują wybrane kwestie.

Książki idealne zarówno jako wprowadzenie do nowych tematów. jak i uzupełnienie wiedzy o tym. co nas pasjonuje. Najnowsze fakty. analizy ekspertów. błyskotliwe interpretacje.

Opiekę merytoryczną nad polską edycją serii sprawują naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego:

19.9: https://woblink.com/ebook/protestantyzm-mark-a-noll-31852u

Cena:


Ósmy cud świata

Autor: Magdalena Witkiewicz

Czy historia sprzed lat. usłyszana przypadkowo na drugim krańcu świata. może wpłynąć na nasze losy?

 

Kilka romantycznych chwil. przeżytych w czasie urlopu w Azji. budzi w Annie. trzydziestokilkuletniej singielce. dawno uśpione uczucia. Kobieta podejmuje decyzję. która na zawsze może zaważyć na życiu kilku osób. Jednak szczęście. będące pozornie w zasięgu jej ręki. rozsypuje się nagle niczym domek z kart.

 

‚Ósmy cud świata’ to opowieść o tym. że czasami trzeba zbłądzić w ciemnym lesie. by wreszcie znaleźć się na rozświetlonej polanie. A pierwszy promień słońca można niekiedy znaleźć ukryty w niepozornej. maleńkiej kopercie. zamkniętej w morskiej muszli przywiezionej z wakacji.

Wydawnictwo: Filia

Cena: 26.9


Jak wyobrażam sobie świat. Przemyślenia i opinie

Autor: Albert Einstein

Wkład Alberta Einsteina w dziedzinę nauki stanowi temat ogromnej liczby książek. Jednak niewiele dzieł przedstawia równie wszechstronny i osobisty portret tego niezwykłego człowieka. który jeszcze za życia stał się legendą.

Jak wyobrażam sobie świat. to najbardziej kompletny zbiór popularnych pism Alberta Einsteina. Ich tematyka obejmuje jego poglądy na kwestie religii. praw człowieka. ekonomii. zasad rządzenia państwem i wojny jądrowej. a także przystępne wyjaśnienie zagadnień dotyczących teorii względności. grawitacji oraz właściwości czasoprzestrzeni.

Książka zawiera eseje Einsteina. począwszy od początków jego kariery. a skończywszy na ostatnim tekście z 1954 roku. czyli na rok przed jego śmiercią. kiedy to Einstein był powszechnie uznawany za jeden z najbardziej twórczych intelektów w historii ludzkości.

W pierwszej części Einstein koncentruje się na problemach ludzkiej egzystencji. znajdujących się poza sferą zainteresowań świata czysto naukowego. prezentując przenikliwą świadomość znaczenia moralnych i intelektualnych aspektów natury ludzkiej – od zagadnień dotyczących równości i wolności do relacji osobistych i rozwoju duchowego. Druga część książki zawiera szczegółowy opis wkładu. jaki Einstein wniósł w naukę. opisanych przez niego samego w wielu listach i podczas rozmaitych przemówień.

Albert Einstein – jeden z największych fizyków-teoretyków XX wieku. autor ogólnej i szczególnej teorii względności. współtwórca korpuskularno-falowej teorii światła. odkrywca emisji wymuszonej. W 1921 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. Opublikował ponad 450 prac. w tym ponad 300 naukowych.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 60.9


Ścieżka Gniewomira

Autor: Piotr Skupnik

„Ścieżka Gniewomira to powieść o dorastaniu. Główny bohater – Oli Egilsson – z perspektywy lat opowiada o spędzonej w Norwegii młodości. dojrzewaniu i wierze. Początkowo był poganinem. modlącym się do wszechwiedzącego Odyna i gromowładnego Thora. Na tytułową ścieżkę wstąpił. aby zyskać nieśmiertelną sławę.

Powieść Piotra Skupnika to jednak książka niezwykła. ze względu na czas akcji. którą autor umieścił na przełomie X i XI wieku. Z perspektywy głównego bohatera czytelnik poznaje zaskakujące. często niebezpieczne przygody. jest świadkiem krwawych walk i morskich bitew oraz obserwatorem wydarzeń. jakie rozegrały się w Gnieźnie w roku 1000.

Po latach tytułowy wojownik. zarówno w kraju Mieszka. jak i na ziemia

11: https://woblink.com/ebook/pierwsze-wieki-historii-polskiej-adam-mickiewicz-32112u

Cena:przekleństwa staropolskie, jasne miejsca, bad saint, emka wydawnictwo, przesłania anielskie, stulecie winnych ebook, maria krzysztof byrski, siedem przykazań, intj osobowość, mamo to moje życie, józef szymanowski, maria simma, droga na szczyt, audiobook do pobrania, sztokholm 1793, konflikt indyjsko-pakistański, jan borowiec, obliczanie dawek leków czekirda pdf, perlustracja, rymowane zagadki dla dzieci, opowiesc wigilijna pdf, trening sportowy pdf, grażyna szelągowska, zagłada domu usherów pdf, iwona sudoł-szopińska, oto jest kasia tekst pdf, pascal myśli pdf, płatność smsem, test gimnazjalny biologia…