ISBN

9788365532220: Wydawnictwo

Format

24: https://woblink.com/ebook/zamiast-edukacji-przymusowej-peter-hartkamp-128156u

Cena:


Milion smutnych atomów

Autor: Jagoda Wochlik

Amelia i Józef są parą od pięciu lat. oboje jednak czują. że nie jest już między nimi jak dawniej. Wydaje im się. że wciąż bardzo się kochają. mimo to coraz trudniej im odnaleźć wspólny język. Choć akcja powieści rozgrywa się w kilku ostatnich miesiącach ich związku. dzięki retrospekcjom możemy obserwować zmieniające się na przestrzeni lat stosunki między bohaterami.

W ich napięte relacje wkraczają kolejne osoby dramatu – śliczna i młoda koleżanka z pracy Józefa oraz nowy sąsiad. z którym Amelia zaczyna spędzać czas chętniej niż z własnym mężem.

Powieść jest smutną diagnozą współczesnej rzeczywistości. kiedy słowo „ja” coraz częściej zastępuje słowo „my”. stając się powodem rozpadu wielu małżeństw. Jest też historią ludzi. którzy. mimo że się kochali. nie potrafili być ze sobą.

Jagoda Wochlik w brawurowy sposób odziera instytucję małżeństwa z fałszywych osłonek. w które najczęściej ślepo wierzymy. Autorka w swojej powieści zrywa ze schematami i dodatkowo stawia czytelnika przed bolesną prawdą. że czasem nawet miłość nie jest gwarantem udanego związku.

Joanna Sykat. pisarka

Wydawnictwo: Replika

Cena: 28.9


Split payment w sektorze budżetowym

Autor: praca zbiorowa

Publikacja w bardzo praktyczny sposób wprowadza w arkana nowej instytucji podatkowej. czyli podzielonej płatności w VAT tzw. split payment. Zmiana ta wymaga od pracowników działów księgowości jednostek sektora finansów publicznych wielu prac. w tym m.in. dostosowania systemów księgowych oraz planu kont. Jednostki są także zobligowane do uważnego śledzenia wpływów i wydatków dokonywanych z odpowiednio dostosowanych kont bankowych jednostki.

W książce Czytelnik znajdzie także rozwiązania kluczowych zagadnień: w jaki sposób stosowanie split payment wpływa na odpowiedzialność podatkową płatnika faktury. co zrobić w sytuacji wpłaty podatku od towarów i usług na niewłaściwy rachunek bankowy. czy w związku z mechanizmem podzielonej płatności na każdej faktu

9.9: https://woblink.com/ebook/rozliczanie-vat-w-dzialalnosci-sezonowej-marcin-jasinski-130030u

Cena:opowieści buddyjskiego mnicha, o wojnie clausewitz, arystofanes chmury, wojna w blasku dnia księga 2, simcity społeczności, nie z miłości jesper juul pdf, magija w teorii i praktyce pdf, algebra liniowa zadania, wyszukaj w opowieści wigilijnej fragmenty które mogłyby, kpa komentarz, reforma katolicka, baldurs gate 2 poradnik, nie rób, przyroda klasa 4 ćwiczenia pdf, jasieński but w butonierce…