Fraszki. niefraszki i piosenki z dodatkiem prozy

Autor: Michał Malawski

Michał Malawski – rocznik 1960. warszawiak od urodzenia. autor zbioru opowiadań ‚Widok z góry’ (Goneta 2013) i zbioru wierszy ‚Analiza’ (Goneta 2014).

Niniejsza publikacja zawiera jego satyryczne drobne utwory. które – choć napisane nierzadko kilka dobrych lat temu – całkiem nieźle opisują dzisiejszą rzeczywistość.

Czytelnik znajdzie pośród nich także trochę tekstów lirycznych. osobistych. refleksyjnych.

Słowa do melodii znanych zagranicznych piosenek nie są przekładami.

Wszystkie utwory z tego zbioru wydawnictwa E-bookowo składają się na kolejny portret ich autora.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10


Rynkowe i technologiczne oraz regulacyjne uwarunkowania rozwoju krajowego sektora ciepłowniczego

Autor: Andrzej T. Szablewski

Autorzy książki podjęli niezwykle istotny problem efektywnego wytwarzania. dostarczania i zużycia energii cieplnej co stanowi obecnie jeden z najważniejszych priorytetów w krajowej polityce energetycznej.

Autorzy zajęli się kwestią implikacji unijnej polityki ochrony środowiska i klimatu dla obecnego stanu i perspektyw rozwoju sektora ciepłownictwa systemowego. Powstaje tu bowiem kluczowe. zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasowej. pytanie. czy biorąc pod uwagę zasadniczą cechę krajowego sektora. jaką jest dominacja węgla jako podstawowego paliwa. ma on szanse spełnić te wymagania i utrzymać swoją pozycję na rynku ciepła. Drugie pytanie dotyczyło problematyki liberalizacji i sprowadzało się d

47.25: https://woblink.com/ebook/the-biography-of-the-first-khalkha-jetsundampa-zanabazar-by-zaya-pandita-luvsanprinlei-agata-bareja-starzynska-127784u

Cena:


Epoka spektaklu. Perypetie architektury i miasta XXI wieku

Autor: Tom Dyckhoff

Napisana z polotem opowieść o architekturze ostatnich dziesięcioleci. Od Londynu po Dubaj dzisiejsi architekci prześcigają się w projektowaniu coraz bardziej monumentalnych. ostentacyjnych i ekstrawaganckich budynków. które radykalnie zmieniają miejski krajobraz. Ale pod wpływem globalizacji i wielkiego kapitału zmieniły się także prawa. jakimi rządzi się miejska przestrzeń – i w rezultacie to. jak wygląda nasze życie w miastach. Tom Dyckhoff. brytyjski krytyk architektury i urbanistyki. opowiada o tym wszystkim ze znawstwem. swadą i poczuciem humoru.

Gdy zejdziemy z powrotem na poziom ulicy. zostawimy The Shard. miniemy tarki do sera i korniszony i dojdziemy do ronda Old Street. które leży pół godziny drogi na północ od City. to natkniemy się na budynek o dziwnym wyglądzie. W pierwszej chwili trudno znaleźć słowa. żeby go opisać. Bo co można powiedzieć o ogromnym bloku mieszkalnym ze stali i szkła składającym się z dwóch połączonych kul. wyglądających jak para oderwanych od reszty ciała pośladków z odciśniętą na nich kratką? Rondo Old Street nie jest piękne. Przestrzeń o tego typu trudnej urodzie agenci nieruchomości nazywają ‘miejscem z charakterem’.

Książka Dyckhoffa pozwala z dystansem spojrzeć na to. co nazywane bywa „architekturą dla jednego procenta”.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 46


Państwo. szkoła. klasy

Autor: Przemysław Sadura

Polscy rodzice (i dzieci) wprost uwielbiają szkołę. Tyle że brytyjską. jak wyemigrują. Dlaczego tę polską potępiają w czambuł. choć jej wyników zazdroszczą nam… Brytyjczycy? Czemu rolnicy. fryzjerki i hydraulicy podstawówki – poza wuefem i rówieśnikami – nie cierpią. a zawodówkę wspominają dobrze? Od kogo słyszymy legendy o gimnazjalnej Sodomie i Gomorze. choć przemocy było tam najmniej ze wszystkich rodzajów szkół? Po co i jak studiuje w Warszawie chłopskie dziecko z mazurskiej wsi. córka profesorskiej pary z Warszawy. syn nauczycielki spod Radomia? I wreszcie – czy PiS zaprowadza dziś w szkole porządek. pogłębia chaos. a może niszczy jeden z lepszych systemów oświaty w Europie?

Wydawnictwo: Krytyka polityczna

Cena: 39.9


Powiedz. że jesteś moja

Autor: Elisabeth Noreback

Każdy myśli. że umarła.

Ty wiesz. że żyje.

Ktoś robi wszystko. żeby ukryć prawdę.

Gdyby twoja roczna córka zaginęła. czy rozpoznałabyś ją dwadzieścia lat później?

Pierwszy szwedzki thriller psychologiczny. który stał się sensacją światowego rynku wydawniczego –

prawa do wydania sprzedano do kilkudziesięciu krajów.

Przekonaj. się. dlaczego!

‚Autorka trzyma czytelnika w bezustannym napięciu i uwalnia go z rozedrganym z emocji sercem dopiero po ostatniej stronie książki’.

BOGFIDUSEN

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 31


ISBN

9788380838703: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/niczyja-sznajder-anna-crevan-126025u

Cena:


Rodzina Borgiów

Autor: Mario Puzo

Opowieść o korupcji. chciwości. zdradzie i grzechu.

 

Oraz o początkach włoskiej mafii. która sięga XV wieku i… papieskiego urzędu.

Kardynał Rodrigo Borgia został w 1492 r. wybrany na papieża. bynajmniej nie za zalety duchowe i świętość za życia. To człowiek opętany żądzą bogactwa i władzy. zręczny polityk bez skrupułów eliminujący rywali i wrogów. choć niepozbawiony pewnej szlachetności. Jego dzieci – Juan. Jofre. Cezar i Lukrecja – miały wspierać go w drodze do umocnienia największego imperium świata. tymczasem różnymi sposobami próbują zagarnąć dla siebie jak najwięcej władzy.

 

Ale w pokrętny sposób pozostają wierni Rodzinie. Bo Rodzina nie wybacza nielojalności. Zwłaszcza rodzina Borgiów.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena:metodyka pracy sędziego w sprawach cywilnych pdf, przygody sherlocka holmesa pdf, piknik słowo klejnot, ratownictwo medyczne procedury od a do z pdf, maciej kowalewski ewa dominika kowalewska, pisanie maila po niemiecku, uklad trojmiejski, ex contractu, agnieszka szczepanska, lisocka, algebra liniowa pdf, krystyna januszewska, okres dojrzewania u dziewcząt, carlo collodi pinokio, dieta dr budwig książka pdf, e ksiegarnia, zona mordercy, sprawdzian z matematyki klasa 3 podstawowa do druku, pamięć absolutna arnold schwarzenegger, jabłońska dermatologia, szlucha, teraz zaśniesz pdf…