Boccor

Autor: Marek Tarnowicz

Wykradzione przed tysiącami lat z istniejącego w równoległym do naszego świecie Imperium Morgii. magiczne artefakty Heka i Nechacha. na przestrzeni tysiącleci trafiają w ręce wampirów. Ukryte w miejscu. które znają tylko one i strzeżone przez ich potomków. są niedostępne dla prawowitych właścicieli oraz królowej Asses. sprawcy kradzieży. Kapłani z Morgii oraz Asses. nie rezygnują z odzyskania Heka i Nechacha. Kolejne starcie ich wysłanników ma miejsce w naszych czasach. między innymi w Polsce. Zostają w nie wmieszane również agentki ABW. Karolina i Marta.

Fragment:

 

 

Za jej plecami coś uderzyło w gałąź. Złe przeczucie kazało jej zrobić obrót. W jego trakcie mignęła jej zadowolona gęba wampira. Długim susem skoczyła na pomoc nauczycielowi. W tym samym m

10: https://woblink.com/ebook/dziwne-dni-michal-stonawski-129475u

Cena:


Przepowiednia Reinkaanyiuki. Więź Płomienia

Autor: Kalina Bobras

Jedynie osoba posiadająca podwójną naturę zdoła utrzymać moc Władcy Dusz i pokonać Duszę Mroku.

Wiele miliardów lat temu władca wszystkich Dusz Natury zwany Duszą Słońca na wieki zapieczętował swojego brata – Duszę Mroku – aby uratować oba światy. Według legendy Wybraniec o mieszanej krwi – powiernik mocy Duszy Słońca – pewnego dnia stanie do walki z Duszą Mroku o wolność wszystkich Wymiarów. Żaden z mieszkańców Ybrezmaru nie spodziewa się. że przepowiednia właśnie się wypełnia. a ostateczne starcie z Duszą Mroku jest coraz bliżej. Nikt też nie przypuszcza. kto okaże się Reinkaanyiuki – następcą i reinkarnacją Duszy Słońca. mającym pokierować misją ocalenia świata.

‚– Każdy wie. jak to się zaczęło.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 45


Biramond

Autor: Krzysztof Bonk

Dalsze części cyklu Pendorum V – IX opowiadają historię z perspektywy syna Anrei. który przybywa na kontynent swej matki. aby wypełnić jej przepowiednię. Jednak już na początku drogi napotyka on tajemniczą. niemą niewolnicę i od tego momentu jego misja coraz bardziej się komplikuje. Z kolei nad Pendorum zbierają się ciemne chmury. oto przybywają tu dawni. gniewni i krwawi Bogowie żądni jedynie pomsty i władzy.

Części V – IX można czytać bez znajomości wcześniejszych części cyklu.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 5


Fanny Hill Memoirs of a Woman of Pleasure

Autor: John Cleland

Język angielski

Poziom B2-C1

Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski?

Mamy dla Ciebie idealne połączenie!

Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

CZYTAJ – SŁUCHAJ – ĆWICZ

CZYTAJ – dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi powieści Fanny Hill przyswajasz nowe słówka. uczysz się ich zastosowania w zdaniach i poszerzasz słownictwo. Wciągająca fabuła książki sprawi. że nie będziesz mógł się oderwać od lektury. co zapewni regularność nauki.

Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego.

SŁUCHAJ – pobierz bezpłatne nagranie oryginalnego tekstu Fanny Hill dostępne na poltext.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 14.9


Zdrowe przetwory

Autor: Jolanta Naklicka – Kleser

Ciesz się pysznymi smakami przez cały rok.

Zdrowe przetwory to niemal 80 przepisów na wyjątkowe przetwory – nie tylko pyszne. ale i zdrowe. W książce znajdziesz przepisy na tradycyjne przetwory – zarówno słodkie jak i wytrawne. w nowej. zdrowej odsłonie. a także autorskie receptury na wyjątkowe przysmaki. które wzbogacą Twoją spiżarnię i stół. m.in. ekspresowy dżem truskawkowy z chia. pesto z czosnku niedźwiedziego lub chutney z jabłek z czerwonym pieprzem i rozmarynem. Oprócz tego – garść przepisów na oliwy smakowe. octy owocowe oraz naturalne ekstrakty.

Pasteryzacja. kiszenie. marynowanie. fermentacja – oto techniki. które pozwolą Ci zamknąć w słoikach i butelkach smaki. którymi zachwycisz swoich bliskich.

Zapraszam Was w sentymentalną podróż do

9.9: https://woblink.com/ebook/jakie-zmiany-w-funkcjonowaniu-zwiazkow-zawodowych-beda-obowiazywac-od-1-stycznia-2019-r-ewa-podgorska-rakiel-130037u

Cena:


The Dom

Autor: Jan Błaszczak

„Mecenas”. „filantrop”. „magnetyczna osobowość”. „ludzie po prostu do niego lgnęli”. O Stanleyu Tolkinie w Nowym Jorku mówiło się wiele. Polak. który z powodzeniem prowadził kluby The Dom oraz Stanley’s Bar. gdzie gościła śmietanka nowojorskiej bohemy. Andy Warhol wyświetlał tam swoje filmy. The Velvet Underground grali swoje pierwsze performatywne koncerty. najwięksi jazzmani wdawali się w światopoglądowe dyskusje. a afroamerykańscy aktywiści planowali równościowe pikiety. Ale kim tak naprawdę był Tolkin. o którym polskie archiwa uparcie milczą?

Jan Błaszczak niczym najlepszy detektyw prowadzi nas nowojorskimi ulicami Lower East Side i próbuje rozwiązać zagadkę Stanleya Tolkina. W śledztwie pomagają mu bitnikowskie poetki. organizatorzy punkowych koncertów z lat 70.. artyści wizualni. międzynarodowej sławy kompozytorzy. księża z nowojorskich parafii. afroamerykańscy pisarze i potomkowie polskich emigrantów.

A opowieść o Tolkinie jest też przewodnikiem po Nowym Jorku ostatniego półwiecza. gdzie od lat słodki zapach marihuany miesza się z rześkim powietrzem znad East River. Po mieście. którego mieszkańcy. jak niegdyś Stanley Tolkin. próbują realizować swój „American dream”.

„Skoro Nowy Jork był sceną dla tylu zjawisk kulturalnych XX wieku. gdzie w tym wszystkim była Polonia? I co jeśli kaowcem. który w przełomowym momencie wpływał na oblicze miasta. był Polak? Jan Błaszczak jest świetnym. uważnym i wnikliwym miejskim przewodnikiem. Na każdym rogu jego Lower East Side kryją się ślady jakiejś wielkiej historii. a na każdej stronie jego książki jakiś zaskakujący fakt.” Bartek Chaciński

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 35.9piękny styl, apetyt na więcej, marginalizowanie, co to są artykuły henrykowskie, zrozumiem, ebokk, system zapisywania liczb klasa 4 sprawdzian, zaopatrzenie ortopedyczne pdf, klątwa tytana pdf, von clausewitz o wojnie, jo nesbo pdf, kartkówki, boliwia brazylia, bez pożegnania pdf…