Kłopoty intelektu

Autor: Barbara Skarga

Kłopoty intelektu. Między Comte’em a Bergsonem pierwotnie wydane w 1975 roku to pierwsza książka Skargi. w której na horyzoncie jej zainteresowań sytuują się zagadnienia formacji intelektualnych oraz mechanizmów. które kierują myślą ludzką na polu problemów teoretycznych. Jest to książka tyleż o „kłopotach intelektu”. co o „kłopotach rozumu”. czy raczej „kłopotach z rozumem”.

Kłopoty intelektu to nie tylko pierwsze sformułowanie koncepcji formacji intelektualnych. lecz także wzorcowy przykład zastosowania jej w pracy z zakresu historii filozofii. Można rzec. że mało inspirujący. wręcz kłopotliwy materiał badawczy przyczynił się do sformułowania bardzo inspirującej metody czy idei z zakresu historii filozofii (a nawet szerzej: historii myślenia. albo wręc

:

Cena:


Sherlock Holmes. Z Tajnych Akt Światowej Sławy Detektywa (Tom 14). Sherlock Holmes. Z Tajnych Akt Światowej Sławy Detektywa. Tom 14: Tajemnica pergaminu

Autor: praca zbiorowa

Sherlock Holmes to jeden z tych bohaterów popkultury. którego nikomu przedstawiać nie trzeba. „Tajemnica pergaminu” to jedno z wielu nieautoryzowanych przez Arthura Conan Doyle’a opowiadań o przygodach legendarnego londyńskiego detektywa i jego ucznia Harry’ego Taxona. Holmes rozwiązuje kryminalną zagadkę. nie tylko wykorzystując swoje niezwykłe talenty w dziedzinie dedukcji i szeroką wiedzę z zakresu chemii i psychologii. lecz także bezpośrednio stawiając czoła przemocy przy użyciu… pięści. Zagadkowe morderstwa. tajemnicze zaginięcia. zuchwałe kradzieże sprawiają. że czytelnik poczuje. że jest otoczony przez wszechogarniające zło.

Wy: 1

Cena:


Wyrok Nocy z serii Pętla Czasu

Autor: Mateusz Dydyna

„Wyrok Nocy z serii Pętla Czasu” Mateusza Dydyny to powieść science-fiction.

Franek – główny bohater książki spotyka Anastazję. która okazuje się być jego przyjaciółką z dzieciństwa. o czym chłopak nie pamięta. Oboje wybierają się na wspólny spacer. aby powspominać młodzieńcze lata beztroski.

Podczas snu Franek poznaje inne oblicze Anastazji. Dziewczyna jest jego przewodniczką po świecie snu. Pragnie pomóc mu wydostać się z pułapki umysłu. Razem podejmują się próby ucieczki. jednak Franek popełnia drobny błąd. skazując tym samym duszę Anastazji na wieczną tułaczkę. Dobro dziewczyny zostaje uwięzione w pułapce bez wyjścia. Zło przejmuje kontrolę nad jej ciałem i terroryzuje rzeczywistość snu.

Autor

5.9: https://woblink.com/ebook/zew-krwi-jack-london-28243u

Cena:piraci z karaibów gra download, bartosz majchrzak, pomnik cesarzowej achai tom 5 pdf, chemia leków pdf, owczarek grecki, chrzanowska pedagogika specjalna pdf, żeglarz jachtowy pdf, władca lewawu test, metodologia badań psychologicznych notatki, lego city tajny agent pc download, sonnenberg, ile ważą chmury, sekretne życie drzew pdf, baśnie braci grimm dla dorosłych i młodzieży. bez cenzury, góry wolność i przygoda pdf, heywood politologia pdf, translatologia, stres literatura pdf, historia masonerii, michalina wisłocka sztuka kochania pdf, ks. andrzej zwoliński, dieta długowieczności…