ISBN

9788320054453: Wydawnictwo

Format

109: https://woblink.com/ebook/fizjoterapia-w-chorobach-wewnetrznych-aleksander-barinow-wojewodzki-31827u

Cena:


ISBN

9788381191364: Wydawnictwo

Format

12.9: https://woblink.com/ebook/zakaz-ruchu–31934u

Cena:


Jak wyobrażam sobie świat. Przemyślenia i opinie

Autor: Albert Einstein

Wkład Alberta Einsteina w dziedzinę nauki stanowi temat ogromnej liczby książek. Jednak niewiele dzieł przedstawia równie wszechstronny i osobisty portret tego niezwykłego człowieka. który jeszcze za życia stał się legendą.

Jak wyobrażam sobie świat. to najbardziej kompletny zbiór popularnych pism Alberta Einsteina. Ich tematyka obejmuje jego poglądy na kwestie religii. praw człowieka. ekonomii. zasad rządzenia państwem i wojny jądrowej. a także przystępne wyjaśnienie zagadnień dotyczących teorii względności. grawitacji oraz właściwości czasoprzestrzeni.

Książka zawiera eseje Einsteina. począwszy od początków jego kariery. a skończywszy na ostatnim tekście z 1954 roku. czyli na rok przed jego śmiercią. kiedy to Einstein był powszechnie uznawany za jeden z najbardziej twórczych intelektów w historii ludzkości.

W pierwszej części Einstein koncentruje się na problemach ludzkiej egzystencji. znajdujących się poza sferą zainteresowań świata czysto naukowego. prezentując przenikliwą świadomość znaczenia moralnych i intelektualnych aspektów natury ludzkiej – od zagadnień dotyczących równości i wolności do relacji osobistych i rozwoju duchowego. Druga część książki zawiera szczegółowy opis wkładu. jaki Einstein wniósł w naukę. opisanych przez niego samego w wielu listach i podczas rozmaitych przemówień.

Albert Einstein – jeden z największych fizyków-teoretyków XX wieku. autor ogólnej i szczególnej teorii względności. współtwórca korpuskularno-falowej teorii światła. odkrywca emisji wymuszonej. W 1921 roku otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. Opublikował ponad 450 prac. w tym ponad 300 naukowych.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 60.9


ISBN

9788365887337: Wydawnictwo

Format

102.4: https://woblink.com/ebook/nowe-prawo-wodne

Cena:jacek wójcik, pamiętnik felka parerasa cała książka pdf, wspomnienia prostytutek, klucz do oznaczania roślin naczyniowych polski niżowej, mirosław stec, cudowny czwartek, psychologia hejtu, maria konopnicka jesienią, abc metodyki nauczania języka polskiego jako obcego pdf, sennik meduza, protokoly medrcow syjonu, niepokorny mężczyzna kristen ashley pdf, gta5 misje, w poszukiwaniu zaginionego czasu, polskie wydawnictwo naukowe, ostatnich gryzą psy…