To tylko dzieci. Narodziny dobra i zła

Autor: Paul Bloom

Wybitny psycholog poznawczy Paul Bloom twierdzi. że zdolność do odróżniania dobra i zła jest w człowieku głęboko zakodowana.

Przez wieki. od Johna Locke’a po Zygmunta Freuda. filozofowie i psychologowie uważali. że pod względem moralnym człowiek przychodzi na świat jako tabula rasa. niezapisana tablica. Wielu z nas zakłada. że dzieci są z natury egoistyczne. a rolą społeczeństwa – zwłaszcza rodziców – jest przekształcenie tych małych socjopatów w istoty cywilizowane.

Tymczasem Paul Bloom przekonuje. że poczucie moralności towarzyszy nam już od najwcześniejszego dzieciństwa. Powołując się na przełomowe badania prowadzone na Uniwersytecie Yale. wykazuje. że niemowlęta. zanim jes

27: https://woblink.com/ebook/klucze-adam-lang-17296u

Cena:


Ocalenie Callie i Kaydena

Autor: Jessica Sorensen

Wzruszająca historia dwóch przepełnionych smutkiem dusz. które łączy uczucie bezbrzeżnej miłości.

Mroczny sekret. od lat skrywany przez Kaydena w końcu wyszedł na jaw. Co gorsza. chłopak stoi w obliczu groźby oskarżenia przed sądem o pobicie. Jedynym sposobem. by mógł oczyścić swoje imię jest zdradzenie przez Callie jej tajemnicy. Ale Kayden nigdy jej o to nie poprosi. Zamiast tego zrobi wszystko. co w jego mocy. by ją chronić. Nawet jeśli oznacza to opuszczenie przez niego jedynej dziewczyny. którą kiedykolwiek pokochał.

Callie wie. że Kayden pogrąża się w ciemności i rozpaczliwie pragnie go ocalić. Lecz uda jej się to jedynie wtedy. gdy stawi czoła swojemu największemu lękowi i wyzna wszystkim własne bolesne tajemnice. Pomysł przerwania milczenia wzbudza u n

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/18711/epub

1:

:

Cena:


Scenariusze końca

:

Autorzy: Agata Bielik-Robson. Joanna Bielska-Krawczyk. Daniel Cichy. Dariusz Czaja. Magda Heydel. Wiesław Juszczak. Adam Lipszyc. Jakub Momro. Stanisław Obirek. Paweł Próchniak. Roma Sendyka. Łukasz Tischner.

Eseje zebrane w książce dotyczą skomplikowanych relacji pomiędzy różnymi wizjami czasu a szeroko pojętą myślą eschatologiczną. Autorzy niniejszego tomu. pośród których znajdziemy filozofów. antropologów. literaturoznawców. historyków sztuki i muzykologów. próbują zastanowić się nad tym. w jaki sposób można dzisiaj mówić o rozmaitych wizjach „końca świata”. Obca jest im wszakże gorączka apokaliptyczna właściwa kulturze popularnej. jak i ludowa eschatologia. niecierpliwie wypatrująca znaków „czasów ostatnich”. Zadanie. które sobie postawili. jest raczej analitycznej. dyskursywnej na

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 39


Scenariusze końca

:

Autorzy: Agata Bielik-Robson. Joanna Bielska-Krawczyk. Daniel Cichy. Dariusz Czaja. Magda Heydel. Wiesław Juszczak. Adam Lipszyc. Jakub Momro. Stanisław Obirek. Paweł Próchniak. Roma Sendyka. Łukasz Tischner.

Eseje zebrane w książce dotyczą skomplikowanych relacji pomiędzy różnymi wizjami czasu a szeroko pojętą myślą eschatologiczną. Autorzy niniejszego tomu. pośród których znajdziemy filozofów. antropologów. literaturoznawców. historyków sztuki i muzykologów. próbują zastanowić się nad tym. w jaki sposób można dzisiaj mówić o rozmaitych wizjach „końca świata”. Obca jest im wszakże gorączka apokaliptyczna właściwa kulturze popularnej. jak i ludowa eschatologia. niecierpliwie wypatrująca znaków „czasów ostatnich”. Zadanie. które sobie postawili. jest raczej analitycznej. dyskursywnej na

Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Cena: 39przeciwieństwo kontrast, beata wieczorek homoseksualizm, 365 dni książka pdf, wiesław łuka nie oświadczam się, michal cessanis, afryka kazika tekst, najlepszy audiobook, age of pirates 2 poradnik, fotografia dla początkujących pdf, zbrodnia prawie doskonała, prztyczek, psychopatologia nerwic kępiński pdf, ćwiklak, mężczyzna z tuszem na dłoni pdf, prosperita aktywna, piraci z karaibów gry online, diane arbus biografia, emil pływaczewski, rodzina jako system…