Księga miłości

Autor: Bô Yin Râ

Książka przedstawia miłość jako byt dający wolność. siłę ponad każdą siłę tej ziemi oraz którą można znaleźć w najświętszych księgach i w zbawieniu. lecz nie każdy jest w stanie ją dostrzec. Dzieło Bô Yin Râ ma za zadanie pokazać gdzie szukać miłości. w jakiej formie można ją zobaczyć oraz ukazanie Boga jako symbolu pojednania z człowiekiem.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


Lekarze zwierząt w Powstaniu Wielkopolskim

Autor: dr n. wet. Włodzimierz Andrzej Gibasiewicz

Pragnąc zachować coraz bardziej zacierający się obraz tamtych ludzi i tamtych wydarzeń. Autor postanowił ocalić od zapomnienia przynajmniej garstkę uczestników tamtych wydarzeń. Doktor Gibasiewicz swoją postawą. swoją pasją. której poświęcił ostatnie 15 lat. ocala od zapomnienia biografie wielu swoich kolegów z profesji zajmującej się leczeniem zwierząt. Udowadnia. że nieznane dotąd historie życia wielu lekarzy weterynarii można przypomnieć i ożywić. ku chwale i pożytkowi naszej społeczności.

Okazuje się. że w tak niewielkiej grupie zawodowej znalazło się tak wielu patriotów. wielu dzielnych i mężnych. niezwykle odważnych. i prawych ludzi. Miłość do ojczyzny oznaczała w czasach walk o niepodległość ojczyzny. najwyższe oddanie. od

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/129204/epub

1:

:

Cena:


Etyka pracy a mobbing w ujęciu filozofii moralnej i psychologii

Autor: Magdalena Najda

Zasadniczym celem niniejszej pracy jest etyczna analiza zjawiska mobbingu z wykorzystaniem ustaleń psychologicznych. Mobbing można ujmować na wiele sposobów: jako patologię relacji między jednostkami. jako patologię zarządzania. jako znak czasów. w których osobisty sukces i wyścig po wygodne życie stały się najważniejszymi celami. kosztem takich wartości jak troska i odpowiedzialność za drugiego człowieka. W mojej pracy staram się umieścić mobbing w perspektywie etycznej. która pozwala zrozumieć to zjawisko przede wszystkim jako źródło zła moralnego. Celem moim jest wieloaspektowe pokazanie moralnego zła mobbingu. w ramach perspektywy integrującej wyniki badań psychologicznych z rezultatami dociekań etycznych. /ze Wstępu/

W: https://woblink.com/ebook/czarna-wrona-j-l-weil-133422u

Cena:


Marzenia na miarę

Autor: Dr. Nikt

Czy Odyseusz miał szansę w starciu z cyklopem Polifemem. synem Posejdona? Każdy rozsądny człowiek wie. że nie miał. A jednak udało mu się uciec z jaskini olbrzyma. choć nie zdołał uciec przed jego zemstą. Ale nawet zemsta oślepionego cyklopa nie odwiodła Odysa od głównego celu. jakim był powrót do Itaki. Zrobił wszystko. by wrócić do domu. choć na rozkaz Posejdona wszystkie wiatry spychały go z obranego szlaku.

To nie jest kolejna książka o tym. że wystarczy chcieć. by móc. (Czy ktoś jeszcze w to wierzy?). To opowieść o marzeniach. które się spełniły. bo „marzyciel” zrobił wszystko. co mógł. by tak się stało. Jego historia pokazuje. że można i trzeba marzyć. ale potem trzeba ruszyć z miejsca i po prostu zrealizować swoje marzenia. nawet jeśli wszyscy mądrzejsi będą mówić. że to niemożliwe. szalone i nierealne. Bo brak realizmu i szaleństwo to punkt wyjścia równie dobry jak wszystkie inne. o ile wcześniej „z precyzją maniaka określimy cel naszej podróży. żeby później nie oskarżać taksówkarza. że zabrał nas nie tam. gdzie chcieliśmy”.

Marzenia na miarę to wciąż rozbudowywana historia. dedykowana wszystkim młodym ludziom. którzy. tak jak ja. próbują realizować swoje marzenia. ale słyszą „nie”. bez względu na to. o co proszą. A także tym. którzy zauważyli. że „tak” należy się tylko najlepszym. poleconym. ulubieńcom i wybrańcom. Dedykuję ją też tym. którzy nie cierpią napisu »Nieupoważnionym wstęp wzbroniony«. Tym. którzy nie mają odwagi dochodzić swojego prawa do szczęścia. Tym. którzy uważają się za nieudaczników. ostatnich. pozbawionych głosu”.

Nikos Sikloglou

(fragment Wstępu)

O AUTORZE

Doktor Nikos Sikloglou przyszedł na świat w 1951 roku w wiosce Lofos. u podnóża góry Olimp. Choć przeznaczony był mu los pasterza. od dziecka wiedział. że zrobi wszystko. by tego uniknąć. Po maturze trafił do wojska. Próbował zostać żandarmem. ale oblał egzamin. W wieku 23 lat wyruszył z rodzinnej wioski w świat. Mimo że jego świadectwo maturalne pozostawiało wiele do życzenia. marzył o tym. by zostać lekarzem. najlepiej w Rzymie.

Trafił do Nowego Jorku. miasta tysiąca pokus. a potem do Rzymu. o którym marzył od dzieciństwa. Tam rozpoczął studia medyczne na uniwersytecie La Sapienza. a szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił. że równolegle udało mu się uczęszczać na zajęcia pierwszych trzech lat Cornell University College w Nowym Jorku. Ostatni. czwarty rok amerykańskiego programu studiów medycznych ukończył w Harvard Medical School. Tam również przez dwa następne lata terminował w laboratorium pod kierunkiem Davida Nathana i Richarda Proppera. Udało mu się to. co innym się wcześniej nie udawało. odkrył sposób izolowania neocytów – młodych. najwyżej trzydziestopięciodniowych krwinek czerwonych. Odkrycie to doprowadziło do rewolucyjnych zmian w leczeniu talasemii i dało nadzieję na całkowite wyeliminowanie tej choroby.

W 1985 roku Nikos Sikloglou ukończył specjalizację z hematologii klinicznej. ale wkrótce zmuszony był obrać nową ścieżkę zawodową.

Pracując jako stomatolog. pisał swoją pierwszą książkę – o podstawach diagnostyki hematologicznej. Wstęp do niej. w którym nazwał ją „dziełem miłości”. napisał Ralph Nachman. ordynator Hematologii i Onkologii oraz dziekan wydziału medycznego w Cornell i New York Hospital. Ta wyjątkowa książka-instrukcja stała się punktem wyjścia do opracowania programu Teseo (Tezeusz). cyfrowej aplikacji. która – zdaniem autora – może zmienić sposób uczenia podstaw diagnostyki na studiach medycznych.

O tym wszystkim Nikos Sikloglou opowiada w Marzeniach na miarę.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 31.9


Pod wodą

Autor: Steadman Catherine

Książka. od której nie sposób się oderwać. W jej przypadku zasada „tylko jeden rozdział przed snem” absolutnie się nie sprawdza!

Nie jestem złym człowiekiem. A może jestem. Może to ty powinieneś zdecydować?

 

Erin jeszcze niedawno planowała podróż poślubną. stała u progu kariery i wiodła doskonałe życie w pięknym domu w Londynie.

Kochała Marka. a Mark kochał ją. To była miłość z gatunku fanatycznych i nieokiełznanych. w której liczyli się wyłącznie oni. Do czasu wspólnych wakacji. gdy w morzu przypadkiem znaleźli pewien tajemniczy przedmiot. a ich życie jak z obrazka stało się koszmarem.

Co się wydarzyło? Co poszło nie tak? Jak niby-idealna historia miłosna zmieniła się w mrożący krew w żyłach thriller?

 

Jedna decyzj

39.9: https://woblink.com/ebook/depresja-jedzenie-ktore-leczy-karolina-szacillo-maciej-szacillo-129813u

Cena: Maciej Szaciłłoseks seniorów, okoliczności wyłączające bezprawność, roksolanki, laloux pracować inaczej, maria zielińska wojciech zieliński, książka dziewczyny z dubaju, psychologia w zarządzaniu pdf, janusz morbitzer, nie odpisuj marcel moss, jak pozbyć się zbędnych kilogramów, testy stary człowiek i morze, sztuka pierdzenia, charles bukowski barbara bukowski…