Bracia

Autor: Pit Bass

Układ grecki. który na zawsze zmienił bieg wielu historii.

Październik 1944 roku. Do Grecji na potajemne spotkanie przybywają przywódcy aliantów i Reichsführer-SS. Tam Himmler. świadomy nieuchronnego rychłego końca wojny. wtajemnicza ich w pewien plan. W wyniku wieloletnich badań i doświadczeń możliwe jest stworzenie człowieka o dowolnie wybranych cechach. Daje to niemal nieograniczone możliwości wpływania na dzieje świata. Nagle oczom zebranych ukazują się dwa naczynia z zanurzonymi w wodzie noworodkami. Wielcy przywódcy podejmują grę o to. kto otrzyma niezwykłą nagrodę. Czy bracia zostaną marionetkami w rękach wielkiego układu?

Lektura godna uwagi. Ciekawa. zaskakująca. dająca do myślenia. Podnosi ciśnienie. przenosi do świata. gdzie przywódcy podejmują grę o cenną

15: https://woblink.com/ebook/basquiat-czarny-picasso-mirek-konieczny-30139u

Cena:


Słodka niewola

Autor: Lynne Graham

Gaetano Leonetti nie chce nawet myśleć o małżeńskich kajdanach. jednak jego dziadek uczyni go prezesem rodzinnego banku tylko wtedy. gdy wnuk się ustatkuje. Chcąc przechytrzyć dziadka. Gaetano zawiera układ z Poppy Arnold. która pracuje w jego rezydencji. Mało powściągliwy styl bycia i sposób ubierania się z pewnością nie czynią z niej dobrej partii. dlatego właśnie ją Gaetano przedstawia jako swoją narzeczoną. Ma nadzieję. że kiedy dziadek pozna Poppy. zmieni zdanie co do ożenku wnuka. Jednak pracowita i opiekuńcza Poppy oczarowuje starszego pana. Gaetano wpada w pułapkę. którą sam zastawił…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Wszyscy patrzyli. nikt nie widział

Autor: Tomasz Marchewka

Jeżeli boisz się ryzykować. nawet nie siadaj do gry.

Hausenberg to miasto. które nie ma litości dla słabych. Sposobów. żeby cię przerobić. jest wiele: kieszonkostwo. obijana albo stara dobra szulerka. Lecz jeśli jesteś charakterny i nie boisz się grać o wysokie stawki. będziesz zachwycony!

Slava. młody. szatańsko zdolny szuler. wyznaje jedną zasadę – jeżeli czegoś chcesz. musisz to sobie wziąć. A jego cel jest prosty: pokazać wszystkim. że to on jest w Hausenbergu numerem jeden. Niestety. wybrał sobie fatalny moment. bo nie jest jedynym w mieście. który ma poważne plany. Na domiar złego właśnie skrewił długo szykowany przekręt. Z pomocą przychodzą mu starzy kompani: zabójca Nino i Petr. samozwańczy król złodziei. Żaden z nich nie podejrzewa. że już wkr

36: https://woblink.com/ebook/turcja-obled-i-melancholia-ece-temelkuran-lukasz-buchalski-30259u

Cena:


Nowe technologie a sektor finansowy

Autor: Włodzimierz Szpringer

Firmy FinTech działające na rynku finansowym stanowią nową. szczególną kategorię parabanków. Ich cechą szczególną jest wykorzystanie nowoczesnych technologii komputerowych oraz sieciowych do projektowania usług i dodawania nowych ogniw w łańcuchu wartości. Bez internetu i cyfryzacji. a także nowych doświadczeń. nawyków i zaufania konsumentów świadczenie tych usług nie byłoby możliwe.

Dzięki technologii ICT i zaawansowanemu oprogramowaniu komputerowemu. firmy FinTech oferują nowe usługi (np. bankowe. ubezpieczeniowe. inwestycyjne czy płatnicze). których nie świadczą tradycyjni. licencjonowani usługodawcy. Poszerzają się ramy „obchodzenia” prawa bankowego. przy czym coraz trudniejsze staje się wykazanie. że dzieje się to na granicy prawa

:

Cena:


Nocne czuwanie

Autor: Sarah Moss

Anna. rozdarta między potrzebami swoich dzieci a obowiązkami domowymi. próbuje kontynuować pracę nad książką. Bohaterka mieszka odcięta od świata na niewielkiej szkockiej wyspie. którą jej mąż odziedziczył w spadku. Pewnego dnia odkopuje w swoim ogrodzie szkielet małego dziecka. Anna – z wykształcenia historyk – zaczyna własne dochodzenie. Być może odkrywając sekrety wyspy. nauczy się. jak radzić sobie z wyzwaniami. które na jej drodze stawia życie?

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 35.9


Lato

Autor: Karl Ove Knausgård

„Pieśń pochwalna na cześć życia i miłości”. „Fædrelandsvennen”

W ciągu roku Karl Ove Knausgård podarował czytelnikom prozatorski kolaż dedykowany swojej córce.

Opowieści zawarte w tomach cyklu Cztery poru roku. powstały z ulubionego „tworzywa literackiego” Norwega – z prozaicznych fragmentów rzeczywistości składających się na piękny traktat o życiu. codzienności. miłości rodzicielskiej i ojcostwie.

Wraz z porami roku i przyrodą otaczającą dom autora na kolejnych stronach Jesieni. Zimy. Wiosny. a teraz także Lata. bohater ewoluuje. Po okresie oczekiwania na narodziny czwartego dziecka przychodzi czas wspólnych zabaw i czytania pierwszych książek. Strach o pomyślne rozwiązanie zastępują marzenia na temat szczęśliwej przyszłości jego córki. Miejsce mężczyzny szukającego sensu zajmuje czterdziestolatek cieszący się codziennością. świadomy swej roli i miejsca w świecie.

„Przez nasze małe życia przetaczają się wielkie ruchy. lawiny w głębinie codzienności. Najpierw. gdy dzieci są małe. wszystko stanowi potencjalne zagrożenie (…). Potem. kiedy dzieci rosną. pojawiają się prawdziwe życiowe próby: niewielu rodziców chce. aby ich dzieci zostały wciągnięte w wir wielkich wydarzeń. większość życzy im przewidywalnego. bezpiecznego. rozsądnego i harmonijnego życia. Ja również. Masz dopiero dwa lata. więc chwilowo chodzi o to. żeby dopilnować. by było ci ciepło i sucho. żebyś była najedzona. bezpieczna i odpowiednio stymulowana. ale nadejdzie dzień. kiedy wyruszysz sama w świat…” (fragment książki)

Fani Knausgårda z pewnością będą usatysfakcjonowani! Wszak im więcej dzieje się w świecie wewnętrznym bohatera jego książek. tym więcej trafiającej w sedno prozy otrzymują czytelnicy.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 27.9gretl program, łowca dusz alex kava, frostpunk scenariusze, allen carr prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie pdf za darmo, diagnostyka pedagogiczna pdf, tuwim biografia, mróz oskarżenie pdf chomikuj, streszczenie ania z zielonego wzgorza, tylko szeptem, polscy kompozytorzy współcześni, uczeń zagrożony niedostosowaniem społecznym, bieguni fragmenty, książę łotrzyk, jean webster, ebboki, narzędzia tytanów pdf, obrzydliwa, oskar i pania róża opracowanie, logika podręcznik…