Tak jakby dziennik

Autor: Julka Quick

Cześć! Jestem Julka. W sumie to lubię robić sporo rzeczy: fotografować. czytać. śpiewać. grać na gitarze. szyć… Ale najbardziej lubię pisać. więc postanowiłam. że zacznę regularnie prowadzić coś w rodzaju dziennika. Mam nadzieję. że nie zapomnę o tym jutro. bo moja pamięć nie należy do najwybitniejszych.

Poznajcie też moich przyjaciół: Emę. która potrafi godzinami gadać o morświnach. Zosię. która potrafi godzinami gadać o rugby. i Julka. który potrafi godzinami gadać… Po prostu gadać.

Julka. w internecie Quick. prowadzi popularny kanał na youtube. Lubi gadać do kamery i zarażać pozytywną energią ludzi dookoła! Wokół jej kanału powstała fantastyczna społeczność widzów – Kciuqów. To z myślą o nich powstała ta książka!

Wy: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Nasz film. Sceny z życia z Kubą. Wspomnienia

Autor: Krystyna Cierniak-Morgenstern

Wielka miłość. artystyczny świat i portret wybitnego reżysera

Opowieść żony Janusza Kuby Morgensterna

Och. jak bym chciała wrócić do tamtych lat. Wiele bym dała. żeby tylko móc przeżyć to wszystko od początku… (fragment książki)

Zaczęło się jak w kinie. Ona —  studentka Akademii Sztuk Pięknych; On —  początkujący filmowiec. Janusz Kuba Morgenstern po raz pierwszy zobaczył ją przez okno tramwaju. Krystyna dostrzegła go nieco później. gdy jako asystent reżysera. w poszukiwaniu pięknej nieznajomej. trafił do ASP. Scena niemalże jak w Romeo i Julii — Ona stoi na schodach. On (oniemiały) obserwuje ją z dołu; powoli zbliżają się do siebie. Ale to nie PRL-owska wersja dramatu wszech czasów: zamiast tragedii — przeszło pięćdziesiąt lat wspólnego. pasjonującego życia.

Zwykle Krystyna Cierniak-Morgenstern stała na drugim planie. Dla męża zrezygnowała z kariery — tkania artystycznych gobelinów i  aktorskich epizodów w międzynarodowych produkcjach filmowych.

Była obok niego gdy debiutował filmem Do widzenia. do jutra. razem z nim dzieliła radość z sukcesów Stawki większej niż życie. Polskich dróg. Jowity. Żółtego szalika czy Mniejszego zła. To jej podziękował. gdy odbierał Platynowe Lwy za całokształt twórczości.  

Nasz film. Sceny z życia z Kubą to piękna opowieść o przemijaniu. miłości i życiowej pasji. w której głos zabiera również sam Morgenstern. Pełen anegdot i fotografii barwny portret artystycznego środowiska oraz kulturalnego pokolenia mistrzów. ze Zbigniewem Cybulskim. Romanem Polańskim. Tadeuszem Konwickim. Gustawem Holoubkiem i  Stanisławem Dygatem na czele. Jednak nade wszystko – to intymna opowieść muzy o jej artyście.

Kiedyś. jak już był chory. bardzo słaby. powiedział. że strasznie się martwi o mnie. jak go nie będzie. „Dlatego musisz być zawsze — odpowiedziałam mu wtedy. — Bo jak nie będzie ciebie. to kto się będzie mną opiekował?!”. A on na to: „Ja”. I mam wrażenie. że rzeczywiście tak jest. Że on się mną opiekuje. (fragment książki)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 28


ISBN

9788365778970: Wydawnictwo

Format

16.42: https://woblink.com/ebook/orwo-zbigniew-wojciechowicz-28357u

Cena:


ISBN

9788379766239: Wydawnictwo

Format

35.9: https://woblink.com/ebook/narodziny-globalnego-dzihadu-jerzy-rohozinski-28253u

Cena:


1

:

:

Cena:


ISBN

9788380871304: Wydawnictwo

Format

24.9: https://woblink.com/ebook/mecz-wygrywa-sie-w-szatni-jon-gordon-mike-smith-30339u

Cena: Mike Smith


Jem (to co kocham) i chudnę

Autor: Karolina i Maciej Szaciłło

Pozbądź się na zawsze zbędnych kilogramów… Z miłości do siebie.

W książce Jem (to co) kocham i chudnę Karolina i Maciej Szaciłło dzielą się nie tylko przepisami na zdrowe i pyszne dania. ale też wiedzą psychodietetyczną. która pozwoli Ci pozbyć się zbędnych kilogramów na zawsze… Z miłości do siebie.

Karolina przez lata zmagała się ze zbędnymi kilogramami. Diety cud. intensywne treningi. Waga spadała. ale później wracała z nawiązką. Przez 10 lat Karolina zamiast schudnąć przytyła ponad 25 kilogramów. Po poznaniu Macieja. eksperta od zdrowego odżywiania. Karolina zaczęła pracować nie tylko nad zawartością talerza. ale również… głowy. Poddała szczegółowej analizie swoje nawyki i zrozumiała. że je nie wówczas. kiedy poja

29.9: https://woblink.com/ebook/o-wiele-wiecej-kim-holden-28276u

Cena:


Przestrzenie Wszechświata. Od geometrii do kosmologii

Autor: Michał Heller

Książka Przestrzenie wszechświata miała być kontynuacją Boga i geometrii i w pewnym sensie nią jest – ale tylko w pewnym sensie. Od czasów Newtona (tamta książka kończyła się na Newtonie) historia geometrii nabrała przyspieszenia i potem można ją śledzić już tylko bardzo wybiórczo. Zmienił się także charakter jej oddziaływań z resztą kultury.

Gdy przy końcu lektury tej książki (uzupełnionej. być może. wcześniejszą lekturą Boga i geometrii) ogarniamy rozwój geometrii od starożytnych Greków do geometrii nieprzemiennej i syntetycznej geometrii różniczkowej. uderza nas niezwykła skuteczność racjonalnej myśli. Owszem. historia geometrii składa się z powikłanych dziejów ludzi. którzy ją tworzyli – ich wzlotów i dramatów – ale na labirynt ludzkich przygód nakłada się coś. co wyrasta ponad wszystkie ludzkie uwikłania. coś. co jest wprawdzie produktem ludzkich umysłów. ale swoją racjonalnością i systematycznym narastaniem nie jest podobne do niczego. co ludzie kiedykolwiek stworzyli. Grecy i późniejsze czasy aż do nowoczesności łączyły tę racjonalność z Bóstwem. ludzie Oświecenia woleli mówić o Ponadludzkim Rozumie. a my po prostu tę Racjonalność eksploatujemy. nieustannie ją tym samym pomnażając ponad nasze własne ograniczenia. Rzecz w tym. że nasze ludzkie uwikłania. nawyki myślowe i językowe przyzwyczajenia nie mają tu wielkiego znaczenia. Dzieje geometrii i jej zastosowań do badania świata pokazują. że pozostajemy w służbie Czegoś. co nas obejmuje i ponad nas wykracza.

Filozoficzne i teologiczne przesłanie całej tej długiej (ale niezakończonej) historii od przed-Euklidesem do po-Einsteinie jest wyraźnie czytelne: badając wszechświat. stawiamy czoła Wielkiej Racjonalności

                                                                                                                                                                                                             Michał Heller

Michał Heller –  uczony. kosmolog. filozof i teolog. Laureat Nagrody Templetona i założyciel Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych w Krakowie. Autor m.in. książek Filozofia przypadku (CCPress 2012); Bóg i nauka. Moje dwie drogi do jednego celu (CCPress 2013); Granice nauki (CCPress 2014); Bóg i geometria. Gdy przestrzeń była Bogiem (CCPress 2015).

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 45.9


ISBN

9788380027022: Wydawnictwo

Format

22: https://woblink.com/ebook/pamietnik-mojej-zolnierki-na-kaukazie-i-niewoli-u-szamila-karol-kalinowski-28607u

Cena:dialog w hotelu po angielsku, inny idealnie nieidealni pdf, miłość perska co to, książki o miłości pdf, encyklopedia pdf, king talizman, średniowiecze w polsce, czyni złodzieja, międzynarodowe prawo karne, stary sługa, powtórzenie geografia egzamin gimnazjalny, sprawdziany matematyka, genova lisa, karina popieluch, pablo escobar książka, bhp w praktyce pdf, 12 prac herkulesa ebook, niedopowiedziane, jacek dąbała…