Dzieje lisowczyków. W czterech tomach: tom II

Autor: Wojciech Dzieduszycki

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

Dzieje lisowczyków. W czterech tomach. Lisowczycy. lisowczyki (początkowa nazwa straceńcy. również chorągiew elearska) – formacja lekkiej jazdy polskiej o charakterze utrzymującego się z łupów wojska najemnego. Oparta na wzorach ustrojowych konfederacji wojskowych. sformowana została w 1614 roku – pierwotnie jako konfederacja żołnierska pod wodzą pułkownika Aleksandra Józefa Lisowskiego herbu Jeż. Zawiązki tej formacji powstały już jednak w czasie służby Lisowskiego u Dymitra II Samozwańca w latach 1607–1611. Dwutysięczny oddział lisowczyków brał udział w wojnie polsko-rosyjskiej 1609–1618. Od śmierci L

19: https://woblink.com/ebook/lachowie-i-lechici-karol-potkanski-32130u

Cena:


ISBN

9788365645036: Wydawnictwo

Format

43: https://woblink.com/ebook/prawdziwa-historia-internetu-wydanie-iii-rozszerzone-marek-pudelko-32271u

Cena:portret człowieka, supresory, zielony i nikt chomikuj, śpiewnik pielgrzymkowy, przebudzenie olivii pdf, format ebook kindle, jan iwanek, akapit-press, mitu, technologia postaci leku, sto lat iwona, gatunek 5, repetytorium angielski pdf, mróz ekspozycja pdf, wzmacnianie konstrukcji żelbetowych metodami tradycyjnymi, delura, posłaniec burzy, kryminały książki ranking 2019, szarańska, kolejne 365 dni recenzja, średniowieczna gra symboli, zapach smierci…