Strzały w Kopenhadze

Autor: Niklas Orrenius

Czy granice wolności słowa istnieją?

Książka nominowana do najbardziej prestiżowej szwedzkiej nagrody literackiej – Nagrody Augusta w kategorii Literatura faktu w 2016 roku.

Niklas Orrenius przez rok towarzyszył Larsowi Vilksowi. kontrowersyjnemu szwedzkiemu artyście. wokół którego zrobiło się głośno. kiedy w 2007 roku narysował karykaturę Mahometa. Bluźnierczy rysunek ściągnął na niego i Szwecję gniew muzułmanów.

Od tego momentu Vilks stał się oficjalnie wrogiem islamu. a radykalne organizacje nawołują do zabicia artysty. Kiedy doszło do pierwszego zamachu. Vilksowi przyznano stałą ochronę policji. Tym samym stał się „artystą radioaktywnym”. więźniem we własnym kraju i we własnym domu.

Działania artystyczne Vilksa są trudne

:

Cena:


ISBN

9788380871403: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/menedzer-80-20-richard-koch-133653u

Cena:


Pracowite nerki

Autor: André Giordan

Nerki – cóż o nich wiemy? Większość z nas nie potrafiłaby powiedzieć. jak działają. ani nawet gdzie dokładnie się znajdują. Nauka też długo poznawała ich funkcje. Nie służą tylko do oczyszczania krwi z odpadów. Nerki to prawdziwa wewnętrzna wieża kontrolna. Regulują podstawowe czynności życiowe i zarządzają wieloma niezbędnymi składnikami organizmu za pośrednictwem procesów. których nie powstydziłaby się nanotechnologia. Nie bez powodu przemysł próbuje je naśladować…

Mocz. produkt nerek. od zawsze był przedmiotem zainteresowania i podziwu. Nic dziwnego: wiele mówi o nas i naszym zdrowiu. To na nim wzbogacił się rzymski cesarz Wespazjan. Mocz ma duże szanse stać się ropą XXI wieku! Czas pokaże. czy będziemy potrafili go wykorzystać. Ale nerki nie mogłyby pełnić swoich funkcji bez współpracy pęcherza moczowego oraz męskich i żeńskich narządów płciowych. W jaki sposób powinniśmy dbać o te ostatnie? Jak najlepiej ich używać do wydajnej produkcji endorfin. tych cudownych hormonów szczęścia?

André Giordan jest fizjologiem. specjalistą w zakresie edukacji chorych i profesorem na Uniwersytecie Genewskim. Jest autorem książek Mon corps. la première merveille du monde (Moje ciało. pierwszy cud świata. 1999). Bien vivre avec sa maladie (Jak dobrze żyć z chorobą. 2011) i 30 ans sans médicaments (30 lat bez leków. 2015).

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


ISBN

978-83-7515-498-6: Wydawnictwo

Format

28.99: https://woblink.com/ebook/wygraj-z-cukrem-patrik-olsson-lars-erik-litsfeldt-130065u

Cena: Lars-Erik Litsfeldt


Autor

Dariusz Jemielniak: Autor

:

Cena:mózg ćwiczy, radosław mróz wikipedia, przeobrażenie, ameryka prekolumbijska, zima koloru turkusu pdf, brejdygant igor, piotr brzeziński, zasada samorządności, antygona sprawdzian pdf, ślepnąc od świateł mobi, pozwól mi zostać tijan pdf, the witness poradnik, agh wydawnictwo, eric flint, słodkie więzy pdf, ortopedia i traumatologia gaździk, zmierzch audiobook za darmo, katarzyna krzan, co to za owad, endokrynologia książka, mass effect: andromeda. nexus początek, buntowniczki, instrukcja obsługi męża pdf, strategie podatkowe, kultys, krzysztof kania umk, mobi książki…