Szczęście jest posiadać dom pod ziemią. Losy kobiet ocalałych z Zagłady w okolicach Dąbrowy Tarnowskiej

Autor: Jan Grabowski

Na książkę składają się trzy teksty. napisane przez trzy niezwykłe kobiety. którym przyszło żyć w strasznych czasach. Chaja Rosenblatt i Rywka Schenker urodziły się na początku lat dwudziestych i w wojnę weszły jako młode. lecz już dorosłe kobiety. Melania Weissenberg natomiast była od nich znacznie młodsza – w 1939 r. miała zaledwie dziewięć lat. Chaja i Rywka spisały własne wspomnienia wkrótce po wojnie. a Melania prowadziła swój dzienniczek na bieżąco. od wiosny 1942 aż do wyzwolenia w styczniu 1945 r. Melania pochodziła z Krakowa. a Rywka i Chaja – z małego małopolskiego sztetla. Rodziny Rywki i Chai były głęboko religijne. Melania zaś dorastała w domu stosunkowo dobrze zasymilowany

25: https://woblink.com/ebook/sprawcy-ofiary-swiadkowie-zaglada-zydow-1933-1945-raul-hilberg-125673u

Cena:


Preludium. Skalani grzechem

Autor: Konrad Morowski

Świat przepełniony korupcją. mordami i naiwnymi marzeniami. Miejsce w którym nikt nie jest bez winy. Życie. którego wartość odmierza jedynie potęga oraz zasobność sakwy.

Książka opowiada o losach bohaterów zamieszkujących miasto Dellan znajdujące się na terenach upadłego królestwa. Historia opowiedziana jest z punktu widzenia kilku powiązanych lub niepowiązanych ze sobą bohaterów. ..Preludium. Skalani grzechem” jest dowodem na to. że kreatywność to warunek niezbędny do stworzenia dobrego fantasy. Konrad Morowski. z rozmachem nakreślił wizję innej rzeczywistości. Główny bohater historii to Nevo – młody mężczyzna. uczeń mistrza Inkwizycji. Belhara. Poznajemy go już na samym początku i odtąd będziemy z nim przeżywać niecodzienne przygody. Ksią

34.8: https://woblink.com/ebook/smak-ciebie-kristen-proby-julia-wolin-gabriela-iwasyk-126911u

Cena:


ISBN

9788380887534: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/science-fiction-david-seed-adam-drozdowski-126444u

Cena:


Dziadek do orzechów

Autor: E.T.A. Hoffmann

Dziadek do orzechów jest baśniową opowieścią dla dzieci wielkiego niemieckiego pisarza epoki romantyzmu. prekursora fantastyki. Ernsta Theodora Amadeusa Hoffmanna. Książka należy do ścisłego kanonu światowej literatury dziecięcej. Opisuje niezwykłe przygody. jakie spotykają siedmioletnią Marynię po tym. jak na święta Bożego Narodzenia otrzymuje w prezencie Dziadka do orzechów. marionetkę. która ożywa w wigilijną noc. Po stoczeniu zwycięskiej walki z królem myszy. Dziadek do orzechów przenosi dziewczynkę do magicznego królestwa. zamieszkanego przez lalki i zabawki. Opowieść Hoffmanna zainspirowała Piotra Czajkowskiego do skomponowania sławnego baletu Dziadek do orzechów. Utwór stał się także inspiracją wielu ekranizacji filmowych. zarówno fabularnych. jak i animowanych. Na podstawie powieśc

Wydawnictwo: rozpisani.pl

Cena: 20katarzyna szafranowska, zycie szkoły, dźwignie wyobraźni i inne narzędzia do myślenia, nawałnica mieczy pdf, jegor gajdar, artur kijak, grzeszny zdobywca pdf, bicz bozy, droga pod górę, czarna owieczka, lego star wars 2 the original trilogy, czarna owieczka jan grabowski pdf, audiobook darmowe, testy z przyrody klasa 4, pan o pdf, marek zagańczyk, viva okładka, statystyka dla biologów…