Rekonstrukcje

Autor: Jan Rychter

W Łodzi zaczynają ginąć nastoletnie dziewczyny. Schemat działania porywacza wskazuje na „sezonowego zabójcę”. który grasował w mieście kilka lat wcześniej. Uzasadnione jest jednak przypuszczenie. że obecne porwania mogą być dziełem naśladowcy. Przełożeni decydują się przywrócić do służby wydalonego z policji Fiszera. kłopotliwego dochodzeniowca będącego kimś w rodzaju zaćpanego medium. który przed laty. stosując niekonwencjonalne metody. wytropił „sezonowego zabójcę”.

Śledztwo wiodące przez duszne podwórka. ciemne zaułki i klaustrofobiczne klatki schodowe szybko zaczyna przypominać ryzykowną eskapadę z pogranicza objawienia i szaleństwa. której stawką jest ludzkie życie.

Sięgając po tę sensacyjną historię nie należy się nastawiać na pr

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


NIKSY

Autor: Nathan Hill

Samuel ze wszystkimi szczegółami zapamiętał dzień. w którym opuściła go matka. Podobnie jak noc. kiedy pocałował ukochaną. i popołudnie nad stawem w lesie. gdzie ostatni raz widział najlepszego przyjaciela. Wszyscy oni nagle zniknęli z jego życia. 

Choć Samuel ukrył się w wirtualnym świecie Elflandii. by tam zabijać potwory. ani przez chwilę nie przestał myśleć o tych. których utracił. Gdy po latach wyruszy w podróż. by odkryć prawdę o swojej rodzinie. przekona się. że jego dotychczasowe życie było ulotną grą pozorów. Przyszedł czas. by zmierzyć się z niksami. o których opowiadała mu matka. 

Niksy to demony. które oszałamiają i uwodzą. wciągają do swojego świata i nie pozwalają o sobie zapomnieć. Każdy widzi je inaczej. Niksa to ktoś. kogo kochałeś. ale nie potrafiłeś

:

Cena:


Strach mędrca. Tom 1

Autor: Patrick Rothfuss

‚Świat fantasy ma nową gwiazdę’ – Publishers Weekly.

Mędrzec obawia się tylko trzech rzeczy: morza w czasie sztormu. nocy bez księżyca i furii człowieka łagodnego.

Oto ciąg dalszy epickich przygód Kvothe’a. który w zaciszu gospody mierzy się ze swoją legendą. Opowieść o jego wczesnej młodości. wstąpieniu do Akademii i stawaniu tam pierwszych kroków – powoli zaczyna nabierać głębszych barw. Zdecydowany nauczyć się magii imion bohater próbuje przekonać do siebie mistrza Elodina. Sukces rodzi jednak zazdrość. a jego wrogowie. przede wszystkim Ambrose. nie śpią. Goniąc za Chandrianami. w pragnieniu zemsty. Kvothe gubi gdzieś niewinność.

Przed wami odsłona druga Kronik Królobójcy.

„Patrick Rothfuss po niesamowitym debiucie zajął pewne miejsce na scenie głównych pisarzy gatunku fantasy i może kontynuować walkę bez żadnej rozgrzewki. Jordan i Goodkind powinni zacząć się nerwowo oglądać przez ramię!” – Kevin J. Anderson

„W tej książce żadne słowo nie jest zbędne. […] Jeśli jesteś czytelnikiem fantasy lub po prostu potrafisz docenić dzieło o naprawdę epickim rozmachu – nie przegap tej książki” – Orson Scott Card

Patrick Rothfuss (ur. 1973) studiował m.in. chemię. psychologię i literaturę angielską. Jest wykładowcą akademickim w Wisconsin. Gdy nie czyta (nałogowo) i nie pisze. marnuje czas na gry komputerowe i eksperymenty z formułami alchemicznymi.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 40.9


Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie

Autor: Joanna Kuciel-Frydryszak

Poetka. wnuczka Tomasza Zana. przyjaciela Mickiewicza. dziś najczęściej przypominana jako sekretarz marszałka Piłsudskiego. Ona sama także bardziej od wierszy ceniła swoją karierę urzędniczki. dumna. że może służyć Polsce. Ale jej debiut poetycki zrobił furorę. Zachwyt wyraził Stefan Żeromski a Jarosław Iwaszkiewicz fascynował się jej wczesnymi wierszami i do końca pozostał jej czytelnikiem. Jej przekład Anny Kareniny do dziś nie stracił świeżości. a spory z redaktorami przeszły do legendy.

To opowieść o życiu poetki. która jest też zapisem czasów i jej zmagań z przeciwnościami: sieroctwem i samotnością. a także wyprawą do czasów i historycznych wstrząsów. które naznaczyły jej losy. czasem przynosząc zmiany na lepsze. a częś

31: https://woblink.com/ebook/lagom-szwedzki-sekret-dobrego-zycia-lola-a-akerstrom-natalia-metrak-ruda-32061u

Cena:internetowy słownik frazeologiczny, kiedy twoja złość krzywdzi dziecko. poradnik dla rodziców, autoidentyfikacja, brzydsza, przygody tomka sawyera audiobook, udokumentować, mitologia japońska pdf, państwowe wydawnictwo naukowe, inwentaryzacja krok po kroku, fałszywe wrażenie, medaliony online, krystyna kłosińska, łochowski twitter, detektyw pozytywka lektura pdf, divinity original sin enhanced edition poradnik, prawo karne wykonawcze skrypt, podejrzany lee child, miłostki, pasożyty w twoim mózgu, margot drechsel, powtórzenie matematyka egzamin gimnazjalny, niehalo…