Boćko

Autor: Barbara Rejek

Jest to opowieść o małym bocianie o imieniu Boćko. który odbywa swoją pierwszą wędrówkę z Afryki do Polski.

Boćko słyszał wiele o kraju. w którym się urodził. zna język polski i wiele polskich zwyczajów. ale tak naprawdę nie zna swojej ojczyzny. gdyż on i jego rodzina wylecieli z Polski. gdy był jeszcze bardzo mały. „Boćko” to refleksja o tęsknocie za ojczyzną i radości jaka rodzi się w sercu małego bohatera z powodu powrotu do gniazda. w którym się wykluł.

Choć mały ptaszek i jego rodzina nie mogą przebywać w Polsce przez cały rok. w sercu czują się Polakami. Ich domem jest Żywkowo. mała miejscowość na północy Polski. jedyna wioska na świecie. w której mieszka więcej bocianów niż ludzi…

„Boćko” to op

Wydawnictwo: Wydawnictwo Albatros

Cena: 28


Piastowskie strony

Autor: Anna Plenzler

Wycieczka po nowym Szlaku Piastowskim z przewodnikiem Anny Plenzler z pewnością wzbogaci i uporządkuje wiedzę turystów na temat pierwszej panującej w Polsce dynastii. Autorka zgodnie z koncepcją zrewitalizowanej trasy skupia się na tych pamiątkach minionych czasów. które powstały do śmierci ostatniego piastowskiego króla. oraz na instytucjach współczesnych traktujących o początkach polskiej państwowości. Oprócz informacji o obiektach ze szlaku. ciekawostek. artystycznych zdjęć i praktycznych map czytelnicy znajdą w przewodniku ciekawe wywiady z wybitnymi archeologami. których odkrycia i badania z ostatnich kilku dekad zmieniły obraz Polski sprzed tysiąca lat.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Miejskie Posnania

Cena: 35.1


Oni odbudowali i rozwijali Polskę

Autor: Andrzej Karpiński

Publikacja zawiera 22 eseje. opracowane przez wybitnych polskich współczesnych uczonych. poświęcone wielkim Polakom. których pierwsze lata aktywności przypadały na okres międzywojenny. ale przez wiele lat działali również w Polsce Ludowej. Jest to więc książka o pokoleniu. które odbudowało Polskę ze zniszczeń II wojny światowej i zbudowało Polskę przemysłową w której obecnie żyjemy. o ludziach którzy odgrywali szczególną rolę w kształtowaniu nauki. kultury i gospodarki naszego kraju. Poszczególne eseje poświęcone są wybitnym uczonym (Aleksander Gieysztor. Bohdan Suchodolski). filozofom (Tadeusz Kotarbiński. Władysław Tatarkiewicz) ekonomistom (Czesław Bobrowski. Edward Drożniak. Michał Kalecki. Adam Krzyżanowski. Oskar Lange. Edward Lipiński. Stanis

36: https://woblink.com/ebook/zarzadzanie-i-inzynieria-produkcji-wybrane-zagadnienia-joanna-kurowska-pysz-127715u

Cena:


ISBN

9788327639677: Wydawnictwo

Format

17.49: https://woblink.com/ebook/zmyslowa-samba-catherine-george-jennie-lucas-maggie-cox-127670u

Cena: Jennie Lucas


ISBN

9788366070165: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/uwiklani-tom-1-adriana-rak-127302u

Cena:rynek instytucjonalny, harry potter i komnata tajemnic (gra komputerowa), powieść bolesława prusa krzyżówka, bernard wiśniewski, chyłka inwigilacja, antoni malczewski maria pdf, herobrine piosenka, współczesna protetyka stomatologiczna majewski pdf, chloe sarah brianne pdf pl, ćwiczenia oddechowe pdf, codename panzers faza trzecia, uzdrowienie wspomnień, sekret byrne, dziewczyna ktora igrala z ogniem, sekret pdf, kurtyka sztuka wolnosci, pompon w rodzinie fisiów…