Damy. dziewuchy. dziewczyny. Podróże w spódnicy

Autor: Anna Dziewit-Meller

Przedstawiamy numer specjalny naszego magazynu! Podróżujące damy. dziewuchy i dziewczyny łączą siły i dzielą się swoimi dokonaniami. Odkrywczynie i pionierki w końcu głośno opowiadają swoje historie. W tym numerze:

• korespondencja Nellie Bly – reporterki. która pobiła rekord „W 80 dni dookoła świata” 

• wywiad z Marią Czaplicką – badaczką Syberii. dobrą znajomą tamtejszych szamanów

• porady dla podróżniczek od Junko Tabei – pierwszej zdobywczyni Mount Everest 

• portret Sacagawei – tłumaczki i przewodniczki po Dzikim Zachodzie 

• fotoreportaż o Walentynie Tierieszkowej – pierwszej kobiecie w kosmosie

…oraz relacje w

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


Tyson. Żelazna ambicja

Autor: Mike Tyson

Nowe oblicze Bestii! Mike Tyson powraca z nową książką!

Duet Mike Tyson i Larry Sloman powraca!

„Właśnie patrzymy na przyszłego mistrza świata w wadze ciężkiej” – powiedział. kiedy po raz pierwszy ujrzał go na ringu. Mike Tyson miał zaledwie 13 lat. za sobą rozboje. włamania i kradzieże. Gdyby nie on. podzieliłby los kolegów z Brooklynu. którzy ginęli w młodym wieku lub na długie lata trafiali za kraty.

Cus D’Amato odmienił życie Mike’a. Zakradał się w nocy do jego pokoju i szeptał. że zostanie mistrzem. Stosował hipnozę. przekonywał. że nie ma lepszego od Tysona. a przed walką mówił: „Chciałbym. żebyś połamał mu żebra”. Wszystko po to. by zaszczepić w Mike’u gen czempiona. I stworzyć Bestię. która będzie siała postrach wśród rywali. jeszcze

30: https://woblink.com/ebook/ziemia-jalowa-magdalena-okraska-138568u

Cena:libra book, gospodarka socjalistyczna, walety, księga przemian pdf, szuman stefan, nowela poego, wiatrodziej pdf, ślepnąc od świateł pdf, socjologia wsi, mrożek śpiąca królewna, józef palinka, motywy literackie lalka, keto biblia, pullitzer, andrzej cichy…