Mistrzowskie rozmowy

Autor: Chinowski Nikodem

Szesnaście rozmów z uczestnikami i obserwatorami wszystkich mundiali. na których grali biało-czerwoni.

To zarówno odtworzenie ich ówczesnych gorących emocji. jak i chłodne oceny po czasie. To przywołanie wydarzeń. które dla kibiców były niedostępne. a dla sprawozdawców pozostały niezauważone. To słodkie opisy sukcesów i gorzkie bilanse niepowodzeń.

„Mistrzowskie rozmowy” zabierają czytelnika na spacer po mundialowych boiskach. szatniach i hotelach. w których przebywały reprezentacje Polskiz roczników 1938. 1974. 1978. 1982. 1986. 2002 oraz 2006. W rolę przewodników tych spacerów wcielają się uczestnicy tamtych turniejów – zarówno postacie pierwszoplanowe. jak i bohaterowie z dalszego planu. Prowadzący rozmowy i autor książki. Nikodem Chinowski. porusza spra

Czas pracy – planowanie i rozliczanie w praktyce

Autor: Beata Tofiluk

Z publikacji można się dowiedzieć jak stosować w praktyce przepisy o czasie pracy. W poradniku zostały omówione m.in.:

– zasady ustalania wymiaru czasu pracy.

– stosowanie okresów odpoczynku dobowego i tygodniowego.

– wprowadzanie systemów i rozkładów czasu pracy.

– ewidencjonowanie czasu pracy.

– praca w niedziele i święta.

– rozliczanie pracy w godzinach nadliczbowych.

Publikacja zawiera liczne przykłady. stanowiska PIP oraz przykładowe harmonogramy czasu pracy. Zostały również w niej omówione najnowsze zmiany w zakresie czasu pracy wprowadzone w 2018 r.. dotyczące zakazu pracy w niedziele w placówkach handlowych oraz stosowania elastycznego czasu pracy dla rodziców dzieci niepełnosp

Wydawnictwo: Psychoskok

Gliniarz

Autor: Laurelin Paige

Niesamowicie seksowna historia z gorącym policjantem w roli głównej!

Livia Ward marzy o tym. by zostać mamą przed trzydziestką. Sęk w tym. że jest samotna i nie przewiduje w najbliższej przyszłości żadnych związków. Sytuacja się zmienia. kiedy na horyzoncie pojawia się seksowny oficer Kelly.

Mężczyzna nie spodziewał się. że piękna bibliotekarka złoży mu taką propozycję. Livia chce. aby Kelly został ojcem jej dziecka. ale bez żadnych zobowiązań. On dostanie kilkanaście nocy z kobietą. o której nie może przestać myśleć. a ona spełni swoje marzenie.

Układ wydaje się prosty i oczywisty dla obydwu stron. Wszystko dokładnie ustalili. więc co może pójść niezgodnie z planem?

__

O autorkach

Laurelin Paige – bestsellerowa amerykańska pisarka. która sprzed

Wydawnictwo: Monumen

Otulone ciemnością

Autor: Hanna Greń

W TRÓJKĄCIE BESKIDZKIM

Mroczne powieści pełne zbrodni i tajemnic wywodzących się z ciemnej strony ludzkiej natury.

Komisarz Benita Herrera. po raz pierwszy w swojej karierze. staje przed zadaniem wytropienia seryjnego mordercy. Jego ofiarami są wyłącznie kobiety. a ze względu na charakterystyczne ułożenie zwłok. przestępca otrzymuje przydomek Całunnik.

W wyniku śledztwa Benita odkrywa. że wszystkie ofiary łączy jedna rzecz – znajomość z niejakim Aleksandrem Podżorskim. dobrze znanym w kręgach cieszyńskiej i wiślańskiej policji jako eksgangster. Nie ulega wątpliwości. że jest on w jakiś sposób powiązany ze sprawą Całunnika. Choć były przestępca natychmiast trafia na celownik pani komisarz. wszystko wskazuje na to. że nie mógł on popełnić żadnego z morderstw. A może to tylko zauroczenie zaciemnia osąd Benity?

Policjantka decyduje się poprosić o pomoc przyjaciela z Wisły. Konrada Procnera. który miał już wcześniej do czynienia z seryjnymi zabójcami. Czy wspólnymi siłami. z pomocą przyjaciół. uda im się schwytać szaleńca. zanim ten zakończy swoją „świętą misję”?

Wydawnictwo: Replika

jerzy cieślik, plac dzierżyńskiego, filozofia historii, wacław potocki wojna chocimska, rafał otoka, opowieść podręcznej ksiazka, inny świat audiobook, teraz egzamin ósmoklasisty. język polski, młokos, serce gangstera audiobook, metody badawcze, puzzle matematyczne do wydruku, kultura fizyczna definicja, kłamstwa którymi żyjemy, olga tokarczuk prowadź swój pług przez kości umarłych pdf, monika sznajderman dzieci, harlan coben klinika śmierci, kasacja mróz pdf chomikuj, piekło jak wygląda, dziewczyna z pociągu epub…