Wiek burzy i spokoju

Autor: Andrzej Piasecki

Lata 1918–2018 to burzliwy okres. nie tylko w dziejach Polski. lecz także całej Europy i świata. Rok 1918 przyniósł ogromne zmiany – koniec I wojny światowej. odzyskanie niepodległości i początek odbudowy państwa polskiego po 123 latach niewoli. a więc nowe nadzieje. oczekiwania i szanse. Rok ten zapoczątkował również trudny wiek XX. który obfitował na przemian w sukcesy i porażki. okresy pomyślności i wielkich tragedii: rozwój demokracji. wspaniałą koniunkturę gospodarczą i gigantyczny skok cywilizacyjny. a równocześnie totalitaryzmy. kolejną wojnę światową. ludobójstwo i następną niewolę – tym razem sowiecką. Ocena bieżących wydarzeń staje się pełna i nabiera wartości dopiero po latach. dlatego opis dziejów minionego wieku jest dziś nie tylko narracją o hist

49: https://woblink.com/ebook/wojna-przyszlosci-robert-h-latiff-124409u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/124609/epub

1:

:

Cena:


Preludium. Skalani grzechem

Autor: Konrad Morowski

Świat przepełniony korupcją. mordami i naiwnymi marzeniami. Miejsce w którym nikt nie jest bez winy. Życie. którego wartość odmierza jedynie potęga oraz zasobność sakwy.

Książka opowiada o losach bohaterów zamieszkujących miasto Dellan znajdujące się na terenach upadłego królestwa. Historia opowiedziana jest z punktu widzenia kilku powiązanych lub niepowiązanych ze sobą bohaterów. ..Preludium. Skalani grzechem” jest dowodem na to. że kreatywność to warunek niezbędny do stworzenia dobrego fantasy. Konrad Morowski. z rozmachem nakreślił wizję innej rzeczywistości. Główny bohater historii to Nevo – młody mężczyzna. uczeń mistrza Inkwizycji. Belhara. Poznajemy go już na samym początku i odtąd będziemy z nim przeżywać niecodzienne przygody. Ksią

34.8: https://woblink.com/ebook/smak-ciebie-kristen-proby-julia-wolin-gabriela-iwasyk-126911u

Cena:


Wśród zatrutych noży. Zapiski z getta i okupowanej Warszawy

Autor: Agnieszka Haska

Tadeusz Obremski (ur. 1900) przed wojną był współwłaścicielem doskonale znanej ówczesnym warszawiakom firmy obuwniczej H. Obremski i S-wie. Jego notatki z okresu okupacji. pisane podczas ukrywania się po tzw. aryjskiej stronie. to dokument szczególny. przekazany rodzinie po wojnie przez ukrywającego ich Polaka – autor. jego żona i córka zginęli w niewyjaśnionych okolicznościach w czerwcu 1944 r.

Obremski opisuje doświadczenia swoje oraz całej rodziny w getcie i poza nim okiem przedsiębiorcy. któremu wojna przerwała pasmo sukcesów zawodowych. Starał się przy tym przedstawić jak najpełniejszy obraz tragedii przeżywanej przez naród żydowski. traktując swoje zapiski jako dokument historyczny. Po wyjściu na aryjską

18: https://woblink.com/ebook/ocalony-z-zaglady-aaron-elster-125682u

Cena:ksiazki pdf, marcin ciszewski deszcz audiobook, magdalena witkiewicz pdf, język lua podstawy, rozwiedzeni, przewieszenie audiobook, kwestionariusz obrazkowy do badania mowy, solucja fire red, publio ebook, szwedzi ciepło na północy, chufo llorens, archiwum stiega larssona, latający dywan bajka, informatyka pdf, ibuk.pl za darmo, kosmetologia pdf, łobocki wprowadzenie do metodologii badań pedagogicznych pdf…