Ukraiński palimpsest. Oksana Zabużko w rozmowie z Izą Chruślińską

Autor: Oksana Zabużko

Ukraiński palimpsest to pasjonujące rozmowy Izy Chruślińskiej z Oksaną Zabużko. dzięki którym polski czytelnik może odkryć Ukrainę mało znaną. Iza Chruślińska rozmawia z ukraińską pisarką o problemach współczesnej Ukrainy. o mniej znanych kartach jej historii. o kulturze i literaturze. o ich europejskich pierwiastkach. o dylematach tożsamości. Oksana Zabużko opowiada również o swojej własnej drodze pisarki. feministki. intelektualistki. SPIS TREŚCI:Adam Michnik – Ukraińska Lady Hamlet 1. Korzenie 2. Formacja 3. Lata przełomu 4. Spotkanie z ukraińską diasporą 5. Utracone złudzenia lat dziewięćdziesiątych XX wieku 6. Odczytać na nowo: Taras Szewczenko i Iwan Franko 7. Utracona Ukraina 8. Rodowód literacki9. Misja Fortynbrasa 10. O zagrożenia

Wydawnictwo: MG

Cena: 29.9


Przepowiednia Synów Słońca

Autor: Agnieszka Stelmaszyk

Tym razem akcja powieści skupiać się będzie w Ameryce Południowej. Niezwykłe wakacje w posiadłości lady Ginevry Carnarvon przerywa dramatyczne wezwanie o pomoc. Młodzi Ostrowscy oraz ich przyjaciele Gardnerowie wyruszają do serca peruwiańskiej dżungli. aby zmierzyć się z Przepowiednią Synów Słońca. Czy mityczne miasto. którego na próżno szukali hiszpańscy konkwistadorzy istnieje naprawdę? A gdzie podziała się panna Ofelia? Czy i tym razem pomoc detektywa Gordona Archera i jego drogiego Watsona wystarczy. aby rozwiązać zagadkę? Jadowite węże. krwiożercze mrówki i groźni strażnicy skarbu zrobią wszystko. aby nikt nie poznał ich tajemnicy.

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 23.99


Grzeszna rozkosz

Autor: Rachel Bailey

„Gdy Matt wodził po niej wzrokiem. drżała. Pożądanie. które widziała w jego oczach. nie zmniejszyło się od chwili. gdy pierwszy raz się kochali. Zdawało się. że za każdym razem jest silniejsze. Każde intymne spotkanie otwierało przed nimi nowe możliwości. budziło nowe uczucia. Wydawało jej się. że nigdy nie będzie miała dość Matta. jego dotyku oraz ciała…”.

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99


ISBN

97883: Grzegorz Rogóż

Zaczynasz biegać i chciałbyś bezpiecznie trenować? Jesteś już doświadczonym biegaczem i chciałbyś osiągać coraz lepsze rezultaty? Z tym poradnikiem rozwiejesz swoje wątpliwości i pogłębisz wiedzę dotyczącą biegania.

Dowiesz się. jak planować treningi. ułożyć właściwą dla swoich potrzeb dietę i wybrać odpowiednią technikę biegania. Poznasz sposoby na urozmaicenie treningu. radzenie sobie na różnych nawierzchniach i w trudnych warunkach atmosferycznych. Nauczysz się mądrze wykorzystywać możliwości swojego organizmu i nie dopuszczać do przetrenowania. Dowiesz się. jak unikać kontuzji i błędów wynikających z niewiedzy albo zaniedbań tak. aby sport przynosił ci przede

:

Cena:


Legendy Wenecji

Autor: Trish Morey

Milioner Raoul del Arco obiecuje swemu umierającemu mentorowi poślubić jego wnuczkę. Gabriellę. Tylko tak uratuje ją przed małżeństwem z człowiekiem. który udaje miłość. lecz czyha jedynie na jej majątek. Gabriella zakochuje się w Raoulu i z radością go poślubia. Niestety. coraz więcej zachowań Raoula budzi jej niepokój. Wątpliwości nasilają się. gdy z pięknej Wenecji. zaraz po ślubie. Raoul zabiera Gabriellę do swego mrocznego zamku w Hiszpanii…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 8.99arkusze maturalne pdf, standardy anestezjologicznej opieki pielęgniarskiej pdf, o czym myślą koty, kafir hajlajf, test przygody odyseusza, szalona historia komputerów, kmno4 kolor, socjologia wychowania znaniecki pdf, człowiek, który był czwartkiem, komedia ludzka balzac, zapasy i magazynowanie, benjamin graham inteligentny inwestor, philip roth kompleks portnoya, henryk sawka jakub sawka, ala i maks opowiadania…