Kroniki z życia ptaków i ludzi

Autor: Aida Amer

Dwie rodziny. polską i niemiecką. łączy niewidzialna nić. Sztulmowscy z Podlasia i Stuhlmacherowie z Prus Wschodnich nigdy się nie spotkali. ale ich losy w czasach wielkich wydarzeń historycznych splotły się w niezwykły sposób. Przesiedleni Sztulmowscy zajmują dom Stuhlmacherów. Ten sam budynek. ta sama ziemia. ten sam cmentarz. cień tych samych bocianich skrzydeł nad głowami. I mały Fritz Stuhlmacher. chudy nieszczęśnik ze skrzypcami w dłoni. który staje się parobkiem we własnym domu.

„Kroniki z życia ptaków i ludzi” to poruszająca opowieść o ziemi. która w burzliwym okresie międzywojennym była tyglem narodów i religii. później zaś stała się świadkiem wielkiej nikczemności i poruszającego bohaterstwa. Stanowiła tło dla życia ludzi i ptaków. ich wędrówek. cierpienia. walki i poszukiwania szczęścia.

Aida Amer – pisarka wychowana w dwóch kulturach: polskiej i arabskiej. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Mieszka pod Krakowem. Autorka powieści „Rantis” i „Opowieści spod oliwnego drzewa”. a także opowiadań „Uwolniony” oraz „Igor i Igor”. „Kroniki z życia ptaków i ludzi” napisała po usłyszeniu poruszającej historii rodziny z Podlasia. Jej losy stały się osnową tej powieści.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 35.9


Sztuka Życia. Nowe Życie

Autor: Andzej Sinkevic

„Sztuka Życia. Nowe Życie” Andzeja Sinkevica to poradnik łączący ze sobą kilka kategorii z zakresu rozwoju osobistego. psychologii i duchowości.

Książka powstała po to. by ułatwić nasze życie. poprawić jego jakość. dać nam poczucie swobody i satysfakcji. nauczyć realizować nasze pragnienia. pomóc w uzyskaniu szacunku do siebie. Stanowi ona bowiem zbiór zasad. które autor spisał w oparciu o doświadczenie swojego życia. jego wzlotów i upadków. Rozkrywa ona naturę ludzkiej psychiki i zamysł samego życia.

Książka w nowej odsłonie przedstawia znaczenie i rolę naszych emocji. pragnień i myśli oraz jak świadomie lub nieświadomie używamy je. by tworzyć nasze codzienne życie. Pokazuje przyczyny nieprzychylnych sytuacji. tłumaczy jak za

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99granica nałkowska, corinne hofmann napirai hofmann, sześć cztery, les arts, na poczatku byl chaos, antoni hanusz, male zycie ksiazka, erich fromm ucieczka od wolności pdf, nadzieja w mroku, różyc nad niemnem, miłość w powstaniu warszawskim, język łaciński podręcznik dla lektoratów szkół wyższych pdf, piękny styl, s nowak, szamałek cokolwiek wybierzesz, irena pospiszyl, follett upadek gigantów, piotr kąkol, chyłka ebook, ibuk pł, etyka w życiu publicznym…