Wilkołaki i wilkołactwo

Autor: Franciszek Rawita Gawroński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu

Wilkołaki i wilkołactwo Fr. Rawity Gawrońskiego to opracowanie dotyczące zjawiska tzw. wilkołactwa. Wilkołak – w wielu mitologiach (m.in. słowiańskiej i germańskiej) i legendach człowiek. który potrafił się przekształcić w wilka. Był wtedy groźny dla innych ludzi i zwierząt domowych. gdyż atakował je w morderczym szale. Wierzono. że wilkołakiem można stać się za sprawą rzuconego uroku lub po ukąszeniu przez innego wilkołaka. Przeistoczenie w wilka było również możliwe dzięki natarciu się specjalną maścią. Wilkołactwo niekiedy jest postrzegane jako forma opętania przez zwierzę. Można się jej nabawić na przykład pijąc wodę

:

Cena:


ISBN

9788380835580: Wydawnictwo

Format

24: https://woblink.com/ebook/rita-patronka-pokoju-jakub-twardus-31809u

Cena:


Słowianie Zachodni: dzieje. obyczaje. wierzenia. tom trzeci. część trzecia: Słowiańszczyzna północno-zachodnia od VI do połowy XIII wieku. Zmiana stosunku Polski do Niemiec. Czech i Słowian zaodrzańskich

Autor: Wilhelm Bogusławski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Tom trzeci. część trzecia dzieła „Słowianie Zachodni” omawia następujące tematy: Czasy przewagi polskiej w Słowiańszczyźnie Północno-Zachodniej (999 -1034). Zmiana stosunku Polski do Niemiec. Czech i Słowian zaodrzańskich: 1. Stan Słowiańszczyzny północno-zachodniej w końcu X w. Polska przygotowuje się do obrony Zaodrzańców. 2. Podróż Ottona III do Polski. Umowa jego z Bolesławem Chrobrym r. 1000. Niezależność kościoła polskiego. Arcybiskupstwo Gnieźnieński

:

Cena:


ISBN

9788380641242: Wydawnictwo

Format

14: https://woblink.com/ebook/zycie-hieronima-savonaroli-epizod-z-dziejow-florencji-piotr-klemens-kantecki-31626u

Cena:


Podwójna tożsamość bogów

Autor: Michał Cetnarowski

Jaka jest podwójna tożsamość bogów współczesnej popkultury?

Jeśli czytasz książki. oglądasz seriale. znasz Blade Runnera i grasz w Wiedźmina. ta książka jest dla ciebie. Jeśli nie. a chcesz po prostu się dowiedzieć. w jakim rytmie bije dziś serce kultury popularnej. także musisz zajrzeć do środka.

Podwójna tożsamość bogów to zbiór esejów. rozmów i recenzji poświęconych literaturze popularnej. kinu i komiksowi. Znalazły się tu m.in. teksty o fenomenie prozy Andrzeja Sapkowskiego. Roberta M. Wegnera i Jacka Dukaja. komiksach Alana Moore’a i Neila Gaimana. filmach fantastycznych wczoraj i dziś. książkach i autorach wartych zapamiętania. Michał Cetnarowski od lat nie tylko pisze prozę. tłumaczy komiksy i redaguje beletrystykę. ale też z fascynacją przyglą

17.9: https://woblink.com/ebook/zapowiedziane-szczescie–31668u

Cena:beata anna dąbrowska, tak umierają demokracje, prezentacje po angielsku, planowanie marketingowe, rozprawa o duchu filozofii pozytywnej, andrzej milecki, roman trzaskowski, kobieta 50+, co to populizm, harry potter data urodzenia, muszalski, północnoamerykańskie towarzystwo diagnoz pielęgniarskich (nanda), śpiewnik religijny pdf, nie z miłości jesper juul pdf, niepokorny mężczyzna kristen ashley pdf, gazeta prawna rodo, koniec człowieczeństwa pdf, pub pod końcem świata, mateusz kołodziej, kryminalistyka widacki…