ISBN

9788364974878: Wydawnictwo

Format

18.75: https://woblink.com/ebook/graffiti-marta-zelwan-28231u

Cena:


Powieść w świecie prasy. Bolesław Prus i inni

Autor: Przemysław Pietrzak

Autor bada związki pomiędzy powieścią i prasą w ostatnich trzech dekadach XIX wieku z pewnym „wychyleniem” w czasy późniejsze. Pokazuje. że powieść tego okresu to nie tylko literatura zamieszczona w prasie. lecz także kompozycja na różne sposoby współpracująca z kontekstem gazetowym stron. Czasopismo zaś nie jest zwykłym nośnikiem: kształtuje ono sposób postrzegania rzeczywistości i oddziałuje na zawarte w nim treści literackie.

Autor traktuje dzienniki. tygodniki. prasę humorystyczną jako szczególne nośniki. odmienne od książki i generujące własne dodatkowe znaczenia publikowanych tam utworów. nie zawsze dostrzegalne w późniejszym wydaniu książkowym. Wybrał okres. w którym symbioza literackiej prozy oraz publicystyki uprawianej

29.9: https://woblink.com/ebook/wyrok-nocy-z-serii-petla-czasu–28245u

Cena:


Wielki chłód

Autor: Rosa Ribas

Historia o gorliwej pobożności i przesądach. za którymi kryją się najmroczniejsze ludzkie instynkty. Po międzynarodowym sukcesie Daru języków Rosa Ribas i Sabine Hofmann powracają z kolejną powieścią o młodej dziennikarce Anie Martí. która tym razem musi zmierzyć się z fanatyzmem religijnym. surową rzeczywistością hiszpańskiej prowincji w latach 50. XX wieku i mrocznymi sekretami sprzed lat.

Luty 1956 roku. W Hiszpanii nastaje najmroźniejsza od kilkudziesięciu lat zima. Ana Martí. obecnie reporterka popularnego tygodnika „El caso”. w którym relacjonowane są najbardziej przerażające wydarzenia z całego kraju. przybywa do zagubionej na końcu świata górskiej wioski. by napisać artykuł o obdarzonej stygmatami dziewczynce. Na miejscu dziennikarkę z zadowoleniem witają proboszcz i alkad. Obaj

31.9: https://woblink.com/ebook/intuicja-t-2-amy-a-bartol-anna-esden-tempska-28078u

Cena:


Nad Rio de la Plata

Autor: Karol May

Podróż przez oba kontynenty amerykańskie – masywne Kordyliery Ameryki Północnej i pełne niebezpieczeństw równiny Ameryki Południowej – dostarcza bohaterom wielu przeżyć. Ich droga wiedzie do Oceanu. do imponującego ujścia argentyńskich rzek. Po drodze podróżnicy zmierzą się zarówno z dziką przyrodą. jak i niebezpieczeństwami ze strony ludzi. Czy wyjdą z tych przygód zwycięsko? Czy uda im się odnaleźć legendarny skarb?

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


ISBN

9788364476822: Wydawnictwo

Format

25: https://woblink.com/ebook/gorzkie-lata-stanislawa-sowinska-28233u

Cena:mobbing literatura, jak poderwać dziewczyne, metro dmitry, artur kijak, pięciopsiaczki wanda chotomska, hanna marcinowicz, słownik antonimów angielski, agata kołakowska, monika bartnik, deus ex solucja, dzieci z bullerbyn pdf, marta cratchit, w pułapce myśli pdf, fordyzm i postfordyzm, hannibal klęska, zawód tłumacz, marek kuś, przedsiębiorczość na czasie pdf…