ISBN

9788301191429: Wydawnictwo

Format

49: https://woblink.com/ebook/klopoty-intelektu-barbara-skarga-28083u

Cena:


Narodziny globalnego dżihadu

Autor: Jerzy Rohoziński

Skrajnie fundamentalistyczna doktryna wahabicka. z której narodził się znany nam dżihadyzm. powstała w wyniku ogromnego szoku kulturowego. jakiego doznał żyjący w XVIII wieku jej twórca. Muhammad ibn Abd al-Wahhab. podczas kilkuletnich studiów w Basrze nad Zatoką Perską. Dla przybysza z ubogiego Nadżdu to tętniące życiem miasto musiało dawać poczucie obcowania z wielkim światem. Poczucie to szybko przerodziło się w wyobcowanie…

Globalny dżihad narodził się jako walka z kolonializmem – w odpowiedzi na wzmożoną penetrację świata islamu przez Europejczyków w XIX wieku. Późniejsze ożywienie islamu spowoduje ucieczkę w przeszłość. rojenia o minionej chwale. zapadanie się w sobie. Stąd Mahdi w Sudanie. wahabici w Arabii. Szamil na Kaukazie. a na koniec – Chomeini.

Francuzi w

30: https://woblink.com/ebook/za-cala-milosc-irene-cao-wojciech-wasowicz-28240u

Cena:


Święci przyjaciele zwierząt

Autor: Abbie Farwell Brown

Stare legendy opowiadają o rzeczach. w które dziś trudno uwierzyć. Jednak z całą pewnością każda z tych opowieści zawiera ziarno prawdy. Nietrudno jest wyobrazić sobie. jak ludzie łagodnego usposobienia. którzy nie mieli żadnych przyjaciół. mogli zaprzyjaźnić się ze stworzeniami odzianymi w futra czy pióra. Bo wszystkie zwierzęta. o czym dobrze wiedział św. Franciszek. to nasi bracia mniejsi. gotowi na spotkanie z tymi. którzy spróbują je zrozumieć.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu

Cena: 14.9


Sherlock Holmes. Z Tajnych Akt Światowej Sławy Detektywa. Tom 37: Ostatnia ofiara bożka

Autor: praca zbiorowa

Sherlock Holmes to jeden z tych bohaterów popkultury. którego nikomu przedstawiać nie trzeba. „Ostatnia ofiara bożka” to jedno z wielu nieautoryzowanych przez Arthura Conan Doyle’a opowiadań o przygodach legendarnego londyńskiego detektywa i jego ucznia Harry’ego Taxona. Holmes rozwiązuje kryminalną zagadkę. nie tylko wykorzystując swoje niezwykłe talenty w dziedzinie dedukcji i szeroką wiedzę z zakresu chemii i psychologii. lecz także bezpośrednio stawiając czoła przemocy przy użyciu… pięści. Zagadkowe morderstwa. tajemnicze zaginięcia. zuchwałe kradzieże sprawiają. że czytelnik poczuje. że jest otoczony przez wszechogarniające zło.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 9.9


Szeptane opowieści

Autor: Anna Dutkiewicz

 Magda. miłośniczka rękodzieła. prowadzi nietypowy sklep. Razem z Piotrem. swoim pracownikiem. jeździ po kraju. wyszukując interesujących artystów. Tak poznaje niezwykłych ludzi. ich kłopoty i troski. Stara się pomóc każdemu. ale sama nie do końca wie. jak wprowadzić ład w swoim życiu. Z Piotrem łączy ją coś więcej. ale Magda wciąż tkwi w nieudanym związku z Grzegorzem. Unikanie sytuacji konfliktowych. jej największa bolączka. stanie się przyczyną większości jej problemów. Wskutek nieporozumienia znajdzie się w niemałych tarapatach. Czy zaufała właściwemu mężczyźnie? Jak przetrwa najtrudniejsze chwile w swoim życiu?

„Szeptane Opowieści” tchną pogodą ducha i wiarą w lepsze jutro. Dodatkowym walorem książki są przepisy na potrawy. którymi raczą się jej bohaterowie. Dzięki nim może i Ty zaczniesz snuć swoje szeptane opowieści.

Kiedy dopadnie nas kryzys. ta książka ukoi. pomoże odnaleźć nadzieję. a przede wszystkim oczaruje dobrym klimatem. atmosferą pełną ciepła i życzliwości. Bardzo. bardzo polecam. Wzruszająca lektura. Idealna na długie wieczory!

Katarzyna Mastelarczyk. kasiek-mysli.blogspot.com

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 27


Nieprzespane noce

Autor: Joanne Rock

Adelaide i Dempsey wyrośli w podłej dzielnicy Nowego Orleanu. On zrobił karierę jako trener drużyny futbolowej. ona pracowała jako jego asystentka. W końcu postanowiła otworzyć własną firmę. Dempsey. pragnąc ją zatrzymać do czasu wygrania mistrzostw. ogłasza ich zaręczyny. By uwiarygodnić sprawę przed mediami. Adelaide zgadza się przenieść do jego rezydencji. I już pierwszej nocy oboje nie potrafią zapanować nad pożądaniem…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


ISBN

9788324046294: Wydawnictwo

Format

28.99: https://woblink.com/ebook/antykwariat-spelnionych-marzen-dorota-gasiorowska-28783u

Cena:


Sherlock Holmes. Z Tajnych Akt Światowej Sławy Detektywa (Tom 15). Sherlock Holmes. Z Tajnych Akt Światowej Sławy Detektywa. Tom 15: Miłosny szał króla złodziei

Autor: praca zbiorowa

Sherlock Holmes to jeden z tych bohaterów popkultury. którego nikomu przedstawiać nie trzeba. „Miłosny szał króla złodziei” to jedno z wielu nieautoryzowanych przez Arthura Conan Doyle’a opowiadań o przygodach legendarnego londyńskiego detektywa i jego ucznia Harry’ego Taxona. Holmes rozwiązuje kryminalną zagadkę. nie tylko wykorzystując swoje niezwykłe talenty w dziedzinie dedukcji i szeroką wiedzę z zakresu chemii i psychologii. lecz także bezpośrednio stawiając czoła przemocy przy użyciu… pięści. Zagadkowe morderstwa. tajemnicze zaginięcia. zuchwałe kradzieże sprawiają. że czytelnik poczuje. że jest otoczony przez wszechogarniające zło.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 9.9nasza mama czarodziejka audiobook, marketing nieruchomości, dochód pasywny, jedna kampania do wolności, puzyńska nora pdf, ojcowie socjologii, praca głęboka, rodzina borgiów audiobook, pomroki pdf, co słonko widziało maria konopnicka, krótka historia czasu pdf, radka denemarkova, nie otwieraj oczu książka, riverdale informator licealisty, sayaka murata, klątwa tutanchamona, schiller friedrich, mariusz niemycki, neger…