KtoCzyta.pl

Format: EPUB.MOBI

9.9

1:

Cena:


Siostra naszego Boga

Autor: Paweł Zuchniewicz

„Byłaś dla mnie ogromną pomocą i oparciem.” – Karol Wojtyła

Hanna Chrzanowska była kobietą niezwykłą. Gdy umarła. tysiące krakowian żegnały ją ze łzami w oczach. a kondukt żałobny prowadził sam kardynał Karol Wojtyła. Kobieta o wielkim sercu. pielęgniarka. instruktorka. gotowa nieść pomoc tym. od których wszyscy odwracali wzrok – właśnie tym zachwyciła przyszłego papieża. Ich liczne listy świadczą o tym. że wspierali się wzajemnie aż do końca jej życiowej drogi. 

Życie mocno ją doświadczyło. W czasie wojny straciła ojca i brata. komunistyczne władze utrudniały jej pracę. a decydując się na całkowite oddanie potrzebującym. zrezygnowała z własnych wygód. Czuła się powołana do opieki nad najbardziej potrzebującymi. Przez lata uczy

Wydawnictwo: INFOR

Cena: 19.9


Ufać zbyt mocno

Autor: Jadwiga Czajkowska

Wszystko. co dobre. kiedyś się kończy…

Blanka ciężko pracowała na sukces. o którym inni mogą tylko pomarzyć. Na fotelu dyrektora banku czuje się jednak jak w pułapce. bo musi wymagać od pracowników realizowania kosmicznych planów sprzedażowych. co jest możliwe tylko wtedy. gdy oszukują klientów. W dodatku na gruncie osobistym ponosi same klęski − przyciąga wyłącznie facetów. którzy chcą pasożytować na niej finansowo. Z każdym dniem Blanka utwierdza się w przekonaniu. że inne kobiety mają szczęście − złapały zaradnych finansowo mężów. nie muszą pracować i walczyć o przetrwanie w dżungli życia.

Pewnego dnia jednak pojawia się Marcel − i marzenia Blanki się spełniają. W końcu i ona może rzucić pracę i wieść życie krezuski. Ale czy warto bezgranicznie zaufać mężczyźnie i oprzeć się na nim jak na filarze. który nigdy nie skruszeje?

Wciągająca opowieść o kobiecie. której przyjdzie się zmierzyć z życiem po przebudzeniu z letargu zwanego szczęściem.

Jadwiga Czajkowska (ur. 1961) − absolwentka socjologii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka badań i artykułów naukowych na temat kontrkultury satanistów. „drugiego życia” w zakładzie poprawczym oraz społecznych uwarunkowań kariery zawodowej. Mama trzech córek i syna. Od ponad dwudziestu lat wraz z mężem prowadzi rodzinną firmę. W 2013 roku debiutowała powieścią „Macocha”. która została ciepło przyjęta przez czytelniczki.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 30.4


Mechanizm rytualny.

Autor: dr Łukasz P. Michoń

Kompozycja książki została w całości podporządkowana procesowi odkrywania mechanizmu rytualnego. Podejmując taką decyzję. zależało mi aby czytelnik mógł z łatwością wejść w rolę czujnego obserwatora pracy badacza. który postępuje niczym detektyw kultury. Dzięki temu zabiegowi czytelnik-detektyw. na początku intrygującej sprawy ma zawsze dostępne jedynie ślady i tropy. które traktowane z osobna. niczego nie wyjaśniają. Ujęte jednak w rytualny kontekst układają się w logiczny wzór. według którego ofiarnik zabija ofiary. Każda zbrodnia dostarcza kolejnych poszlak pozwalających stworzyć procesualny model dokonywanych morderstw. ujawniając jednocześnie ich cel. W toku prowadzonego śledztwa możliwe stało się także zrekonstruowanie ukrytego porządku wcielania się w role ofiarników i ofiar. Okazuj

Wydawnictwo: Replika

Cena: 22.9heroes 6 kampania, tomasz lachowski, marcin rychlewski, felix, net i nika oraz nadprogramowe historie, anka kowalska pestka, katarzyna gryga, dieta sirtfood przepisy pdf, krystyna romanowska, słownik języków obcych, resident evil zero solucja, publio logowanie, jones amo, zombie.pl 2, carry posnania, zagrożenia lokalne, david halliday, niebieskie jeruzalem, james rollins burza piaskowa, 365 dni blanka lipińska pdf docer…