Przybysz

Autor: Piotr Tymiński

Rok 1944. Dwóch nastoletnich chłopców podejmuje ucieczkę z transportu na roboty do Rzeszy. Czy uda im się pokonać przeciwności i dotrzeć do domu?

Wojna powoli dobiega końca. kiedy dwunastoletni Bronek. w domu nazywany Dzidkiem. zostaje pojmany przez Niemców. Trafia do transportu wiozącego ludzi na roboty przymusowe w Rzeszy. W bydlęcym wagonie. ściśnięty wraz z tłumem podobnych mu nieszczęśników. wciąż nie traci nadziei na powrót do domu. Wspólnie z poznanym w niedoli kolegą podejmuje decyzję o ucieczce. Choć chłopcy wiedzą. że ryzykują życie. pragnienie wolności jest silniejsze niż wszelkie przeszkody…

W tej historii. opartej na autentycznych wydarzeniach. długa i niebezpieczna droga do domu będzie przeżyciem. którego bohaterowie nigdy nie zapomną.

<

33: https://woblink.com/ebook/po-dwoch-stronach-barykady-milosc-za-zelazna-kurtyna-grazyna-wosinska-127701u

Cena:


Modele biznesu wobec wyzwań współczesnego zarządzania

Autor: Adam Jabłoński

Burzliwe otoczenie rynkowe wyznacza nowe mechanizmy funkcjonowania przedsiębiorstw. To. iż przedsiębiorstwa konkurują modelami biznesu. już dawno stało się faktem. Teraz nie chodzi już o posiadanie modelu biznesu. lecz o umiejętne jego konfigurowanie w spójności ze strategią i procesami biznesowymi. Model biznesu staje się podstawowym atrybutem dynamicznie zmieniającego się i tworzącego z otoczeniem pewną całość przedsiębiorstwa.

Umiejętność konstruowania efektywnych modeli biznesu powinna być kluczową kompetencją

współczesnego menedżera. Dlatego projektowanie efektywnych modeli biznesu powinno być jednym z istotnych obszarów eksploracji naukowych w naukach o zarządzaniu i praktyce biznesowej. Jako że zmieniają

40: https://woblink.com/ebook/innowacje-i-przedsiebiorczosc-teoria-i-praktyka-anna-francik-marcin-lis-viera-markova-128144u

Cena: Marcin Lis


ISBN

9788379760138: Wydawnictwo

Format

47.9: https://woblink.com/ebook/mayflower-nathaniel-philbrick-129689u

Cena:


Jak być człowiekiem

Autor: Paula Cocozza

Powieść o rozpadzie związku. klaustrofobii życia na przedmieściach i niestosownej namiętności kobiety do lisa.

Pewnej letniej nocy Mary wraca do domu i znajduje na schodkach niemowlę. Czy to ona ukradła je sąsiadom? Podrzuciła je matka dziecka cierpiąca na ciężką depresję poporodową? A może jest to dar od lisa. który zajmuje coraz więcej miejsca w życiu Mary?

Tak się zaczyna historia osadzona w nękanej przez lisy londyńskiej dzielnicy.

Główna bohaterka. wytrącona z równowagi pojawieniem się byłego partnera i zmagająca się z wrogością sąsiadów. ulega zniewalającemu czarowi lisa. który pojawia się w jej ogrodzie. Najpierw widzi jego znaczące mrugnięcie. potem on przynosi jej prezenty. a w końcu ona zaprasza go do domu. W miarę jak granica między udomowieniem a dzikością zaciera się coraz bardziej. a sąsiedzi postanawiają uśmiercić lisa. nie do końca wiadomo. czy to Mary go uratuje. czy raczej on uratuje ją.

W swoim znakomitym debiucie Paula Cocozza łączy wnikliwy obraz rozpadu związku. społeczną powieść pełną dowcipnych niuansów i historię obsesyjnej miłości. która wyznacza nowe granice.

Hipnotyzująca powieść. Narracja balansuje pomiędzy figlarnością a pewnością siebie. Dla czytelnika. który tak jak ja lubi zanurzyć się w piękne opisy zwierząt. szelest liści. traw i owadów. lektura będzie prawdziwą przyjemnością. A jeszcze większy zachwyt wzbudzi ciemna strona fascynacji bohaterki.

The New York Times Book Review

Ekscytująca psychodrama. Autorce udało się znakomicie uchwycić hitchcockowskie. podglądane z ukrycia napięcie. Prawda i fakt ulatniają się w powieści jak zapach lisa. Pozostaje po nich wszechogarniające odczucie. że pod maską konwencjonalnej uprzejmości zawsze kryje się coś dzikiego.

The Economist

Urzekająca. Przy całej swojej sugestywności i zmysłowości pisarstwo Cocozzy jest umiejętnie powściągliwe. W swoim zachwycającym debiucie autorka zdaje się mówić. że bez względu na to. jak samotnym się jest w wielkim mieście. przez otwarte okno dociera do nas ogrom zycia.

Times Literary Supplement

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 32.99


Nowy początek

Autor: Louise Allen

Świat lady Isabel Jarvis. córki earla Bythorn. runął jak domek z kart. Tuż przed ceremonią ślubną umiera jej ukochany. a wkrótce Isabel zostaje skompromitowana podczas przyjęcia. Niesłusznie oskarżona o rozwiązłość wyjeżdża do krewnych w Cambridgeshire. aby uciec od towarzystwa i pozwolić ojcu uciszyć plotki. Na miejscu poznaje architekta. Gilesa Harkera. Giles i Isabel spędzają ze sobą coraz więcej czasu i wkrótce rodzi się między nimi uczucie. Kiedy jednak wszystko zmierza ku szczęśliwemu zakończeniu. na jaw wychodzi sekret Isabel. który nie tylko podda próbie uczucie Gilesa. ale zagrozi pozycji całej rodziny Jarvisów…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 10.99


ISBN

9788366134225: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/kocham-tylko-tak-kate-sterritt-128059u

Cena:krótka historia czasu pdf, farmacja stosowana sznitowska, bolesław chrobry gołubiew, sylwia sobolewska, anna szopa, stephen king cztery pory roku, andriej kotin, miasto noży wojciech mucha, pema chodron, atlas anatomiczny pdf, terapia manualna pdf, tworzenie ebooków, figlik, merleau-ponty, java zadania praktyczne, powrót na ziemię…