Górecki

Autor: Maria Wilczek-Krupa

Sam siebie określał trzema słowami: choleryk. choleryk. choleryk! Mówił. że w życiu ogląda się wstecz jedynie w garażu. a żałuje tylko jednego: „że nie temperował jęzora”.

Miał być kolejarzem albo górnikiem. ewentualnie księdzem. Został kompozytorem. Przebył jedną z najtrudniejszych dróg do sławy w artystycznym świecie. Wczesna strata matki. wojna. chłodny i wymagający dom. dzieciństwo naznaczone chorobami. Parł do celu z determinacją i uporem na przekór wszystkim.

Trzecią ‚Symfonią pieśni żałosnych’ op. 36 podbił cały świat. Wielki utwór. nazywany dowodem na istnienie Boga. trafił na szczyt amerykańskich list przebojów. wyprzedzając Stinga i Nirvanę. Światowej sławy reżyserzy nie zdołali namówić go do pisania muzyki filmowej. Odmówił nawet skom

Wydawnictwo: W Drodze

Cena: 27.99


Sprawozdanie finansowe w firmie

Autor: Praca Zbiorowa

Stan prawny 20 listopada 2018 r.

20 listopada 2018 r.

Opis publikacji Roczne sprawozdanie finansowe powinno rzetelnie i jasno przedstawiać sytuację majątkową. finansową i wynik finansowy. Publikacja „Sprawozdanie finansowe w firmie” omawia podatkowe i bilansowe aspekty związane z zamknięciem roku 2018.

Ten niezbędnik każdego księgowego w bardzo przystępny sposób opisuje zagadnienia związane z weryfikacją i aktualizacją aktywów i pasywów (wycena) oraz z wstępnym zamknięciem ksiąg rachunkowych. Praktyczne przykłady przeprowadzą Czytelnika przez poszczególne etapy związane ze sporządzeniem sprawozdania finansowego wraz z załącznikami i wyjaśnieniami (bilans wraz z wyjaśnieniami do niektórych jego pozycji. rachunek zysków i strat. rachunek prz

31.2: https://woblink.com/ebook/wspieranie-inwestycji-nowe-zasady-pomocy-regionalnej–141168u

Cena:


Negore-Tchórz. Wydanie dwujęzyczne z gratisami

Autor: Jack London

Akcję swojego opowiadania Negore-Tchórz Jack London osadza na XIX-wiecznej Alasce i opowiada historię Negore. który musi udowodnić przed swoim plemieniem. że nie jest tchórzem. London jak zwykle drobiazgowo odtwarza plemienną atmosferę. tworzy silnych. ciekawych bohaterów. obok których nie sposób przejść obojętnie. 

Jack London (John Griffith Chaney) – autor powieści i opowiadań z wątkami autobiograficznymi. London miał niezwykle barwne życie. Samouk. był m.in. poszukiwaczem złota w Klondike. marynarzem. reporterem. gazeciarzem. trampem i kłusownikiem. Jako korespondent wojenny relacjonował konflikt rosyjsko-japoński w 1905 r. i wojnę domową w Meksyku. W jego twórczości często pojawia się motyw samotnej walki człowieka z panu

37: https://woblink.com/ebook/kroniki-sprzedawcy-krwi-yu-hua-katarzyna-sarek-141217u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/141223/pdf

1:

:

Cena:kultura jako źródło cierpień, mariusz zielke, uświadomienie, alicja jaskiernia, philipp meyer syn, poranki na miodowej, bozie czyli jak wygląda bóg, biznes międzynarodowy, janina lesiak, najdalszy brzeg, psychologia podręcznik dla studentów kierunków medycznych pdf, sprawdzian matematyka klasa 2 pdf, elżbieta gajos, dostojewski zbrodnia i kara…