Światełko

Autor: Piotr Szewc

W nowym cyklu utworów lirycznych Piotr Szewc opisuje pozornie zwyczajne zdarzenia uważnie i rzeczowo. z czułością i dyskrecją. bez artystycznej ostentacji. Nie lekceważy najmniejszego sygnału płynącego ze świata. znaku ze strony życia. Pisarz nie przestał i tu być prozaikiem – jego teksty oscylują między opowiadaniem i medytacją.

Wracam lub nie mogę odejść. Zmienił się pejzaż znajomych miejsc. odeszli ludzie. a bez nich mój prywatny świat przestał być pełnią. Piszę z poczucia wielkiego braku. utraty. wiersze mają ten stan uczynić mniej dotkliwym. Przybliżyć oddalone. zatrzymać znikające.

Piotr Szewc

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 14.9


Religie świata antycznego. W sześciu tomach. Tom I: Religia starożytnej Grecji

Autor: Tadeusz Zieliński

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF.

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

REPRINT. Pośród wszystkich religii tak zwanych pogańskich nie ma ani jednej. która by naszej inteligencji była jednocześnie i tak dobrze znana i tak głęboko nieznana jak religia starożytnej Grecji. Może się to wydawać paradoksalnym. ale tak jest. Jeśli chodzi o religię hellenizmu. to można o niej powiedzieć. iż jest to przenikanie się religii greckiej i wierzeń wschodnich. W kolejnych tomach autor ukazuje relacje pomiędzy hellenizmem a judaizmem. Wreszcie w tomach piątym i szóstym Zieliński zajmuje się religią Rzeczypospolitej Rzymskiej. o której tak pisze: „Znaczenie kultury Rzymu włączn

5: https://woblink.com/ebook/zycie-apulejusza-platonczyka-z-madaury-maksymilian-kawczynski-32327u

Cena:dziewczyny i seks, moment niedźwiedzia, save me mona kasten pdf, finanse unii europejskiej, matura angielski ćwiczenia pdf, awatar gra, układ idealny książka, medaliony pdf free, zwiadowcy 3 pdf, teoria muzyki pdf, elżbieta kaczorowska, kaszuba andrzej, freud wstęp do psycho, drugi koniec świata…