Epoka spektaklu. Perypetie architektury i miasta XXI wieku

Autor: Tom Dyckhoff

Napisana z polotem opowieść o architekturze ostatnich dziesięcioleci. Od Londynu po Dubaj dzisiejsi architekci prześcigają się w projektowaniu coraz bardziej monumentalnych. ostentacyjnych i ekstrawaganckich budynków. które radykalnie zmieniają miejski krajobraz. Ale pod wpływem globalizacji i wielkiego kapitału zmieniły się także prawa. jakimi rządzi się miejska przestrzeń – i w rezultacie to. jak wygląda nasze życie w miastach. Tom Dyckhoff. brytyjski krytyk architektury i urbanistyki. opowiada o tym wszystkim ze znawstwem. swadą i poczuciem humoru.

Gdy zejdziemy z powrotem na poziom ulicy. zostawimy The Shard. miniemy tarki do sera i korniszony i dojdziemy do ronda Old Street. które leży pół godziny drogi na północ od City. to natkniemy się na budynek o dziwnym wyglądzie. W pierwszej chwili trudno znaleźć słowa. żeby go opisać. Bo co można powiedzieć o ogromnym bloku mieszkalnym ze stali i szkła składającym się z dwóch połączonych kul. wyglądających jak para oderwanych od reszty ciała pośladków z odciśniętą na nich kratką? Rondo Old Street nie jest piękne. Przestrzeń o tego typu trudnej urodzie agenci nieruchomości nazywają ‘miejscem z charakterem’.

Książka Dyckhoffa pozwala z dystansem spojrzeć na to. co nazywane bywa „architekturą dla jednego procenta”.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 46


Uraz kręgosłupa

Autor: Jerzy Kiwerski

Niezależnie od tego. jaka jest przyczyna urazu kręgosłupa i rdzenia kręgowego. ma on poważne konsekwencje tak fizyczne. jak i psychiczne. Brak możliwości poruszania się na własnych nogach. częściowa lub całkowita zależność od osób trzecich to tylko niektóre ze skutków urazu. z którymi musi się zmierzyć osoba. która go doświadczyła. Zmienia się życie zarówno osoby. która doznała urazu. jak i jego rodziny. Można powiedzieć. że tak jak łamie się kręgosłup. tak łamie się dotychczasowe życie. Leczenie osoby po urazie to złożony proces rozciągnięty w czasie. w którym powinien uczestniczyć wielospecjalistyczny zespół. Jego zadania to leczenie. rehabilitacja i pomoc w szeroko rozumianej adaptacji do życia z niepełnosprawnością.

49: https://woblink.com/ebook/laboratorium-w-szufladzie-zoologia-marta-alicja-trzeciak-126878u

Cena:


ISBN

9788365621146: Wydawnictwo

Format

29.6: https://woblink.com/ebook/relacje-i-stosunki-miedzynarodowe-w-ksztaltowaniu-bezpieczenstwa-europejskiego-krzysztof-zaleski-127059u

Cena:


ISBN

9788301197087: Wydawnictwo

Format

59: https://woblink.com/ebook/metody-cad-i-ai-w-inzynierii-elektrycznej-adrian-nocon-126881u

Cena:


The Biography of the First Khalkha Jetsundampa Zanabazar by Zaya Pandita Luvsanprinlei

Autor: Agata Bareja-Starzyńska

The monograph presents the biography of the First Khalkha Jetsundampa Zanabazar (1635-1723) as a literary work of the 17th century Mongolian Buddhist monk. the Khalkha Zaya Pandita Losang Prinlei (Tib. Blo bzang ‚phrin las. Mong. Luvsanprinlei. 1642-1715).1 It was composed in the Tibetan language. which soon became the language of the intellectual religious elite of the Mongols. The aim of this study is to show how a Buddhist disciple described the life of his master using new tools the Tibetan language and namthar a Tibetan biographical genre which presents an exemplary life leading to the Buddhist liberation.

The present work consists of two main parts: Part I: Studies; and Part II: Translation and Transliteration. as well as

15.75: https://woblink.com/ebook/opowiesci-na-werandzie-iwona-kraska-szlenk-127781u

Cena:


ISBN

9788381191685: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/ponadwymiarowy-zasieg-umyslu-wojtowicz-maksymilian-126910u

Cena:odyseja homera, ciekawostki o zwierzętach leśnych, jakub kowalewski, joga pdf, jednak mnie kochaj pdf, pamiętnik czarnego noska, biały kieł jack london, kajko i kokosz autor, kosmetologia pielęgnacyjna, ciekawe scenariusze przedstawień teatralnych dla młodzieży, cormoran strike książki, goebbels apostoł diabła, forever my girl po polsku, preppersi, myriokefalon…