Wojna a kultura

Autor: Olzacka Elżbieta

Czy wojna jest zakodowana w naszych memach. naszej kulturze? Jaką rolę w prowadzeniu działań wojennych odgrywają idee. wartości i przekonania. podzielane zarówno przez wojskowych i politycznych liderów. jak i przez rzesze walczących na wojnach mężczyzn? Autorka książki próbuje odpowiedzieć na te pytania. kreśląc teoretyczną perspektywę analizy związków pomiędzy sposobami prowadzenia wojen a podzielanymi w społeczności treściami kulturowymi. Książka opisuje transformację wojny. jaka zaszła pomiędzy szesnastym a osiemnastym wiekiem w krajach Europy Zachodniej oraz w Rosji. Zmiany związane z racjonalizacją i standaryzacją przemocy oraz rozszerzaniem się zakresu i znaczenia władzy dyscyplinarnej. towarzyszące wyłanianiu się nowoczesności. nie mogły pozostać bez wpływu na ludzi wywo

:

Cena:


Zapomniane życie

Autor: Anna Ostrowska

Gdy ją zobaczy. postanowi zwrócić jej wolność bez względu na cenę. a jego decyzja przyniesie ze sobą potworne konsekwencje dla całej ludzkości. Alex będzie musiał zaufać obcej dziewczynie. która wyda mu się dziwnie znajoma. Zrozumie. że idealne życie. jakie wiódł do tej pory. było kłamstwem. Dzięki niemu Miley odnajduje drogę do utraconych wspomnień. lecz w końcu będzie musiała odpowiedzieć sobie na pytanie. czy to Alex ocalił ją. czy ona jego… Opowiadanie pokazuje. jak silne więzy mogą łączyć ludzi i jak bardzo potrafimy poświęcić się dla tych. których kochamy.

Anna Ostrowska – urodzona w 1997 roku w Oświęcimiu. Największe szczęście daje jej podróżowanie po świecie i poznawanie nowych miejsc. czasem jednak woli wyciszyć się w domu z dobrą

:

Cena:


ISBN

9788328709683: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/milosc-ma-twoje-imie-ilona-golebiewska-125424u

Cena:


Niesamowity Billy Wilde

Autor: Joanna Nadin

Billy ma trzy marzenia: mieć psa. być kimś wyjątkowym i żeby jego kolega ze szkoły po prostu zniknął.

Jego największe marzenie spełnia się. kiedy znajduje w ogrodowej szopie czworonoga. Billy jest pewny. że to cud. Chłopiec musi jednak ukrywać go przed Ojcem i poprzednim domem – okrutną farmą. na której trenowano go do wyścigów chartów. a potem zamknięto w klatce. To zadanie nie jest jednak łatwe. tym bardziej. że szkolna koleżanka Billy’ego zgłasza chłopca i jego czworonoga do lokalnego talent show!

Nadszedł czas. by Billy zrobił coś odważnego. szalonego i wyjątkowego…

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 17.9


Na szlaku trumien

Autor: Peter May

Wyspa Harris. Hebrydy Zewnętrzne.

Wyrzucony na plażę mężczyzna nie ma pojęcia. gdzie się znajduje ani kim jest. Stopniowo dowiaduje się kolejnych szczegółów o sobie: nazywa się Neal Maclean i zjawił się na Harris przed rokiem. by pisać książkę. Tyle że w jego komputerze nie ma po niej ani śladu. Jedyne. co znajduje w domu. to mapka z zaznaczoną trasą zwaną Szlakiem Trumien.

 

Wyspa Flannana.

Na niezamieszkanej wysepce archipelagu Hebryd Zewnętrznych. z której ponad sto lat temu w tajemniczych okolicznościach zniknęło trzech latarników. zostają znalezione zwłoki zamordowanego mężczyzny. Policja podejrzewa Macleana. A jemu trudno dowieść niewinności. skoro nadal niewiele pamięta i sam nie jest o niej przekonany.

 

Edynburg.

Karen Flemming. zbuntowana nastolatka.

Autor: Anna Gielewska

Cena:antyrak pdf, przykra prawda, matematyka finansowa zadania z rozwiązaniami pdf, abonament ebook, prognozowanie ekonomiczne teoria przykłady zadania pdf, marcin darmas, zakłamanie, zrozumieć tekst zrozumieć człowieka 2.2, byłam kochanką arabskich szejków mobi chomikuj, środek przymusu bezpośredniego, wylecz się sam megadawki witamin pdf, krwawe więzy pdf doci, andrzej adamski, matematyka z plusem klasa 6 sprawdziany pdf, życie z hashimoto, oskar i pania róża plan wydarzeń, oszustwo asekuracyjne, beata kozińska jacek koziński, dan brown początek mobi, charakterystyka oskara z lektury oskar i róża…