Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u

Autor: Filip Springer

Nowe. zaktualizowane i poszerzone o kilka dodatkowych reportaży. wydanie kultowej książki o polskiej architekturze PRL-u.

Dworce w Warszawie i Katowicach. poznański Okrąglak. Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce. warszawski Pawilon Chemii i Supersam. wreszcie głośne ostatnio Emilia i Cracovia. Zdaniem jednych – budynki zasługujące na podziw i uznanie. zdaniem innych – ohydne komunistyczne baraki. które należy zrównać z ziemią. Dlaczego budzą takie kontrowersje? Jakie były okoliczności ich powstania i dlaczego niektórych z nich już nie ma? Czy i jak w ciągu kilku lat od pierwszego wydania książki zmienił się status tej architektury?

Źle urodzone to fascynująca opowieść nie tylko o przedziwnych losach budynków. ale też o ich twórcach. Na kartach książki pojawiają się portrety czołowych postaci polskiej architektury. m.in. Marka Leykama. Henryka Buszki i Aleksandra Franty. Jerzego Hryniewieckiego. Zofii i Oskara Hansenów. Mieczysława Króla. Haliny Skibniewskiej. Jerzego Sołtana. Filip Springer przedstawia ich jako ludzi z krwi i kości. stara się zrozumieć ich motywacje i twórcze postawy oraz pokazuje. w jaki sposób realizowali oni swoje pomysły w systemie gospodarki nakazowo-rozdzielczej. Całość ilustruje ponad dwieście kolorowych fotografii – archiwalnych oraz współcześnie wykonanych przez autora. dokumentujących obecny stan niegdysiejszych ikon nowoczesności.

Książka jest pokłosiem projektu Źle urodzone. którego współautorem jest architekt. Marek Woźniczka.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 46


The Picture of Dorian Gray

Autor: Grzegorz Komerski

Język angielski

Poziom B2

Lubisz czytać dobre powieści a jednocześnie chcesz doskonalić swój angielski?

Mamy dla Ciebie idealne połączenie!

Klasyka literatury światowej w wersji do nauki języka angielskiego.

CZYTAJ – SŁUCHAJ – ĆWICZ

CZYTAJ – dzięki oryginalnemu angielskiemu tekstowi powieści The Picture of Dorian Gray przyswajasz nowe słówka. uczysz się ich zastosowania w zdaniach i poszerzasz słownictwo. Wciągająca fabuła książki sprawi. że nie będziesz mógł się oderwać od lektury. co zapewni regularność nauki.

Czytanie tekstów po angielsku to najlepsza metoda nauki angielskiego.

SŁUCHAJ – pobierz bezpłatne nagranie oryginalnego tekstu The Picture of Dorian Gr

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 9.9


ISBN

9788327639684: Wydawnictwo

Format

17.49: https://woblink.com/ebook/jak-w-raju-anne-mather-elizabeth-power-robyn-donald-127669u

Cena: Elizabeth Power


ISBN

9788380838819: Wydawnictwo

Format

28: https://woblink.com/ebook/spioch-matka-i-syn-spotkanie-utwory-sceniczne-rafal-andrusiewicz-127703u

Cena:


Zielnik klasztorny

Autor: Anna Paczuska

Przez wieki klasztory były miejscem. w którym gromadzono wiedzę na temat ziół i metod leczenia nimi. Wielu zakonników i wiele zakonnic poświęciło życie na opracowywanie nowych receptur. odkrywanie właściwości roślin i leczenie chorych. Bez ich doświadczenia i ogromnej pracy nie mielibyśmy dziś pojęcia. jakimi skarbami obdarzyła nas natura.

Książka zawiera:

Dokładny opis 45 roślin zielnych uprawianych w przyklasztornych ogródkach wraz z informacją. jak je zbierać. suszyć i przechowywać.

Dane dotyczące właściwości leczniczych poszczególnych roślin.

Najsłynniejsze przepisy na klasztorne nalewki. napary. okłady. kąpiele. wina. soki. maści. syropy i olejki lecznicze.

Ciekawostki na temat historii ziół. nazewnictwa roślin i tradycyjnych metod leczenia.

Informacje

19.99: https://woblink.com/ebook/cukrzyca-jak-z-nia-zyc-dorota-drozd-irmina-wala-pegierska-justyna-mrowiec-grazyna-jedrzejec-marcin-fabijanski-tomasz-zajbt-maciej-jedrzejec-129556u

Cena:dolina fergańska, messiah gra, charles brandt, gra o tron wersja ilustrowana, bez pożegnania lingas, fizykoterapia medycyna uzdrowiskowa i spa, katarzyna burzyńska sychowicz, piotr semka żona, więzień azkabanu pdf, opis podróży, zarządzanie książki pdf, dziewczyna z pociągu mobi, z pełną mocą i skutkiem, 613 przykazań judaizmu, rola państwa, glamour grudzień 2019, pitagoreizm, muszalski, wojna i pokoj, jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi mobi…