Rita – patronka pokoju

Autor: Jakub Twarduś

Święta Rita urodziła się w średniowieczu. w niezamożnej rodzinie włoskiej. Jej narodziny to wymodlony przez wieśniaczkę upragniony dar. który okazuje się błogosławieństwem dla całej gminy Cascia. Dziewczynka bowiem jest wybrana przez Boga i dzięki Jego łasce sprowadza na ziemię cud pokoju.

Niniejsza książeczka w krótki i przystępny sposób opisuje najważniejsze wydarzenia z życia Rity. zachęcając każdego – nie tylko najmłodszych – do bliższego poznania historii patronki spraw trudnych. Jaki kwiat jest symbolem tej świętej. kto może zwracać się do niej z modlitwą i dlaczego obrazy przedstawiają ją z raną na czole – wszystkiego tego dowiecie się na kartach poświęconych tej prostej. lecz nader pobożnej. niezwykłej kobiecie.

Widzisz. Drogi Przyjacielu. 33: https://woblink.com/ebook/intro-ligare-ryszard-marian-mrozek-31795u

Tajemniczy świat genomu ludzkiego

Autor: Frank Ryan

Jak stosunkowo prosty chemiczny kod mógł dać początek złożoności człowieka? W jaki sposób wyewoluował genom ludzki? Jak naprawdę działa? Po zadaniu tych pytań natychmiast stajemy w obliczu tajemnic. Żeby na nie odpowiedzieć. musimy zgłębić podstawową strukturę genomu. jego systemy operacyjne oraz mechanizmy działania. Czy taki temat książki nie zapowiada wyprawy w świat niezwykłej złożoności. zbyt skomplikowanej jak na możliwości niebędącego naukowcem czytelnika? Książka ‚Tajemniczy świat genomu ludzkiego’ jest przeznaczona dla takich właśnie czytelników. Nie ma w niej naukowego żargonu. próżno w niej również szukać wzorów matematycznych czy chemicznych. Przybliża nas ona do zrozumienia. w jaki sposób geny dają początek temu. co każdy z nas z natury uważa za swoją jaźń. a co z kolei umożliwiło narodziny geniuszu Mozarta czy Newtona. Nic dziwnego. że spoglądamy na tę skarbnicę potencjału z respektem i wciąż próbujemy zgłębić tajemnicę. która stanowi podstawę naszego istnienia.

Frank Ryan jest lekarzem. absolwentem University of Sheffield. Brał udział w badaniach nad chorobami zakaźnymi i autoimmunologicznymi. jednak w kręgu jego zainteresowań znajduje się przede wszystkim biologia ewolucyjna. m.in. interakcje między genomami wirusów i ich żywicieli. w tym ludzi. Autor książek popularnonaukowych. honorowy Senior Lecturer in the Academic Unit of Medical Education na University of Sheffield. członek Royal College of Physicians. Royal Society of Medicine i Linnean Society of London.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Christmas Teacher Resources

Autor: Leszek Berezowski

Jak narodziła się tradycja kolędowania?

Co znaczyły życzenia kolędników was hail?

Czy dziś rozumiemy staroangielskie kolędy?

Kto pierwszy całował się pod jemiołą?

Jak rodzina królewska wylansowała modę na świąteczną choinkę?

Czym różniły się pierwsze christmas crackers od tych dzisiejszych?

W którym roku po raz pierwszy wykorzystano wizerunek Świętego Mikołaja w reklamie?

W książce Czytelnicy znajdą odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Publikacja stanowi podsumowanie wieloletnich grudniowych wykładów profesora Leszka Berezowskiego. prowadzonych dla uczniów gimnazjów. szkół średnich i studentów na temat tradycji świąteczn

19.9: https://woblink.com/ebook/terroryzm-charles-townshend-31855u

24.75: https://woblink.com/ebook/akrazja-maria-towianska-michalska-32662u

sredniowiecze literatura, filo uł, leszek berezowski, justyna błażejowska, piekny gracz pdf, książka tokarczuk, niespokojni zmarli pdf, psychologia biznesu pdf, turbulencja pdf, angielski dla seniorów pdf, piekara płomień i krzyż tom 2, szkarłatny kwiat, parazytologia pdf, kartoflada, zly tyrmand, lego harry potter: lata 5-7, teoria afektów, ugrupowania poetyckie dwudziestolecia międzywojennego…