Romeo i Julia

Autor: William Shakespeare

Werona. Monteki i Kapulet. dwa od wieków zwaśnione rody i historia pięknej. romantycznej miłości. która nigdy nie powinna się wydarzyć… Miłości Romea i Julii – młodych kochanków pochodzących z obydwu rodzin. Ślub. który jest potwierdzeniem wiecznego uczucia zakochanych. ma wróżyć szczęśliwe zakończenie. Karta losu niestety odwraca się i na skutek błędnego toku zdarzeń zmierza ku tragedii. której nie będzie można już powstrzymać…

Seria „Literatura Klasyczna” to zbiór najpiękniejszych dzieł światowej literatury dla dzieci i młodzieży. Piękne. nowoczesne wydanie sprawia. że czytelnicy w każdym wieku z przyjemnością sięgną po lekturę. a piękne ilustracje umilą czytanie i pomogą wyobraźni przenieść się do świata fascynujących historii.

Wydawni: https://woblink.com/ebook/czarnoksieznik-z-krainy-oz-lyman-frank-baum-31560u

Cena:


Rekonstrukcje

Autor: Jan Rychter

W Łodzi zaczynają ginąć nastoletnie dziewczyny. Schemat działania porywacza wskazuje na „sezonowego zabójcę”. który grasował w mieście kilka lat wcześniej. Uzasadnione jest jednak przypuszczenie. że obecne porwania mogą być dziełem naśladowcy. Przełożeni decydują się przywrócić do służby wydalonego z policji Fiszera. kłopotliwego dochodzeniowca będącego kimś w rodzaju zaćpanego medium. który przed laty. stosując niekonwencjonalne metody. wytropił „sezonowego zabójcę”.

Śledztwo wiodące przez duszne podwórka. ciemne zaułki i klaustrofobiczne klatki schodowe szybko zaczyna przypominać ryzykowną eskapadę z pogranicza objawienia i szaleństwa. której stawką jest ludzkie życie.

Sięgając po tę sensacyjną historię nie należy się nastawiać na pr

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


Wizja Krasińskiego

Autor: Wilhelm Adolf Bruchnalski

UWAGA! e-book jest skanem zapisanym w formacie PDF. 

Plik pdf uniemożliwia przeszukiwanie i kopiowanie tekstu.

Wizja Krasińskiego pióra Bruchnalskiego to opowieść o doświadczeniach mistycznych jednego z naszych trzech wieszczów narodowych. Zygmunta Krasińskiego. Debiutował on w 1828 jako autor przepojonych makabrą opowieści gotyckich. Już wtedy ujawniły się najbardziej charakterystyczne cechy pisarstwa Krasińskiego: jego obsesja cierpienia. zagłady i śmierci. a przy tym wewnętrzny konflikt między życiowym konwenansem a etosem romantycznej walki narodowowyzwoleńczej. dały obfity plon w postaci twórczości literackiej pełnej frenezji. obrazów piekielnych oraz ostrych dysonansów na tle religijnym i społecznym. W późniejszym czasie – około roku 1847. wraz z

12: https://woblink.com/ebook/starozytni-slowianie-na-ziemiach-dzisiejszej-germanii-erazm-majewski-31614u

Cena:


Mroczne zakamarki

Autor: Kara Thomas

W Fayette. prowincjonalnym miasteczku w Pensylwanii. na każdym kroku czają się ponure tajemnice. Tessa. która wyjechała stąd w dzieciństwie. cały czas starała się nie myśleć o tym. co wydarzyło się tamtej letniej nocy. Tak mroczne przeżycia mogą zostawić w pamięci niezatarty ślad. jeśli tylko im się na to pozwoli.

Callie. jej przyjaciółka. została w Fayette. Przeprowadziła się do innego domu. więc nie musi codziennie patrzeć na te same ściany. ale Callie zawsze była tą silniejszą. Dlatego potrafi stawiać czoła demonom i ma nadzieję. że pewnego dnia znikną na dobre. jeśli będzie ostro imprezowała.

Jako dziewczynka Tessa nigdy nie rozmawiała ze swoją przyjaciółką o tym. co wtedy widziały. Nie przed procesem. w którym obie zeznawały. Ani tym bardziej potem. Po procesie C

30.53: https://woblink.com/ebook/diavolina-gyorgy-spiro-31937u

Cena:


Moda. wiara i fantazja we współczesnej fizyce Wszechświata

Autor: Roger Penrose

Czy modne teorie. ślepo wyznawana wiara lub szalone spekulacje mają jakikolwiek udział w procesie naukowego poznawania Wszechświata?

Profesor Roger Penrose. światowej sławy fizyk i matematyk. od niemal półwiecza nie tylko śledzi rozwój fizyki. ale i żywo w nim uczestniczy. W swojej najnowszej książce przygląda się roli. jaką odgrywają w tej dyscyplinie moda. wiara i fantazja. Na przykładzie teorii strun. kosmologii i mechaniki kwantowej opowiada o inspirującej. ale i czasem wiążącej ręce roli tych czynników na współczesnym froncie badań nad głęboką strukturą świata.

Opisuje. w jaki sposób moda. wiara i fantazja ukształtowały jego własną karierę naukową. od teorii twistorów. uważaną za jedną z alternatyw dla teorii strun. po ‚konforemną kosmologię cykliczną’ – ideę tak fantastyczną. że można by ją określić jako ‚konforemną kosmologię wariacką’.

Książka ta. jak wszystkie teksty Penrose’a. łączy niezwykłą głębię z szerokością perspektywy. dając jedyny w swoim rodzaju osobisty wgląd w świat  współczesnej fizyki matematycznej.

Penrose sięga do serca najważniejszych problemów. z którymi zmaga się współczesna fizyka. pisząc tę bardzo osobistą. a przy tym prowokującą książkę popularnonaukową. Publishers Weekly

Zapoznawanie się z bezkompromisowo niezależną perspektywą Penrose’a na fizykę jest zawsze inspirujące. Nature

Wyjątkowo oryginalny. bogaty. dogłębnie przemyślany przegląd najmodniejszych współczesnych teorii próbujących wyjaśnić Wszechświat w skali najmniejszej i największej. Science

Sir Roger Penrose – jeden z czołowych współczesnych fizyków teoretycznych. matematyk i filozof nauki. Laureat licznych nagród. w tym Nagrody Wolfa i Medalu Alberta Einsteina. Wraz ze Stephenem Hawkingiem udowodnił twierdzenie o osobliwościach w ogólnej teorii względności. Autor bestsellerowych książek. m.in. Nowy umysł cesarza. Droga do rzeczywistości czy Cykle czasu. Jest profesorem matematyki Uniwersytetu w Oxfordzie.

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 99.9


ISBN

9788381190015: Wydawnictwo

Format

15.9: https://woblink.com/ebook/prawdzie-w-oczy-leopold-trafny-31790u

Cena:agata mańczyk, dudka instrument, pismo święte pdf, znaniecki florian, eric flint, czarne jak heban, wielki słownik frazeologiczny języka polskiego pdf, metodologia badań pedagogicznych pdf, krysicki włodarski tom 3 pdf, złączeni pokusą, interwencja główna, poradnik żywieniowy człowieka w xxi wieku pdf, rosenberg porozumienie bez przemocy, podstawy zarządzania organizacjami griffin pobierz, antropologia społeczna, oczy ciemności koontz, dietetyka sportowa książka…