The World Set Free

Autor: Herbert George Wells

The novel tells the prophetic story of man’s harnessing of the newly-discovered power of the atom. how this power nearly destroys civilization in a catastrophic war and foreshadows nuclear warfare years before research began and describes the chain reactions involved and the resulting radiation. It is presented as a history of the important events of the 20th century. jumping back and forth amongst narratives of different eyewitnesses and major players in those events. „The World Set Free” is a remarkable example of how science and science fiction can interact with and build upon each other. This book truly shows Wells was a man way before his time… Wells describes a weapon of enormous destructive power. used from the air that would wipe out everything for miles. and actually used the term „atomic bombs.” Futuristic Science Fiction at its best…

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Apostoł Kazachstanu i Świadek Ewangelii

Autor: Aleksander Posacki

Uwzględnia ona nie tylko duchowość Błogosławionego. ale też bogactwo jego osobowości. Z tej racji odwołuje się nie tylko do teologii duchowości. opinii niektórych teologów. mistyków czy świętych. ale też do znawców filozofii. antropologii i psychologii. W tym sensie praca ma charakter interdyscyplinarny. 

Autor przedstawia Błogosławionego nie tylko jako heroicznego świadka „żywej” Ewangelii. wiernego Bogu i oddanego ludziom. ale też jako człowieka mądrego i wykształconego. osobę o szerokich horyzontach. człowieka dialogu. o zainteresowaniach naukowych. historycznych i literackich. o czym świadczy szczególnie korespondencja Bukowińskiego. obficie wykorzystana w pracy. 

Autor. odwołując do niektórych intuicji wielkiego teologa Hansa Ursa von Balthasara. a szczególnie

Wydawnictwo: Videograf

Cena: 24.9


Małżeństwo i rodzina w nauczaniu Jana Pawła II

Autor: Katarzyna Dymek

Coraz częściej mówi się o kryzysie małżeństwa. polegającym na redefiniowaniu jego istoty. a co za tym idzie. także nie docenianiu roli rodziny jako podstawowej komórki społecznej. Zadanie rodziny polega na kształceniu i wychowywaniu nowych pokoleń obywateli. Tymczasem coraz mniej uwagi poświęca się zapewnieniu rodzinie właściwych warunków nie tylko ekonomicznych. ale przede wszystkim duchowych. Temat ten wymaga przemyśleń i prób znalezienia nowych sposobów mogących wpłynąć na polepszenie sytuacji. Dużą rolę w tej kwestii odgrywa nauczanie Jana Pawła II. który wielokrotnie podejmował temat rodziny i małżeństwa w swoich przemówieniach. homiliach i licznych tekstach. O Janie Pawle II można mówić jako o Papieżu Rodziny i Życia. gdyż w te właśnie dziedziny Papież Polak

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 10


Położna

Autor: Jeannette Kalyta

Jeannette Kalyta. najbardziej znana polska położna. od lat z niesłabnącym zaangażowaniem dba o to. by kobiety rodziły w poczuciu bezpieczeństwa. a noworodki były traktowane z szacunkiem.

Historia jej pasjonującej pracy to ponad trzy tysiące przyjętych porodów. spośród których wybrała i opisała te najbardziej wzruszające i przełomowe.

Opowiedziała o ludziach. dzięki którym zdobywała doświadczenie i którzy wpłynęli na jej nieustanne poszukiwania i odkrywanie samej siebie.

Jej autobiograficzna książka jest nie tylko wyjątkową kroniką cudu narodzin. lecz także obrazem zmian. jakie zaszły w polskim położnictwie w ciągu ostatnich 30 lat.

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 27.9


Plan uwodzenia

Autor: Jules Bennett

Zach Marcum. zabójczo przystojny architekt. jest gwiazdą tabloidów. które z lubością odnotowują jego miłosne podboje. Budową zaprojektowanego przez niego luksusowego hotelu kieruje piękna Anastasia Clark. Zach chętnie by z nią poromansował. Ana jednak nie jest łatwa zdobyczą…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99


1

:

:

Cena:konflikty miedzynarodowe, felix net i nika oraz orbitalny spisek, koktajle dla zdrowia i urody, bartosz liżewski, charakterystyka profesora sonnenbrucha, medical english pdf, bartosiak rzeczpospolita, finanse pdf, frigiel, tiara i korona, nero sarah brianne pdf, darmowe e booki, rosenberg porozumienie bez przemocy, maria dydycz, mikroskopia świetlna, na skraju załamania pdf, karta kwartalnik, adam olszewski…