https://woblink.com/product-publication/download/133385/pdf

1:

:

Cena:


Viva

Autor: Patrick Deville

W krótkich rozdziałach pełnych anegdot. faktów historycznych. spotkań i zbiegów okoliczności. Patrick Deville tworzy panoramę wyjątkowego wrzenia rewolucyjnego. które miało miejsce w Meksyku – przede wszystkim w kilku jego miastach (w stolicy. ale również w Tampico czy Cuernavace) – w latach trzydziestych XX w.

Dwie najważniejsze postacie tej opowieści to Trocki. dla którego Meksyk był kolejnym etapem jego wygnania i który w odpowiedzi na procesy moskiewskie zorganizował IV Międzynarodówkę. oraz Malcolm Lowry. którego oszałamiające „Pod wulkanem” wstrząsnęło światem literackim. Drugi podziwiał pierwszego: światowa rewolucja robiła na nim wrażenie. Ale Trocki był również wielkim pisarzem. który mógłby odmienić historię literatury. gdyby jego szeroko zakrojona misja nie została zahamowana.

W tej opowieści krzyżują się drogi Fridy Kahlo. Diego Rivery. Tina Modotti. zagadkowego B. Travena o niezliczonych wcieleniach. André Bretona czy Antonina Artaud tropiącego ślady plemienia Tarahumara. To rodzaj zachwycającego danse macabre. w którym duch prowadzi każdego do jego grobu. To dużo lepsze od rezygnowania ze swoich marzeń.

Wydawnictwo: Oficyna Literacka Noir sur Blanc

Cena: 23.5


Witajcie w Polsce

Autor: Jerzy Danilewicz

Najstarsze pokolenie repatriantów pamięta 1936 rok. gdy na mocy decyzji Rady Komisarzy Ludowych Sowieci deportowali ich z rodzimych terenów obecnej Ukrainy do Kazachstanu. Trafili tam. gdzie komisarz postawił palec na mapie. Polacy. podobnie jak Niemcy. Ukraińcy i inni znajdowali się pod tzw. komendanturą. Bez jej zgody nie mogli nawet odwiedzić krewnych w sąsiedniej wiosce. Przeżyli tam ponad pół wieku jako członkowie narodu radzieckiego. W dużym stopniu się zasymilowali. Wiara pozostała zawsze ich wyróżnikiem.

Polaków w Kazachstanie odkryła na nowo III RP w latach 90. XX wieku. Pierwsi repatrianci wracali do Polski na własną rękę. załatwiając sobie prywatne zaproszenia. Polski Sejm uchwalił ustawę repatriacyjną dopiero w 2000 roku. Na podstawie ustawy do Polski wróciło około 8000 osób. we

32.9: https://woblink.com/ebook/mistrzowskie-rozmowy-chinowski-nikodem-133922u

Cena:


Kardiologia w gabinecie lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej

Autor: Maciej Lesiak

Treść podręcznika została ułożona zgodnie z programem specjalizacji z medycyny rodzinnej

Stanowi wybór użytecznych i ważnych zagadnień często spotykanych w praktyce lekarza rodzinnego.

Kompendium wiedzy z kardiologii przydatna dla lekarzy POZ uwzględniające:

• przedstawienie jednostek chorobowych. z którymi najczęściej może zetknąć się lekarz POZ

• nowoczesna diagnostyka i terapia chorób serca. układu krążenia oraz wielkich naczyń krwionośnych

• specyficzne problemy związane z leczeniem chorób kardiologicznych

• obowiązujące schematy leczenia. w tym informacje o najnowszych osiągnięciach medycyny 

39.9: https://woblink.com/ebook/dom-przy-foster-hill-jaime-jo-wright-135683u

Cena:dobry chłopak, teatr złoczyńców, prawo pracy liszcz, dorota jankowska, aktywizacja zawodowa bezrobotnych pdf, 365 bajek na dobranoc audiobook, zimbardo philip, prokrastynacja książki, zegar aktywności narządów, uwolnijcie nas stąd pdf, potępiona, furier, bieguni chomikuj mobi, raczy kon, muzyka chorwacka mp3, simon toyne, obłęd justyna kopińska, diabli nadali online, nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham książka…