ISBN

9788378931287: Wydawnictwo

Format

18: https://woblink.com/ebook/europa-stop-wschodnia-stop-autor-zbiorowy-8483u

Cena:


Cierpienie [kara czy los]. Minibook

Autor: autor zbiorowy

Karol Tarnowski | Adam Hernas | ks. Krzysztof Kościelniak | Ralph Sauer | s. Barbara Chyrowicz | Wybór tekstów opublikowanych się na łamach miesięcznika ‚Znak’ z okazji 700. wydania

Wydawnictwo: Znak

Cena: 4.99


Zniewolony. 12 Years a Slave

Autor: Solomon Northup

To wydarzyło się naprawdę!

Wstrząsające wspomnienia Solomona Northupa. wolnego człowieka. który stał się niewolnikiem!

Jest rok 1841. Na dwadzieścia lat przed wybuchem wojny secesyjnej Solomon Northup – wolny i wykształcony człowiek z Północy. ojciec dwojga dzieci. szczęśliwy mąż i szanowany obywatel – zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników. Tak rozpoczyna się trwająca dwanaście lat dramatyczna odyseja człowieka. który wbrew otaczającej go brutalnej rzeczywistości próbuje przetrwać i nigdy nie tracić nadziei na wolność.

Po jakimś czasie spisuje swoją historię – poruszające świadectwo tego. czym było niewolnictwo w XIX-wiecznej Ameryce.

Człowiek raz wolny. pozostanie nim na zawsze.

Film na podstawie w

29: https://woblink.com/ebook/zasluga-dla-polski-pulkownik-ryszard-kuklinski-opowiada-swoja-historie-andrzej-krajewski-9059u

Cena:


Matematyka życia. Jak równania pomagają odkrywać tajemnice natury

Autor: Ian Stewart

W swojej najnowszej książce Ian Stewart opowiada. jak matematyka pomaga nam w odkrywaniu tajemnic życia. Dzięki matematyce uczonym udaje się wyjaśnić ukrytą złożoność roślin i zwierząt. rzucić nowe światło na zachowanie i wzajemne oddziaływanie organizmów.

W sposób niezwykle klarowny i intrygujący Ian Stewart omawia matematyczne aspekty badań nad życiem. między innymi ukryte mechanizmy żywych komórek. działanie mózgu i zachowanie wirusów. Zastanawia się nad możliwościami zaprojektowania i stworzenia sztucznych form życia i szacuje prawdopodobieństwo istnienia organizmów żywych w innych zakątkach Wszechświata. 

Rozważa nawet intrygującą kwestię. skąd na ciele tygrysa wzięły się pręgi i dlaczego jaszczurki szukające p

26.99: https://woblink.com/ebook/ksiestwo-nedzole-zbigniew-masternak-9290u

Cena:dean koontz oczy ciemności wuhan, myszeida pdf, narządy w jamie brzusznej, wish pdf, redemptor hominis, głosy z zaświatów, rozmowa handlowa, jan wilkans, napraw sie książka pdf, genetyka medyczna, słowotwórstwo angielski ćwiczenia maturalne pdf, zdania angielskie w parafrazie pdf, reduta ordona audiobook, bogusław wolniewicz książki, sztuka dialogu, czarny mag pierwszy rok pdf, remigiusz mróz audiobook pebx…